• henuz yukselen burcun ke$fedilmedigi bir tarihte insanlari 12 farkli tipe ayirmak yeterli gelmeyince "bir de bunlari erkek kadin diye ayiralim" kaygisi sonucu astroloji dergilerinin uydurdugu sinif.. koc burcuna mensup erkekleri betimler..

  genelde bu dergiler bu tur tipleri $oyle zirvalarlar: "koc burcu erkegi her$eyi olmasi gerekenden daha cok isteyebilir ve bazen de tam aksine tamahkar olabilir. a$k ili$kileri duygusaldir ve romantizmi dorukta ya$amaktan cok da ali$ilmadik bir haz alirlar. bazen sert olabilirler ama bu yumu$ak yureklerinin sonradan ortaya cikmasina engel olmaz. bir$eyi yapmak icin istemeleri yeterlidir. u$engecliklerini yeterince istediklerinde kolayca yenebilirler ve buyuk ba$arilara imza atabilirler. evlenme konusunda kararsizlardir. renkleri mum mavisi, madenleri titanyumdur.. toprak elementidir.."
 • şirin baba koç burcudur.
  gerçek bir liderdir ve mavidir.
 • koç erkeklerinin gönlü geniş oluyor. karşımdaki insanda bir hata yada bir basitlik gördüğüm zaman soğuyorum hemen yeni arayışlara giriyorum. koç erkeğinden hoşlanan kızlara tavsiyem erkeğinizi herzaman etkilemek için uğraşın. bakımlı, temiz cıvıl cıvıl neşe dolu olun. onun duygularıyla yakından ilgilenin. çümkü içinde başkasıyla paylaşmak istediği bir duygusu varsa bu kişi siz olmalısınız. yoksa yeni adaylar hemen bulunur. koç erkeği sabırsızdır tıpkı benim gibi. sabırsızlık bazen hoş sonuçlar doğurmasada bundan vazgeçemiyoruz o yüzden idare etmeye alışın. onunla tatlı dilli konuştuğunuzda ve isteklerinizi kılıfına uydurarak dile getirdiğinizde sanıyorum ona yaptıramayacağınız şey yoktur, ama asla bir şeyi ona dayatmayın.
 • heyecan, macera ve yoğun duygularla dolu bir romantizmin hepsini birden istiyorsanız, koç erkeği tam size göre.

  bir koç erkeğini daha uzaktan gördüğünüz anda tanıyabilirsiniz. yaydığı elektrik öylesine güçlüdür ki, patlamak üzere olan bir volkanın uyandırdığı duyguyu uyandırabilir.

  heyecan, macera ve yoğun duygularla dolu bir romantizmin hepsini birden istiyorsanız, koç erkeği tam size göre demektir.

  yok, şayet sakin, dingin ve güven uyandıran huzurlu bir aşk istiyorsanız ve karşınıza da bir koç çıktıysa, topuklarınızın üzerinde tereddüt etmeden 180 derecelik bir dönüş yapın ve arkanıza bile bakmadan uzaklaşın. hem de vakit kaybetmeden. sizin tam arzuladığınız gibi güvenli bir aşık olacaktır, ama enerjisiyle başa çıkabileceğinizi hiç sanmıyorum. zaten kendisi de kendiyle zaman zaman başa çıkamaz. kaldı ki, sizden böyle bir şey beklemek, olmayacak bir şey.

  ama şayet bir koç’a aşıksanız onun enerjisiyle başetmek zorundasınız.

  o ağır kanlı, heyecansız, sakin bir kadına sabır gösteremez. hoş gerçi, hiçbir şeye sabrı yoktur. hatta kendine bile…

  ve aşık olsa bile, size de sabır gösteremeyecektir. şayet sabır göstermek zorunda kalacak olursa, ki başlangıçta size ayak uydurmak için elinden geleni yapacaktır. hatta belki de yanıltacak kadar sakin ve telaşsız davranacaktır. ve tabii bu sadece sizin yanılgınızdır.

  çok çeşitli ve de birbiriyle alakasız ne kadar çok şeyle ilgilendiğini anladığınız zaman yanıldığınızı da farkedeceksiniz.

  ateş parçasi

  üstelik bunun için fazla zamana da ihtiyacınız olmayacak. ve kısa bir süre içinde bir ateş parçasıyla birlikte olduğunuzu anlayacaksınız.

  bu yerinde duramayan, cesur, atak ve coşkulu erkeğin ilgisini sürekli olarak aynı derecede tutmak için büyük bir enerji harcamanız gerekebilir. zira daha önce de belirttiğim gibi koçlar ağır kanlı ve mız mız kadınlara katlanamazlar. ilgileri aniden sönebilir. aniden olmasa bile zaman içinde (kısa bir sürede) aşkı azalacak ve sonunda da kaybolacaktır.

  koç erkeği flört etmekten hoşlanır. ancak, gerçek bir aşka rastlayana kadar… ve gerçekten aşık olduğu zaman onun kadar sadık zoydakta başka bir burcun erkeğine rastlayamazsınız.

