• gün gelecek bu entry güncellenecek.

güncel edit : kalan 46
  • başlığı görünce bile insanın içini tarifsiz bir huzur kaplıyor. o kutlu günü yaşayan neler hissediyordur acaba?
  • evet atmisindan sonra gorecegim hadise
  • daha önce 3 kredi çekip (60 ay) üçünü de kapatan birisi olarak söylüyorum, bu son taksidi ödemenin tadı bir tek krediyi çektiğinizde var.
  • umarım tüm borçlulara nasip olur.

ben dahil.

tanım: uzun vadeli çekilen konut kredilerinin kapatılması anında yaşanan duygu yoğunluğuna atıfta bulunan başlık.
  • ne tuhaf lan. hepimiz insanız, doğada ne ayı mağara için kredi çekip bir ömür sadece barınmak için enerji harcıyor, ne de sincap bir tane ağaç için kredi çekiyor.

sınırlı vaktimizde bolca yemek, içmek, gezmek için çalışacağımıza içinde dümdüz durup, geberip gideceğimiz beton için çalışıyoruz.
  • sonraki ayda büyük bir boşluğa düştüğünü hissettiren hadisedir kendisi.
  • kredi tutarı enflasyona yenik düştüğü için pek önemsemiyorum bu son taksidi.
    sanırım ömrümden geçen zamana üzülürüm o gün geldiğinde.
  • şimdiye kadar iki otomobil, bir ev kredisi çektim. evin kredisinin son taksitine daha çok var...

ayrı zamanlarda çektiğim iki arabanın da kredisinin son taksitine bir ay kala sabredemeyip iki ayı birden ödeyip kapatmış, o ay bayaa sıkışmış yine de bundan acayip haz almıştım.

(bkz: ufak tefek sapıklıklar)
  • ödendiğinin ertesi günü, taşıt kredisi çekilir. öyle bir şey.
hesabın var mı? giriş yap