• vücudu halı kaplı olduğu için kilosunun belli olmadığını zanneden erkeklerce eleştirilir.

(bkz: eğleniyor muyuz beyler)
  • 46 beden bir kadın olarak kendime en yakıştırdığım giysilerden biri. aynaya baktığımda hiç de kötü olmayan bir görüntüm var, derli toplu ve güzel hisseden bir kadın. standart bir kalıp yok! insan yakıştığını, iyi hissettiğini düşündüğünde rakamlar tuzla buz oluyor
    gerçi hakan akkaya 46 beden kadın kelimelerini hakaret etme cümlesi olarak kullanıyordu ama işi gereğiydi tabi. beni güldürmüştü sadece:))
    edit: kategorize edilmeye karşı yazılmıştır.
  • ozguven sahibi, saygi duyulasi kadindir. bikini ile ortemedigi gobek, basen, vb kilolu bolgelerini mayonun* da ortemeyeceginin bilincine varmis kadindir.
    ayriyeten kilo utanilacak bir sey degildir, sebebi hastalik dahil bir cok sey olabilir. herkes kendi gotuyle ilgilensindir... *
  • (bkz: zırt pırt göz zevki bozulan pasif agresif insan)

valla dar paça kısa pantolon giyen erkek görünce bırak göz zevkini kafa derim uyuşuyor, tansiyonum yükseliyor, yanımdan geçerken gözlerimi kısıp görüntüyü flu yapıyorum da anca panik atağımı kontrol altına alıyorum.

e biz diyor muyuz giymeyin, demiyoruz, kim ne isterse giysin ya, bırakın insanları, hayat düşündüğünüzden daha kısa...
  • alternatifleriyle beraber değerlendirelim;

* kilosundan utanmayıp bikini giyen kadın => "özgüvenli" diyenlerle "gözüm görmesin" diyenlerin kapışmasına neden olur.
    * kilosundan utanıp mayo giyen kadın => (bkz: mayolu türk kızlarının teletubbies'e benzemesi) gibi tespitlerin yapılmasına neden olur.
    * deniz güneş sıcak sevmediği için plaja gitmeyen kadın => ona buna psikolojik hastalık yapıştırma ekolüne kurban gider. "kilosuna takıntılı deli manyak deniz sevilmez mi yaaa!" der bu ekolün şairleri.

atalarımız ne demiş: (bkz: milletin ağzı torba değil ki büzesin)
  • kilolu olmayı övmüyoruz, kilolu olanları acımasızca eleştirdiğimiz de olmuştur, çünkü, kilosundan rahatsız olduğu halde kurtulma gayretinde olmadığı için. ha kendisi rahatsız degilse kimseyi ilgilendirmez. ama kilolu olmak ayıp veya utanılacak bir şey degildir. o yüzden “utanmıyor mu?” gibi bir yaklaşım hadsizliktir.
  • hayatta başarabildiği tek şey zayıf kalmak olan kadınlara ve kadınların sadece dış görünüşüne önem veren ve bunu yaparken de estetik anlayışını sadece incelikle sınırlı tutan erkeklere göre utanması gereken kadındır.
  • bundan bes yil once seker hastasi bir arkadasim, hastaliginin seyri degisince bir anda 40 kilo alip, 100 un ustunu gordu. kiz hakikaten zor bir donem yasiyordu, biz de elimizden geldigince bu donemi hasarsiz atlatsin diye ugraiyorduk.
    neyse oyle bir sismanligi mayonun dahi kapatma ihtimali yok. o yaz onu zorla plaja goturdum, egzersiz yapmasi gerekiyordu, yuzmesi, her gun yuruyusunu yapmasi icin onu zorlamak lazimdi falan. birakin plaji, yaz gunu sortla dahi yuruyus yaparken kizi parmakla gosterip hakkinda bik bik yapan pek cok munasebetsiz insan gordum. icim ciz etti. o gunku muhabbetlerinin cerezi arkadasimdi ve benim hepsinin suratini dagitasim geliyordu.

bu tek ornek degil, sahilde yuruyus yapan kadinlarin, o totoyu zor eritirsin nihaha diye diline dolayan salaklar da mevcut bu ulkede.

burada yapilan aptal saptal yorumlar gibi. insanlarin sisman olmasi gerizekali olmasi veya got gobek yaglarini farkedemeyecek kadar kor olmalari anlamina gelmiyor. dunyadaki kadinlarin cogu adriana lima olculerinden cok cok uzakta, bi rahat birakin da kizlarimiz ferah ferah bikini de giysinler, diz alti kapri de, babet ayakkabi da. bu memlekette kizlar gotu yerde kisa bacakli turk erkeklerinden -bi de ice basar buyuk bir kismi- bu kadar sikayet etmiyorlar. birbirimizi oldugumuz gibi kabul etsek. kimse kimsenin gozune estetik gorunmek zorunda degil. bir kendinizle ugrasin, sisman kizin bikinisini, sortunu, cizmesini, otunu bokunu dusunmeyin. homofobik erkekler gibisiniz. hepiniz gizli gizli akrep nalan i arzuluyorsunuz da itiraf edemiyorsunuz.
  • tebrik edilecek kadın. bunu bile eleştiri konusu yapan zihniyetin karşısında oldukça cesur durmuştur çünkü.
  • normal bir kadın.

bikini ne için vardır?

deniz/havuz gibi ortamların kıyafetidir.

ayrıca sağlıklıdır.

neden sağlıklıdır?

ıslak kalmamanızı sağlayarak karın boşluğunuzu korur.

e o zaman bunun kilo ile alakası ne?

beni tombiş gösteriyor diye kışın nasıl ki kalın parka giyinmekten kaçınmıyorsanız, yazın da kilonuz yüzünden bikini giymekten kaçınmamalısınız.

bikini birilerine vücut sergileme giysisi değildir. bu amaçla kullananların amaçları kendilerini bağlar.
hesabın var mı? giriş yap