  koç’un idealist tarafı aşık olduğu kadını aldatmasına izin vermeyecektir. tabii aynı zamanda içinden yükselen duygular da onu durduracaktır. çünkü, dürüsttür ve hayalindeki aşkı bulduğuna inanmaktadır. hayalindeki aşkta ise, ne kaçamaklar vardır, ne de seks düşkünlüğü…

  tabii bu hali sadece şimdiki zaman için geçerlidir. yarın ne olacağını ise kendisi bile bilemez. şayet aşkını canlı tutmayı başaramazsanız, o da hayalindeki aşkı bulmaya gidebilir.

  zaten bu da onun suçu değildir. hayallerinin kadını olmadığını ona bildirdiyseniz, o ne yapsın?

  o karşısında daima bakımlı, hoş görünümlü, oturup kalkmasından sözlerine kadar dikkat eden, zarif bir kadına aşık olabilir. ve tabii bütün bunlarla birlikte sadece ve sadece kendisiyle ilgilenen.

  mesela onun yanında arkadaşlarınızla dedikodu etmemelisiniz. ya da annenizden yemek tarifini o yokken almalısınız.

  saçlarınızda bigudiler, yüzünüzde güzellik maskesiyle dolaşmamalı, özel bakımınızı ona görünmeden yapmalısınız.

  onun ideal aşkı, daima hoş görünümlü, romantik duygularını canlı tutmayı başaran bir kadındır.

  çok romantikler

  şayet romantizmi ihmal edecek olursanız, önce büyük bir düş kırıklığına uğrayacak, sonra da öfkelenecektir, daha sonra da ideal aşkını aramaya gidecektir.

  çünkü koç erkeği idealist olduğu kadar egoisttir de… pervasızca balıklama daldığı aşkın içinden aynı pervasızlıkla çıkacaktır. yoksa, hatalarını düşünmeye başlar. ve sakın böyle bir şey yapacağını beklemeyin. hatalarını kabul etmek yerine ölmeyi tercih edebilir. ya da içindeki aşkı öldürmeyi…

  aşkının parçalanmaya başladığını anladığı zaman bunu kurtarmak için elinden geleni yapacağını da bilmelisiniz. fakat, bütün uğraşlarına rağmen toparlayamıyorsa, daha fazla uğraşmayacaktır.

  koç erkeği eşinin hem son derece çekici bir kadın, hem de her türlü işin üstesinden gelebilecek kadar cesur ve güçlü olmasını ister. kendine eşit olduğuna inandığı bir kadına aşkı bitmeyecektir.

  tabii bu arada kendi eşiti olmakla birlikte bir adım arkasından da gelmenizi bekleyecektir.

  hem son derece bağımsız, kendi fikirleri olan ve bunları uygulayan bir kadın olmalısınız, hem de onun hoşlandığı her şeyden hoşlanmalısınız. tabii bu arada o sizin hoşlandığınız her şeyden hoşlanmak zorunda değildir.

  sanırım durumu kavrıyorsunuz. fakat, onu seçen de sizsiniz.

  zaten böyle olmasını istememiş miydiniz? şayet gerçek bir kadınsanız bütün bunlar size zor gelmeyecektir. işte o zaman müthiş bir aşk hikayesinin baş kahramanısınız, demektir.

  koç erkeği ile evlenecek olursanız, evin tek hakiminin o olacağını şimdiden kabullenseniz iyi olur.

  tabii bu arada para işlerini de onun idare edeceğini hesaba katmalısınız.

  bütün bunlarla birlikte parasının hesabını da bilmeyeceğini unutmamalısınız. hatta yapacağı harcamalar yüzünden ayın sonunu çok zor getirebileceğinizi… ama merak etmeyin sizi hiçbir koşulda aç bırakmayacaktır.

  belki pek çok kazanacak, fakat geldiği gibi de gidecektir. ancak, size karşı da cimri olmayacaktır.

  zaten bir koç bencil olabilir, ama kimse onun için cimri diyemez. yani yapacağı harcamaların büyük bir bölümünü kendisi için yapacaktır ve kalan parayı da sizin için harcamaktan çekinmeyecektir.

  tabii siz bu kadar büyük endişeler duyup söylenmeye başlayabilirsiniz. bunu sakın yapmayın. tabii koç eşinizin gitmesini istemiyorsanız.

  bir koç erkeği etrafta kimse olmadığı zaman sadece sizinle başbaşayken bile dırdır edilmesinden hoşlanmaz.
  (bkz: http://astronet.hurriyet.com.tr/)
 • özellikle içlerinden bir tanesine feci şekilde kafa atmak istediğim*,
  yüzeysel,kadir kıymet bilmez,hırs manyağı, her önüne gelenle merhabası olduğu halde gerçekten yardıma koşacakları görmezden gelen bir güruh.. *
 • bencilliğin son noktasındaki erkek modeli.
 • yanında bir terazi kadını olursa ateşle barut denklemi olur.
hesabın var mı? giriş yap