• dünyanın en kötü ingilizce konuşan insanları. havasından mıdır, suyundan mıdır, yoksa kendi dilleri ile uyumsuzluğundan mıdır bilinmemekle birlikte, dış ticaretle uğraşan herkesin saç baş yol masına sebep olabilecek bir durum yaratırlar.*
 • kore savasinda gorev almis yurdum erkeginin savastan dondukten sonra actiklari isletmelere vermekten keyif aldiklari isim. bu isimle yuzlerce restoran, pansiyon vb. turu yer vardir. hatta korelinin yeri olarak da isim alir bu yerler bazen.
 • sarımsak yiyerek güzelleşeceklerini sanan insanlar. kore mitolojisinde bir ayı ile bir kaplan 40 gün sarımsak yerlerse insan olacaklarını öğrenirler. ancak kaplan dayanamaz ve pes eder, ayı ise başarır ve insan olur. özetle 40 gün sarımsak yiyerek insan olmuş ayıya koreli denir. koreli=ayı
 • kore gazileri genelde isimlerinin önüne bu sıfatı eklerler ve çevrelerinde bu şekilde tanınırlar.belediye otobüslerinde,tren ve vapurlarda;gazi kartlarını bir fbi ajanı edasıyla görevliye hızlıca göstererek beleş ve rahat seyahat ederler.haklarıdır da...
 • çok konusan, hayir hayir hiç susmayan, susmak nedir bilmeyen bir halk.
  tecrubeyle sabitdir. genelleme yapacak kadar da çok koreli tanidim ve uzun süre ayni ortami paylastim. isterimki, olurda suser lerden birinin, gün gelir bu insanlar ile çalisma olasiligi belirirse ve sözlügü açipta nasi bu adamlar diye bakarsa bu yaziyi görsün, ona göre bir daha düsünsün. ingilizcelerinin berbat olmasida ayri bir konu tabi.
 • ast kişilerin üstlerine herhangi bir şey vereceği zaman iki elleriyle tutup verdiği, üstlerin de verileni tek elleriyle aldığı millet. bir de akıllara zarar ziyan şekilde alkol ve sigara tüketiyorlar.
 • kore savaşında savaşmış insanların çocuklarınca da taşınan sıfat. misal koreli yusuf. babası kore'de abd birliklerinin kötünü kurtarmıştır. oğlu da ünvan olarak kullanmaktadır.
 • turkleri gercekten cok seven ve turk kulturune ve diline baya meraklı olan ingilizceleri sorunlu olsa da bi şekilde alışıp anlaşıp sohbet edildiginde cok zevk alınan çok çalışkan çok şirin çok yardımsever çok kendilerine özgü olan özlenen insanlar..
 • kelımelerle ifade edilmeyecek kadar harika bir millet. kompleksten uzak, gayet alçakgönüllü ve çalışkanlar, saatlerce oturup derdinizi anlatırsınız, sizi olan dürüstlüğüyle dinlerler. sızınle gulup sızınle ağlarlar. sanıldıgı gıbı cok ıcıne kapanık değil yeni nesil. ve özlenen insanlardır onlar evet.

  rose of sharon, thousand miles of range and river land! guarded by her people, ever may korea stand!

  zaruri edit: seneler sonra bakiyorum da ne gaz yapmisim arkadasim
 • bu insanlar fotoğraf çektirirken mutlaka ama mutlaka elleri ile zafer işareti yaparlar.nedeni bilinmez.
hesabın var mı? giriş yap