• 2005 te gösterime girecek ve ridley scott tarafından çekilen, orlando bloom ,liam neeson , jeremy irons gibi her kesimden ilgi çekebilecek isimlerin oynadığı the passion of christ rüzgarını arkasına alarak kendi yandaşlarını oluşturması beklenen film .
  12. yüzyıl haçlı seferlerine karşı kudüs'ü savunmaya çalışan bir grup insanın hikayesi
 • hz isa tarafindan, zengin insanlarin icine kabul edilmesinin devenin igne deliginden gecmesinden daha zor oldugunun beyan edildigi yer. cennet.
 • ilk fragmani cikmis olan film. guzel sahneler goze carpiyor. trailerin icinde lisa gerrard herzaman ki gibi yerini almis.

  http://www.apple.com/…ailers/fox/kingdom_of_heaven/
 • filmin bazı sahnelerindeki müzikler kardeş türküler tarafından yapılmıştır. grup aynı zamanda, filmin bazı yerlerinde kürtçe şarkılar ve arapça ve ermenice ilahiler de okumuştur.
 • gladyatör filminin yönetmeni ridley scott, tüm dünyada ses getirecek bir projeye daha imza attı. ridley 130 milyon dolarlık bütçe ile islam dünyasının önemli liderlerinden selahaddin eyyubi'yi anlatan bir film çevirdi. film, 11 eylül sonrası islam dünyasına yönelik oluşan olumsuz imajı silmeyi amaçlıyor. ridley scott, filmin konusunun 12. yüzyılda 3. haçlı seferleri sırasında müslüman ve hiristiyanların 'kudüs' için yaptıkları savaşı anlattığını söyledi.

  selahaddin, asil bir savaşçı
  'cennet krallığı' isimli filmde selahaddin eyyubi'yi canlandıran suriyeli aktör hasan mesud, filmin aynı zamanda abd'nin ortadoğu'da diplomatik çıkarları uğruna savaştığını göstereceğini de kaydetti. mesud yaptığı açıklamada, "selahaddin savaşta hem çarpışıyor hem de diyalog içerisini girebiliyordu. diyaloğun savaştan daha iyi olduğunu göstermek istiyoruz . bugün süper güce sahip olan abd, fakat kendisi bir diyalog kurmak istemiyor" diye konuştu. mesud, 1187'de haçlılardan kudüs'ü tekrar alan selahaddin eyyubi'nin bir kürt olduğunu, savaşçı olarak tanıtıldığını fakat aynı zamanda barış ve diyolağu savunduğunu söyledi.

  ridley scott'un karakter olarak selahaddin'e çok büyük bir saygı duyduğunu ve onu asil bir savaşçı olarak göstermek istediğini belirten mesud, "bu filmle 11 eylül saldırıları sonrasında adil olmayan bir şekilde batı medyasında oluşan müslüman imajının tekrar tamir edileceğine inanıyorum" diye konuştu. mesud, yalnız bir filmin yeterli olmadığını ama yine de bunun bazı görüşleri etkileyebileceğine inandığını da belirtti. arap aktörler de filmin batı'da, islam dünyasının eski basmakalıp anlayışını yok edeceğini belirtiyor.

  bu yaz gösterime girecek
  bu yaz gösterime girmesi beklenen filmin bütçesinin yaklaşık 130 milyon dolara mal olduğu ifade ediliyor. fas ve ispanya'da çekimleri yapılan filmin, mayıs ayında tam olarak biteceği kaydedildi. bu filmde müslüman bir lideri canlandıran mısırlı aktör halid en-nebi ise , film aracılığıyla arap ve islam dünyasının batı'da daha iyi anlaşılabileceğini söyledi. mısırlı aktör, "bazı hiristiyanlar bu filmin müslümanları desteklediğini, bazı müslümanlar da filmin hiristiyanları desteklediğini düşünebilirler fakat her iki tarafın da filmi görmelerini tavsiye ediyoruz çünkü bunun olumlu etkileri artıracağını biliyoruz"şeklinde konuştu.

  'senaryo gayet objektif'
  mısırlı aktör halid en-nebi film ile ilgili açıklamasında, "batı'nın artık bizi tanıma zamanı geldi. islam toplumları gayet medeni ve modern. tarihimiz bunu çok açık bir şekilde kanıtlıyor" dedi. filmin müslüman karşıtlığına sebep olabileceğine dair iddiaları inkar eden nebi, filmin zaten amerikan film şirketi "twentieth century fox" tarafından yapıldığını söyledi. senarist william monohan'ın ve yönetmen ridley'in büyük çaba harcayarak objektif davrandığını ve senaryoda dengeli olduğunu ifade eden mısırlı aktör nebi, son güne kadar herşeyin beraberce tartışıldığını vurguladı.
  yenisafak
 • bir fragmanın ne kadar çok spoiler içereceğini görmemizi sağlamış filmdir. internet özel fragmanı adı altında yayınlanan dört küsür dakikalık fragman, film gibi ilerleyen hikaye örgüsüne sahip ve son derece gereksiz bir şekilde filmi seyretmeden görmememiz gereken sahnelerle dolu. bu fragmanı hazırlayanlar için kocaman bir yuh çekerek ve neden hamish’in* her tarihi filmde karşımıza çıkması gerektiğini sorarak bitirmek istiyorum entry’yi.
 • eski zaman kahramanligi rolüne iyi alismis olan orlando bloom'un bir kez daha günün kurtaricisi esas ve yakisikli oglan olarak karsimiza çikacagi filmdir..
  (bkz: legolas) (bkz: lord of the rings)
  (bkz: paris) (bkz: troy)
  (bkz: will turner) (bkz: pirates of caribbean)
 • trailerlarindan görüldügü kadariyla tarihsel filmlere alexander'la vurulan gidilmez yargisini kaldiracak gibi görünen görsel anlamda çok basarili oldugunu düsündüren film.6 mayista gösterime girecekmis.
  hikaye 1186dan basliyor ve kudüste geçiyor.

  "be without fear in the face of your enemies.speak the truth,always, even if it leads to your death.safeguard the helpless and do no wrong.that is your oath"
 • trailerinden gördügüm kadariyla gayet umut vadeden bir film gibi görünmekte kanimca. hafif hafif gladiator etkileride görülmekte, umarim hayalkirikligi yaratmaz bünyelerde.
hesabın var mı? giriş yap