• kız arkadaşı, kız kardeşi veya annesinin çantasını tutmak zorunda kalan erkektir. durumdan ne kadar rahatsız olduğunu belirtmek için çantayı tutulmaması gereken hangi şekil varsa öyle tutar. saate bakar, volta atar, erkekliğini konuşturur. belli oluyor senin olmadığı o kadar kasmaya gerek yok koca yürekli adam.
  • sözlükte rastladığım son zamanların en iyi, orijinal tespitlerinden.
    başlık sahibini tebrik ederim.
    demek ki daha yapılmamış tonla tespit var.
  • pembe çantamı tutmak zorunda bıraktığım sevgilimdir. çoğunlukla taşımak istemezdi. siyah unisex bir çanta alarak sorunu çözdük. fakat sorunun temeline inemedik. mesela bir kadın erkek kıyafeti, çantası taşımaktan rahatsızlık duymuyorken bir erkeğin bu derece rahatsızlık duymasının temellerine inilmeli. bu iğrenç düşünce tarzı yok edilmeli.

edit: benim erkek arkadaşım var diye bağırıyorum .* evet neden bilmiyorum bazı yazarlarca iddaa edildiği gibi her zaman bu şekilde bağırıyorum. kendisi bunu neden yaptığıma dair tek bir mantıklı açıklama getirse madalya gibi bir şey vermeyi düşünüyorum.
    edit 2:kendisinin açıklama getirmemesi üzerine ben açıklıyorum. kendisi büyük ihtimalle kendisinde bulunan cinsiyetçi davranışlardan ötürü sağlıklı bir ilişkisi olamayan insan ve bu nedenle ilişkisi olduğunu söyleyen insanların ilişkisi olduğunu diğer insanların gözüne sokmak için bu eylemi gerçekleştirdiklerini düşünüyor.bir erkeğin kadınlarla ilgili bir başlıkta kendi sevgilisini örnek vererek tanım girmesi gibi bir kadının da kendi sevgilisi üzerinden tanım girmesini normal karşılayamıyor. ne diyelim yazık. *
  • çok gönülsüz tutarsa kızın hışmına uğrayacak hemen ardından "işte şimdi ski tuttuk" tutuşuna geçecektir.
  • madam değil adamdır.
  • kopçayı tek elle açamıyormuş gibi yapan erkek de olabilir kendisi. tiyatroculuk başa bela.
  • utanmaz, arlanmaz bir yapısı varsa çantanın içindekileri de inceleyebilir ancak hiçbir kadının böylesine bir erkeğe çantasını veremeyeceğide farklı bir gerçek
  • öncelikle benim erkek arkadaşım var diye bağıran sözlük yazarına eksisini verdiğim başlıktır.

eved çok yerinde bir tespittir. genelde tuvaletin önünde bekleşen bu yavrucukları ellerinde saçma sapan tuttukları çantalardan ayırt edebilirsiniz.

aynı tedirginliği kırk yılın başı bir çiçek aldıklarında da yaşarlar. çiçek o ele yakışmamıştır ve onu potansiyel sahibine hediye edene kadarki süreçte akla karayı seçerler.

edit: sayın panpa, senin yaptığın şeye ben mi açıklama getireceğim? madalya senin olsun dayı, ..

edit2: apula ne dediğini anlamadım. bu güzel tespit başlığını rezil etmesen de hepimiz gülüp eğlensek. ilişkim var ya da yok seni ilgilendirmez, burada ifşa etmem. güle güle.
  • süper tespit.
    ben kendi sırt çantammış gibi omzuma atıyorum normal kol çantasını. zannımca bayağı abuk duruyordur, ama rahat etmek için yapıyorum ben onu. elimle bişey taşıyamam 1-2dk'dan fazla.
    10 yıldır laptopla geziyorum, 10 yıldır bir kere halk arasında "iş çantası" diye bilinen şeyle gezmedim, hep sırt çantası.
hesabın var mı? giriş yap