• desteklediğim istek. bedelli dediğin ya hep ya hiçtir. 20 günde kime ne öğreteceksin?

edit: destek verdik diye ne ılıklığımız kalmış ne prensesliğimiz. diyarbakır'da, (diyarbakırlıların çoğunun dahi bilmediği bir bölgede) kısa dönem olarak askerlik yaptım. 5 ay boyunca çarşı, sivil vs görmedim. ayağımdaki postalın yürümekten parçalandığı zamanlar oldu.

bir uygulama yanlışsa yanlıştır. ben yaşadım diğerleri de yaşayacak demek tamamen ruh hastalığıdır. evet ulan ben yaşadım ama kimse yaşamasın o günleri. 2 sene olacak hala daha kabuslarımda askerlik görüyorum.
  • askere üniforma ve yemek satan firmalar diğer türlü kazanamazdı. bu şekilde hem bedelli parası hem üniforma parası. akp işi win win.

edit: biri mesaj atmış "askerlikte üniforma ve yemek ücretsiz. kışladaki askerlerden para alınmıyor bunun için." diyor. ülkenin seviyesi bu, akp neden kazanıyor ortada.

edit: mesajı atan kaldorein isimli yazar özelden ilk mesajın bu değildi o yüzden yanlış anladım diyor. demiyorki ben bir ...yım :)
  • çevremde ne kadar 21 günlük bedelli varsa hiçbiri eğitim benzeri bir şey görmedi. öyle gittiler, kendileri gibi bedelli yapanlarla içtiler sıçtılar. belki orada uzun dönem yapan erleri de psikolojik olarak etkilediler.
    yani saçma sapan, devlete yük böyle bir uygulama olacağına hiç olmasın daha iyi.
  • 10 gün sonra bedelli askere gidicem bana yaramayan platformu sikiyim
  • şu saatten sonra zor o iş bedelli standart uygulamaya bağlandı yakın zamanda değişmez.
  • 21 gün bedelli askerlikten yararlaran bir er olarak, bedelli gidip yatmışlar, bişi öğretmemişler laflarına katiyen katılmıyorum. bize on numara temel eğitim verdiler.( komutlar,tekmil verme, rütbeli karşısında yapılması gereken davranışlar, silah parçalama, silah bakımı, atış eğitimi, gece operasyonunda yapılması gerekenler vs. ) anlayacağınız sizin gittiğiniz kışlaya göre değişir o eğitim işi , samsun'da bizim içimizden geçtiler. acemilikte ne gerekiyorsa onu öğrendik. her türk evladının da hiç yoktan temel eğitim almasından yanayım, o g3 piyade tüfeğini bir elinize alın atış yapın. ayrıca korkacak ve abartılacak bir şey de yok. bedellilere komutanlar gayet iyi davranıyorlar. bedelli yapıp ağlayanlara bakmayın sevgili kardeşler.
  • ne kıymetli g.tünüz varmış.
  • sizin için bedelli askerlik v4.0 ile bu özelliği ekleyeceğiz. buna ek olarak cs:go premium paketini ve 3 silah skinini steam hesabınıza yükleyeceğiz. bitti mi? bitmedi tabikisiiii. bundan sonra gelecek expantion paketlerini de ücretsiz şekilde hesabınıza yükleyeceğiz. olası savaş durumunda tsk karargahta sizlere intel i7 9750 ve gtx2080 ekran kartlı pcler ve bunlara ek bordo klavye verilerek aktif şekilde bedelli özel harekata alacağız.

not : 460 spor
  • yumuşak götlülere zor gelmiş anlaşılan. 21 gün gideceksiniz lan çok değil. 12 ay yaptık ölmedik!
hesabın var mı? giriş yap