• gün boyu beyin fırtınaları(!) yaratıp, empati(!) kurup, sinerji(!) yarattıktan sona eve döndüğünde çocuğunla binbir türlü şoparlığı yaptığın andır.
  • tatil icin bavul hazirladigi an...
  • asagidaki fikranin ana fikridir:

"yasli bir adam, alelacele kiliseye gelir, gunah cikarma kabinine girer:

adam: 94 yasindayim, 40 yildir evliyim, uc cocugum, yedi torunum var. dun, otostop yapan, iki liseli kizi arabama aldim, en yakin motele gittik ve ikisiyle de ucer kez sevistim..
    peder: bu gunahlarin icin pisman misin?
    adam: ne gunahi?
    peder: ne demek ne gunahi? sen ne bicim katoliksin?
    adam: ben yahudiyim..
    peder: e ne isin var burda o zaman? hem butun bunlari bana neden anlatiyorsun?
    adam: herkese anlatiyorum."
  • cafede sipariş edilen patates kızartmasını çatal bir tarafa konarak elle yiyip bitirdiğini fark ettiğin andır.
  • süper bir an'dır. geçen gün taksiyle bi yere gidiyorum, taksi ışıklarda durdu. selpak satan bi kız yanaştı yanıma:

-işşallah üniversiteden mezun olursun, dedi. (bilgi üniversitesi'nin önündeyiz.)
    -ee ben zaten mezunum ki, mezun olalı 10 yıl oluyo, dedim. (çocuğa da açıklama yapıyorum, nasıl sevindiysem)

başka bi gün benim çağırdığım taksiye bir teyze de el etti. "gel teyze, seni de bırakalım yol üstünde bir yere gidiyosan?" dedim. teyze, fiti fiti koştu geldi, bindi. ineceği yere geldik, inerken bana dönüp para uzattı.

-gerek yok teyze, zaten yol üstündeydi, lütfen, rica ederim, dedim.
    -aaa olur mu, sen talebesin, dedi.

bana "talebe" didi. canım deyzem <3

(bkz: bana su verdi)
  • olur olmaz öğrenci muamelesi gördüğünüz andır. ha bir de yanınızda çocuğunuz varken, teyzesi misiniz yok ablası mısınız, diye sorulması, annesiyim dediğinizde hadi canım, çok gençsiniz denmesi.... uuu beybi, içim kıpır kıpır oldu lan.
  • oyalanmak için gittiği resim kursunda ''sınava mı hazırlanıyorsun'' diye sorulduğu an
    hatta ''bu yaştan sonra ne yetenek sınavı yea!'' diye cevap verdiğinde ''ben de üniversiteye 21 yaşında başlamıştım denildiği an''
    (bkz: tarihin ne önemi var)
    (bkz: anlaşılmadıktan sonra)
  • sizden daha çok yaşlanmış eski sınıf arkadaşlarınıza rastladığınız andır.
    evet bencilim *
  • bastonu bırakıp karşıdan karşıya geçebildiğiniz andır. yanınızda partner de olmayacak. geçerseniz yaşlı değilsiniz. kutlayın.
hesabın var mı? giriş yap