• allah'tan kış yumuşak geçiyor da tüketimi azalttık yoksa ocağımıza incir ağacı dikecek namussuz.
    dolarları satarken boy boy fotoğraf çektiren kömürcü yandaşlar iş kömür satmaya geldimi elinde hesap makinesi ile hesaplıyorlar kara elmasın fiyatını. bu arada karyak 240 dolar/ton, akkor 200 dolar/ton.
  • bu sene artış olmayan fiyatlardır. iki hafta önce sorduk 270 dolar dediler bugün sorduk yine 270 dolar dediler. allah razı olsun kömürcü kardeşlerden ve bu ortamı bize sunan devletimizden. bu sene fiyatlar sabit çok şükür.
  • başka seçeneğin olmadı bir yerde, tam bir sene önce 1600tlye aldığımız 1 ton kömür olmuş 3000 tl

güncelleme: an itibariyle 4600tl

güncelleme: an itibariyle 8.000tl
  • böyle gözardı edilen ürünlerde sebat eden tüccarlar iyi para kazanır.
    (bkz: kömürcü)
  • (bkz: kömür fiyatlarındaki fahiş artış/@tukenmezkalem)

bugün metro alışveriş merkezinde 25 kg’lık torba kömürün fiyatı tamı tamına 72.99 tl’ydi.
    geçen yıl aynı kömürü, aynı yerden, 28.99 tl’den alan birisi olarak söylüyorum bu vatandaş bu kışı ağır atlatır.

2020 kasım

edit: görsel eklendi
  • torbası yetmiş küsur lira olmuş yakıt. günde bir torba yakan kişi ayda 2100 lira para ödeyecek. lan ne yapacağız kışın?
  • dolar bu şekilde giderse gittikçe artacak fiyatlardır

küresel enerji sıkıntısı da devam ederse ne olur bilemiyorum, millet evde artık enerji vermeneyen yerli linyit kömürü yakar
  • bu sene evlerden çok cepleri ısıtıp yakacak anlaşılan.
    bayiiler kömür anlaşması yapmak istemiyor....
  • biraz bu konudan konuşabilir miyiz lütfen?
    ben isyan etmekten yoruldum da.
  • kara elmas ukrayna rusya savaşı sonrasında patlak veren enerji krizi ile birlikte yeni trend oldu. revaç bir ürün haline gelen kömür geçen yıl bu vakitlerde 100$ ın altında seyrederken alternatif hızlı bir elektrik üretim kaynağı olmasının büyük etkisinden dolayı 450$ gibi tarihi seviyelerde işlem gördü. analistler 2025 e kadar fiyatlarda gerileme yaşanacağını tahmin ediyor fakat es geçilmemesi en önemli noktada burası zaten. şu 3 yıllık zaman diliminde dünyadaki neredeyse tüm ülkeler için kömürden elektrik üretimi büyük bir rol sahibi olacaktır

görsel
hesabın var mı? giriş yap