• "utanmak" fiilini burada kullanarak günümüz estetik algısının baskısıyla sinirlerimi zorlayan bir başlık işte... kadın neden kilosundan utansın, kiloyu utanılacak bir şey olarak gören, güzellik faşizmini yeniden yeniden üretenler utansın.

ek: yarası olan gocunur anlayışına not, 1.73 boyunda 61 kiloyum, kendimle barışık bir insanım yaram olmadan da gocunabiliyorum.
  • tebrik edilecek kadın. bunu bile eleştiri konusu yapan zihniyetin karşısında oldukça cesur durmuştur çünkü.
  • hayatta başarabildiği tek şey zayıf kalmak olan kadınlara ve kadınların sadece dış görünüşüne önem veren ve bunu yaparken de estetik anlayışını sadece incelikle sınırlı tutan erkeklere göre utanması gereken kadındır.
  • şekicilik psikolojisine baş kaldıran kadındır - erkektir yani insandır.
  • vücudu halı kaplı olduğu için kilosunun belli olmadığını zanneden erkeklerce eleştirilir.

(bkz: eğleniyor muyuz beyler)
  • ben açıkçası saygı duyarım.. bundan 2 sene önce bodrum' da muhtemelen turist bir kadın görmüştüm yaşı kafadan 60 - 70 aralığında idi bütün sırtında siyahtan eser kalmamış yeşile dönmüş bir dövmesi vardı, yaşından ötürü tabii ki kol, bacak ve göbekte sarkma vardı ve kiloluydu ama teyzemizin dünya umurunda değil kumsalda geziniyordu..
    bazı insanlar bakıp -ıyk moduna girdiler ama abi kadın öyle istemiş rahat etmiş sana ne dedirttirmiştir bana..
  • normal bir kadın.

bikini ne için vardır?

deniz/havuz gibi ortamların kıyafetidir.

ayrıca sağlıklıdır.

neden sağlıklıdır?

ıslak kalmamanızı sağlayarak karın boşluğunuzu korur.

e o zaman bunun kilo ile alakası ne?

beni tombiş gösteriyor diye kışın nasıl ki kalın parka giyinmekten kaçınmıyorsanız, yazın da kilonuz yüzünden bikini giymekten kaçınmamalısınız.

bikini birilerine vücut sergileme giysisi değildir. bu amaçla kullananların amaçları kendilerini bağlar.
  • sağlık için giyilir. şişman kadının bikini giymeyip mayokini giydiğini düşünürseniz bana hak vereceksiniz kesinlikle.

kişilerin vucudunun beğeniye diye bol güneş ışığına ve d vitaminine ihtiyacı olabilir.
hesabın var mı? giriş yap