• herkesin barut fıçısı olduğunu gösteren yeni bir olay. olay yeri yine antalya.

“olay, iki gün önce akşam saatlerinde alanya ilçesi mahmutlar mahallesi barbaros caddesi'nde bulunan bir restoranda meydana geldi. edinilen bilgiye göre, mehmet yüksel (34) ve arkadaşı metehan gözükara (28) restoranda birlikte yemek yerken metehan gözükara'nın köpeği orada bulunan gruptan birine dokundu. abdestinin bozulduğunu iddia eden şahıs ile metehan gözükara arasında tartışma çıktı. kısa sürede büyüyen tartışmada tabancasını çeken 3 kişilik gruptan bir şahıs mehmet yüksel'i göğsünden vururken, metehan gözükara'yı da vurarak ağır yaraladı.”

düşünün köpeğinizle bir yere gidip oturuyorsunuz ve köpeğinizin istem dışı yaptığı bir şeyden dolayı o gün cesediniz çıkıyor ordan.

haber linki
  • isin ilginc yani kopek abdest de bozmuyor dokunarak.

ya isirip kanatmasi lazim
    ya da kisinin kopege hallenmesi lazim

edit: habere baktim da, ulan kopek de golden retriever. dunyanin en zararsiz kopegi.

edit2: https://sorularlaislamiyet.com/…-yikamak-gerekir-mi
    https://www.cnnturk.com/…dokunan-abdesti-bozulur-mu
    bozmaz diyor iste (bi safiler oyle bir sey demis ama onlar bile kendi icinde anlasamamis), mesaj atmayin, gidip dininizi ogrenin

edit3: baska mezheplerde de bozar diyorlar. tamam amk bozar mesaj atmayin. tek din deniliyor ama din tek mi? herkes farkli telden

edit4: kopek icin de cocker diyen oldu. golden retriever'a cok yakinmis o yuzden affetmisler beni.

edit5: bozdugunu kabul etmek de ise yaramadi. bu sefer hem bozar hem bozmaz diyen mesajlar geliyor. arkadaslar entry'lerde anlasin. ben boyle bir sey duymadim bu zamana kadar. herkesin tuttugu mezhebi kendine demek ki. yeter ki bana mesaj atmayin.
  • şafi bir bireyin başka birinin canını yakması olayıdır
  • nasil bir mantiksa golden dokununca abdesti bozuyor ama sen silahi cekip dan dan vurunca biseyin bozulmuyo mu bre orco. golden da en fazla "bi kafami sevsene la" diye gelmistir.
    insan da sevmiyoruz, dogal olarak hayvan da sevmiyoruz
  • şafi muhafazakar isen antalya'da işin ne?
  • tekrar abdest alınarak çözülebilecek bir olaydı. ama -dı yani.
  • köpek dokundu diye abdestin bozulacağına inanıp cinayet işlemek ha? aynen kurtardın abdesti şu an, cennete first class bilet cebinde.

primat desek iltifat olur ya.
  • "yan baktın cinayetleri"ni saymazsak; hayatımda okuduğum en absürd, en salakça, en pisi pisine öldürülme sebebi.
    mezhebe göre sözde mantık ayarı veren cahilleri de okuyup engellediğim başlık.
  • yok hanbeli mezhebinde harammis yok anasinin aminda gunahmis. ulan bir abdest icin, birini oldurmeye deger mi ? rahatsiz mi oldun gider soylersin sahibine, derdini insan gibi anlatirsin, sonra da abdestini tazelersin. simdi siktir git geberene kadar hapiste kal. her gun abdest al amina kodugumun beyinsizi.
  • siktir git tekrar abdest al karaktersiz denilebilecek üzücü olay.
hesabın var mı? giriş yap