• inanç yaşayan'ın akis kitap'tan çıkan kitabı.

arka kapaktan:

"bilgi yarışmalarında harikalar yarattıran 5555 soru bu sayfalarda!

tarihten matematiğe, edebiyattan coğrafyaya, felsefeden kimyaya, biyolojiden sosyolojiye uzanan her konuda ilginç sorular ve yanıtları, hem bilgi birikiminizi test etmenizi ve geliştirmenizi, hem de hafızanızı tazelemenizi sağlıyor.

“her konuda yarışmaya varım, tüm rakiplerimi savarım” demek için bu kitabı rakiplerinizden önce okumalısınız."

kitabın künyesi:

yayın yılı: 2008
    ithal kağıt
    1000 sayfa
    13,5x19,5 cm
    karton kapak
    isbn:6050052411
    dili: türkçe
  • atv'de yeniden başlamasıyla kurtlar vadisi - kurtlar vadisi pusu gibi yaparak 4 büyük özel televizyon kanalını kurtlar vadisi ile tamamen aynı olan bir sırayla dolaşmış olacak olan yarışma. kurtlar vadisi'nin televizyon kanallarını dolaşma sırasını hatırlarsak aynen şöyleydi: show tv - kanal d - show tv - star - atv
  • eski formatı olan kim 500 milyar ister'e katılmayı çok istemiştim seneler önce. hatta durumu bilen yakın çevremdeki arkadaşlarımın baya türlü türlü komikliklerine, şakalarına malzeme bile olmuştum. zırt pırt telefonum çalar, arayan kişi show tv'den aradığını beyan eder, kim 500 milyar ister adlı yarışmaya başvurumun kabul olduğunu açıklar, sonra da çekimler için çok önemli bir işimin olduğu bir günü* tayin ederdi. hatta bu şakalar bir ara öylesine sıklaşmıştı ki, arayan gerçekten kenan ışık bile olsa, ''siktir lan mustafa sensin dimi oğlum?'' deme noktasına gelmiştim.

yeniden başlayacak olması güzel olmuş. belki içimde kalan ukteyi doldurma şansım olur.
  • yeni versiyonda coker hakkı'nın üçten dörte çıkarıldığı gözlerden kaçmamıştır.

bi coker ver bahiğm!
  • en sevdiğim bilgi yarışmasının * yeni ismi; bu sefer başvurup yarışmaya katılabilirim belki, kim bilir?

bir de iftar sonralarına konup, reytingin damına koyma gibi bir hedefleri var sanırım; ben katkıda bulunacağım en azından şimdiden söyleyeyim ;)
  • insanları aptal yerine koyan yarışma programı ismi. "kim istemez ki" cevap olabilir.
  • biraz önce başvurdum bakalım. "takip ettiğiniz sosyal medya" kısmına ekşisözlük yazarıyım dedim. lan ekşisözlük, bakalım nelere kadirsin. göreceğiz. (bi' boka yaramıyorsun, bugün işe yara bari lan...asdasd..!)
  • başvuru formunda "doğduğunuz şehrin şivesiyle mi konuşuyorsunuz?" diye abuk bir soru olan, ve yarışmacılarını reyting getirecek şekilde seçeceğini belli eden yarışma.

edit: caps
hesabın var mı? giriş yap