• martin mystere'de ki bir hikayeye gore, atlantis'in nukleer atiklarini misira getirip, bu atiklari piramitlerde saklayip onlari insanlik tarihiyle yuzlestirmemekle yukumlu 4 kisilik ekipten son kalan kisi
 • mısır tarihinin en çirkin kadını! ego tatmini için yaptırdığı bütün büstlerini çok güsel yaptırmıştır...
 • marpessa ile ides'in kızı... meleagros'un karısı... kleopatra'nın ek adı alkyone (alküone)
 • m.o 69`da iskenderiyede dogdu.aslen yunanli olan 3.kleopatra babasi 11.ptolemaios`un vasiyeti uzerine kardesi ile evlendi. (o zamanlar misirda egemen olan yunanlilar misir toplumuna karismamak icin kendi soylarrindan olan ki$ilerle evleniyolardi bu da akraba evlilikleri sonucu ozurlu insanlarin dugumuna yol aciyordu.....) babasi oldugunde 18 yasinda olan kleopatra tahta cikti. halkin icine girebilmek ve halkin kendisini benimsemesi icin kendini misir dinine verdi.kardesi tarafindan iktidardan uzakla$tirilip surgune yollandi .kleopatra iktidara yaninda buyuk roma imparatoru sezar ile geri dondu. (kleopatra bir hali icinde sezar`in sarayina girmi$ ve bu buyuk krali kendine a$ik etmi$ti....) bu olaydan sunra kimsenin bilmedigi bir sebeple kardesi nil sularinda boguldu ....! karde$inin aradan cekilmesi ile kleo tek basina iktidar koltuguna oturmustu.o sirada sezardan bir cocugu oldu ve minik sezariusu alip romaya gitti. kleonun en buyuk hayali iki imparatorlugu birle$tirip buyuk iskenderin hayali olan bilinen tum dunyaya sahip olmaktdi.m.o 44`de sezar olunce bu hayallerini ertelemek zorunda kaldi. (ama yanlizca kisa bir sure icin..:) ) sezar olunce roma imp. 2 `ye ayrildi ve tahta cikan octavio (sezarin yegeni) ve marcus antonius arasinda. doğu artik marcus tarafindan yonetilmekteydi ve ilk i$ide misiri ziyaret oldu.kleopatraya delice a$ik oldu ve kleo tekrar yarida birakti planlarini hayata gecimekde gec kalmadi.octavius`a savas actilar.actiumda yapilan sava$ta kleo ve marcus kacmak zurunda kaldi .iskenderiydeki sarayina donen kleopatra elbet octavius un misiri ele gecirecegini biliyodu. marcusda onu pe$i sira misira dundu ama korkunc bir haberle sarsildi kleopatrasi olmu$tu intihar ertmi$ti.bunu duyunca o da kendini oulumun kollarina birakti ama olumune sebep olan bu haber bir dedikodudan ibaret idi.bunu haber alan kleo artik tek basina kalmisti misir elinden ucup gitmek uzereydi ,tek yapicagi hayatina son vermek olmu$tu artik.misir dininde isis`in simgesi olan kobra yilani ile intihar etti.olduğunde sadece daha 39 ya$indaydi.
 • çok güzel olan, ve erkeklerin peşinden koştuğu aynı zamanda zeki dişi. erkeklerin ilgisinden usandığı için bol sarımsak yediği ve güzellik banyoları yaptığı bilinen mısırlı.
 • m.ö. 69-30 yılları arasında yaşamış, julius caesar ile girdiği cinsi münasebetle romalıların mısır'da gireceği olası münasebetleri engellemiş, sezar öldükten sonra da sezar'ın hakkı antony'e diyerek mark antony'nin kollarına kendini bırakmış kadın. çok güzel olduğu konusuna şüpheci yaklaşanlar olsa da ikibin yıl sonra hala ismini dolaştırdığına göre dillerde başarılı bir kişiymiş alanında, last pharaoh of egypt demiş tarih kendisine.
 • agzi acik ayran budalasi anlamina gelen 'merichane' adi verilmis cirkin kralice.cunku 1 keresinde 100 roma soylusuna oral sex yapmistir.
 • alanyada plajı var bole halka acık.turistler falan kaynıyo yani...huuhuu ozledim yaaaa
 • cennet vatanimizin sahillerinde egeden akdenize bi cok yerde adini tasiyan "koy" veya "hamam" bulunan unlu kisi.
 • kuşaklardır süren aile içi enseste rağmen soyunun en zeki kadını olmuştur.
  tıp konusunda pek bilgiliymiş kendisi.
hesabın var mı? giriş yap