• 20yi devirdikten sonra böyle yüzüm yıprandı mı artık noldu, kendi kendine yok aknedir yok siyah noktadır ara ara moralimi bozuyodu aynaya bakınca. kil+zeytinyağına bi şans vereyim dedim, yüzümde böyle yarım saat falan da beklettim. sonuç mükemmel, t bölgesi kurudu, yanaklarım falan da nemlendi sayesinde. sonrasında gül suyunu tonik olarak kullanılırsa tadından yenmez.
  • kuruduğunda konuşulmamalı,gülünmemeli,mimik kasları yapılmamalı yoksa kırışık yapar.
    bu durumdan haberdar bir arkadaşınız varsa sizinle uğraşır durur.
    (bkz: güldürme)
    (bkz: bak küserim)
  • dün berber sürmeye başladı yüzüme. ne bu la dedim, kil maskesi abi çok iyi gelir yağı alır zart zurt dedi. iyi lan sür dedim.

sürdü, kurudu. sonra muhabbete başladık. eleman geyik, birşeyler söylüyor, gülümsüyorum ama içimden gülümsüyorum. dışardan trabzonspor başkanı ibrahim hacıosmanoğlu gibiyim.

seksi fotoları için dıklayınız

hani sevgili ile oynanan birbirinin gözlerine dik dik bakıp "bakalım kim önce gülecek" diye mal bi oyun var ya, onu oynasam paraya para demem amk. adam baban öldü dese mal mal bakacam yüzüne.

sonra eleman yüzümü yıkadı. pril reklamında bulaşıklar bu kadar yağdan arınmıyor. çok hoşuma gitti.
  • arada bir uyguladığım ve pek memnun kaldığım tarif; birebir oranda yeşil kil, beyaz kil, mısır ununa, sayamayacağım kadar çok çeşitli yağların karışımının cilt bakım yağı adı altında şişelenmişinden birkaç damla, azıcık yüz kremi ve gül suyu eklenmesiyle yapılıyor. kili, unu ikişer çay kaşığından fazla koyunca ciddi miktarda maske malzemesiyle oluyor yalnız,
    boşa gitmesin diye boynuma, omuzlarıma da süreyim derken büst gibi oldum yine, aynadan gözümü alamıyorum.
  • önceleri beyaz kille evde hazırladığım şu sıralar clinique ninkini uyguladığım maske. bastırdım parayı hazırını aldım.
  • hazir olanlarindan uzak durulmasi gereken maske. pek ala kil tozunu gül suyu ile karistirarak kendiniz de yapabilirsiniz. dogallik gibisi yok sonucta. maske kuruduktan sonra hemen yüzünüze su carpmamak lazim yalniz. yüzünüzde tekrar camur haline gelir yikayana kadar ugrasir durursunuz. bunun yerine kurumus maskeyi lavabonun üzerinde elinizle ovarak yüzünüzden dökersenin ayni anda hafif bi peeling etkisi de gösterir. sonra ilik suyla kolayca temizleyebilirsiniz.

bu maskeyi haftada 2 defa uygulamak siyah noktalarinizla vedalasmaniza yardimci olabilir.
  • içinizde bir nebze kimyacı, simyacı ruhu var ise evde kendi maskenizi yapmanız işten bile değil.

http://www.ciltvemakyaj.com/kil-maskesi/
  • en etkilisini hazır aldığımda buldum. aktarlardan alıp kendi yaptığım kil maskeleri de oldu. ama benim için etkilisi yine bi aktardan aldığım %100 doğal spa etkili, volkanik bi kil oldu.

hem sivilceleri kurutuyor, hem de ciltte kesinlikle kuruma yapmıyor. karma ciltliyim. tam tersi, cildimdeki yağı dengeledi ve kil maskesini yıkadıktan sonra cildim hiçbir şekilde nemlendirice ihtiyaç duymayacak kadar yumuşak oluyor.

ama biraz etkili bi maske, yüze sürüldüğünde zaman geçtikçe ısınıyor, yüzünüz yanıyor gibi olabilir. kil maskesini sildikten sonra, cildinizde kızarmalar da görebilirsiniz. sakin olun, maksimum yarım saat içerisinde hepsi geçiyor.

o kadar övdüğüm bu kil maskesinin adı; "natural therapy peel off volkanik kil". hem de acayip bereketli, rahat 3 ay yeter. hem de sadece 15 tl falan. reklam için para almadım. *
  • böyle bi şey varmış niye söylemiyonuz lan???

30 yaşımdan sonra keşfettiğim yüz bakım şeysi. herkese tavsiye ederim, yapın bunu.

sonra diyoz ki holivud yıldızlarının cildi niye bu kadar güzel? kil maskesi sayesindedir, kalıbımı basarım. ben böyle şey görmedim ya. parıl parıl parlıyon.

yapın bunu.
  • gözenekleri inanılmaz derecede küçültüyor. evet, sizler için yüzümü deneme tahtasına çevirmiş de olsam; yeni tavsiyelerimle karşınızdayım. *

bi önceki entrymde bi marka vermiştim. o maskeyi bitirmiştim çoktan. geçen gün aktar aktar gezdim ve yeni bir kil maskesi aldım. aslında ben yosun maskesi arıyordum. ama maalesef, bulamadım. kil maskesi gibi paket halinde de satılıyor ama gramajı hem çok az hem de çok pahalı geldi o kadar gram şey için.

neyse, ben de bi yerde denk geldim ve "mecitefendi yosun kil maskesi" aldım. bunun çeşitleri var ama ben yosunlusunu aldım.

öncelikle ürün, leş gibi kokuyor. kötü kokuyor. ayrıca içindekiler kısmında 1 ya da 2 tane kimyasal vardı. ki benim için çok önemlidir. yüzüme çok az şey sürerim(krem ıvır zıvır vs), ne kadar az malzeme o kadar iyi.

içindeki kimyasal malzemeleri araştırdım, biri suda çözünen bi madde(sağlık ürünlerinde de kullanılıyor. bi falsosu yok gibi.) diğeri paraben/sls falan değil ama bakteri/mantar oluşumunu önlesin diye konulmuş bir kimyasal. (yine öyle sakın kullanmayın çok zararlı diye bi şey görmedim.) bir de parfüm(fragrance) vardı içerisinde bence tek negatif kimyasal bu. diğer malzemeler doğal.

neyse; kullanımlarımda hiç mimik kıpırdatmadan 20-25 dk. beklettim. aşırı kaşındırttı. yıkadıktan sonra da aşırı ama aşırı gerdi cildimi, çok kuruttu. ama iki kaş ortasında biraz gözeneklerim vardı. öyle güzel gözeneklerimi sıkılaştırdı ki; o h a dedim. 2-3 gün geçti üstünden ve gözeneklerim hala küpküçücük yok gibi!! siyah noktalarıma da etkisi oldu ama gözenek ve sivilce için bayıldım, aşırı duru gözüktü cildim. haftada 2, maksimum 3 gün yapılır bu maske bence çünkü gayet etkili ve cildi kuru toprak gibi yapabiliyor. bu arada ben gözaltım hariç cildime krem/nemlendirici hiç sürmedim maskeden sonra bile. (zaten kullanmıyorum da.) belki ondan 2-3 gün geçmesine rağmen cildim hala pammık gibi.

%100 doğal değil ama %80 doğal gibi. aşırı beğendim. ben 12,50 tlye aldım. *
hesabın var mı? giriş yap