• ege'de, iç anadolu'da, karadeniz'de, akdeniz'de... ülkenin dört bir yanında önceki seçimlerde akp'ye ve erdoğan'a oy vermiş ama artık erdoğan'ın kenara çekilmesi gerektiğini düşünen azımsanmayacak sayıda seçmen var. bu seçmen genel olarak az eğitimli, kasabalı kesimden ve parti programı, proje...vb etkenleri pek sallamadan direkt "aday"a duyduğu sempati veya inanca göre belirliyor oy eğilimini. hayatlarında twitter, ekşisözlük falan yok. şimdi bu kitle imamoğlu veya yavaş'a inanabilir, ikna olabilir. kılıçdaroğlu'na olmaz. mesele bu kadar basit. bak bir önceki seçimde bu kadar güçlü değildi bu bahsettiğim kesimdeki değişim isteği. öyle olsaydı muarrem ince'nin de erdoğan'ı yenmesi gerekirdi. ama şimdi bu değişim isteği çok güçlü. erdoğan'ın eyt gibi hiç girmeyeceği bir topa girmesi de bunun farkında olduğunun önemli göstergelerinden...ve aptal muhalefet olabilecek en düşük profilli aday kemal dedede ısrar ederek bir çuval inciri berbat etmek üzere...
  • ülkesini seven ve düşünen herkesin destek vermesi gereken, gerekirse chp genel merkezi önünde protesto düzenleyip bağırması gereken cümle. bir ülkenin kaderi parti içi diktatorluk kurmus ve ülkesinden ziyade sadece kendi koltugunu düşünen bir kişinin ihtiras ve inatlarindan daha büyük ve önemlidir.
  • hala bu meseleyi anlamayan insanlar var. hala “hani tuvalet kağıdı aday olsaydı oy verecektiniz” diyen tipler var. bu insanlar ya anlamıyor ya anlamak istemiyor.

kardeşim biz oy vereceğiz zaten, kim olsa vereceğiz, mesele biz değiliz. tuvalet kağıdı aday olsa oy vericem diyen adamın seçimde herhangi bir belirleyiciliği yok zaten. hatta %40-44’lik bir kısım zaten oy verecek. mesele %7-8 lik adaya göre oy verecek, kararsız veyahut karşı taraftan alacağın oylar. bu adamlar da ekrem veyahut mansur diyor. bunun nesini anlamıyorsunuz?
  • yıpranmasın diye açıklamadığımız aday kılıçdaroğlu mu olacak yani? yıpranmasın diye, kılıçdaroğlu. şaka mı lan bu, şaka mı?
  • üç muhtemel aday arasından kimi aday gösterelim diye önce akp genel merkezinde sonra da chp genel merkezinde iki ayrı anket yapsak ikisinde de kılıçdaroğlu açık ara birinci çıkar. kk diye inat edenlerin milleti gizli akp'li diye itham etmesi çok komik
    edit: bu entry ile ilgili olarak bir yazar mesaj atmış ve kendi yazdıklarını işaret etmiş.
    "kimi aday gösterelim lan it"
    "ananızı aday gösterin ona basayım"
    bu iki cümle onun yazdıklarından alıntı.
    bu kafayla insanlara hitap edenlerin safında olmak zaten yeterince utanç verici.
  • türk-alevi kökenli bir aileden geliyorum. iddia ediyorum sadece türk-aleviler oy kullansın kılıçdaroğlu ,yavaşa karşı hezimete uğrar.koltuk sevdasına düşmeden iktidarı devirmiş bir adam olarak yıllarca saygıyla anılmak varken bir insan kendine bu kadar sövdürür mü?
  • ne güzel de anlatmışlar, tebrikler
    adayolmasin.com

aday olma kılıçdaroğlu

edit: site sahibine ulaşmak isteyenler için link
  • adaylığı verin mansur’a,
    tayyip başkan kalmasın.
    haber salın sağa sola,
    kılıçdaroğlu aday olmasın.
  • katılmadığım önerme. kılıçdaroğlu aday olabilir hiçbir itirazım yok. olursa da umarım kazanır.

fakat dedenin aday olmasına benim gönülden destek olabilmem için beni ikna etmesi lazım.

misal, imamoğlu veya mansur yavaş kadar anketlerde iyi netice alamıyorken, gerçekten kazanabileceğini düşünüyor mu? bu sorunun cevabı evetse açıklamalarıyla beni ikna etsin. neden böyle düşünüyor, gerekçeleri ne? neden önceki seçimlerde mesela aday olmadı da bu seçimde aday oluyor bu sorunun cevabını da versin. öncekilerde kazanamayacaklarını bile bile rakiplerini mi eliyordu mesela muharrem ince vb. gibi? bu senaryoda "kaybeden" & "kayıp" bir şahıs olduğunu bile bile mi yıllardır o koltuğu işgal ediyordu? bu soruları da yanıtlasın.

bir de kazanamama durumu var. hayat her zaman planlandığı gibi gitmiyor malum. dede kazanamadığı senaryoda ne yapmayı planlıyor? seçmenine, ülkeye ne vaat ediyor? "kusura bakmayın kaybettim, şimdi istifa ediyorum ve siyaseti bırakıyorum" mu diyecek? velev ki dedi, ülkenin 5 senesini daha çöpe attığının farkında olmayacak mı? bu kadar uyarılara rağmen, ısrarla bu seçime aday olarak girip bir de kazanamazsa, tek başına bütün bir ülkeyi (tıpkı malum kişi gibi) kendisinin de bok çukuruna sürükleyeceğinin farkında mı, değil mi?

ben kendisinin adaylığına karşı değilim ama beni ikna etsin. yoksa sike sike dedeye oy vereceğiz zaten ne yapalım. (bkz: öğrenilmiş çaresizlik)

bir de bunun yanındaki yalaka takım var engin özkoç gibi. kelli felli adamlar, sırf seçim sonrası koltuk kapma yarışında olduğu için şimdiden sorgusuz sualsiz dedeyi gazlıyorlar. allah aşkına ya. ne biçim insanlarsınız. daha şimdiden bunlara maruz kalmak, ne bileyim, nedir ya bu türk insanının çektiği? al birini, vur ötekine.

parti kurmaylarının değişik değişik açıklamalar yapması doğru değil elbette ama başlık ve entry parselleyen suser kardeşlerimiz gibi dedenin dalkavukları da bugünden yerini almış anlaşılan.

sağlam bir kumar oynuyor kılıçdaroğlu. zira kaybederse türk siyaset tarihine kara bir leke olarak geçecek bu bir. ülkenin ağzına sıçılacak bu iki. seküler kesim ile gençliğin tüm hayalleri kabaca bir 10 sene daha ertelenecek bu üç. muasır medeniyet hayallerini falan artık unutacağız bu dört. ekonomik kriz kaldığı yerden devam edecek bu beş. daha sayayım mı?

bu kadar büyük bir kumar oynanmaz. oynanmamalı. adamın donunu alırlar dede.

kılıçdaroğlu seçime girer ve kaybederse insan içine çıkamaz bunu da buraya yazıyorum.

hayretler içerisinde süreci izleyeceğiz bakalım ne olacak.
  • diktatörün

dincisi - laiği
    sünnisi - alevisi
    sağcısı - solcusu

olmaz.

benim dediğim olacak diye herkese dikte eden insan diktatördür.

ve bizde de bundan çok var, bir yenisini daha istemiyoruz.
hesabın var mı? giriş yap