• gelinlik; saflığın ve temizliğin altını çizen perdedir. saflığı ve temizliği kiralamakta abesle iştigaldir kanımca. siz hiç bulutları, kırdaki papatyaları yağan yağmuru kiralıyabilir misiniz? hayır. bir erkek ne yapıp ne edip bir gelinlik almalıdır çünkü kiralık gelinlik hayatı boyunca onu takip eden kiralık katil gibi peşinde olacaktır.
  en mutlu anlarında bile kiralık gelinlik giymiş kadın bunu kocasınına laf sokarak hatırlatacak. kiralık gelinliğini kız cocuğuna bile anlatarak dramın nesilden nesile aktarılmasına vesile olacaktır.
 • "kaç vücudun düğünü?"
  (bkz: içinizde kaç koridor var)
 • satin alinip husranla biten evlilik sonucu ne yapilacagi bilinmeyen, en gozden irak nerede saklanacagi secilemeyen, atsan atilamayan, satsan satilamayan huzunlu gelinlikten cok daha iyi birsey...
 • kadınların iş hayatında daha fazla kendisini göstermesiyle doğru orantılı bir şekilde daha çok rağbet edilen gelinlik türü. netekim kadın çalışmaya başlamış, paranın ne zor kazanıldığını görmüştür ve bu hızlı hayatında sıkışık dolaplarda bir de bir kere giyildikten sonra görevi bitmiş bir kütleyi barındırmak istememektedir. iş bu sebepten gelinlikler daha fazla kiralanıyor eskiye göre! ha ileride bu hatun kişi bir çocuk doğurup da "ben bakacam çocuğumaaaaaaa" diye feryat figan çalışmayı bırakıp klasik ev hanımı kavramına girmeye başlarsa evin tozu, çocuğun bezi, komşunun kahve dedikoduları arasında kafasına "ne bokuna kiraladık ki?? şimdi elimin altında olsaydı keşke. ahh ahh!!!!" diye düşünüp akşam kocası eve geldiğinde yemeği kafasına geçirebilir.
 • hangi gelin istemez ki
  belini inceden inceye saracak
  bütün gözleri ona çalacak
  beyaz mı beyaz kırmızı mı kırmızı
  düğün dernek her yer şen
  annelerde gözyaşı babalarda gurur
  şöyle güzel gelinlik..

  düğüne gelinliksiz giden gelinin
  titremez mi kalbi gelinlik olmadan
  unutur mu ...unutulur mu?
  alacak parası olmadan gelinliği
  neye yarar düğünlüğü
  sevgi gölgesi düşmüş alnının akına

  gelinlik de gelinlik
  yok ki alacak bozukluk
  yok mu kiralayacak gelinlik
  bir zarif takım elbise üzerinde
  mütevazi bir düğün mütevazi insanlar
  damadın gözü...
  gelinlik de gelinlik
  yok ki alacak bozukluk
  yok mu kiralayacak gelinlik
  elbise sıkkın gelin sıkkın
  yok mu kiralık gelinlik

  (bkz: based on a true story)
 • kiralık gelinlikte yapılan, başkasının giydiği gelinliği giymek değil, bir başkasına özel dikilmiş gelinlikteki güpürlerin, işlemelerin çıkarılıp yine size özel dikilen gelinlikte kullanılmasıdır.
 • sadece düğünde giymek için bir gelinliğe milyarlar harcamak yerine, birkaç yüzlükle işin içinden çıkmanın en mantıklı yoludur.
 • istanbul belediyesinin sanırım bedelsiz olarak 4440093 numaralı telefondan verdiği hizmet.
 • bir kere giyilip evin ücra köşelerinde eskiyip, küflenme gibi işlemler geçirmesinden ve binlerce lira verilmesinden daha mantıklı bir işlemdir.
hesabın var mı? giriş yap