• eğer macera peşinde*** bir ekip var ise, bu grubun ilk kişisidir aynı zamanda. film amerikan yapımı ise genelde siyahidir.
  (bkz: amerikan film kliseleri)
 • şişman olmaktan başka, zenci, inek, gözlüklü biri ya da yırtık, aşifte tipli bir kız olma ihtimali yüksektir. hee bir de çığlık filminde de söylendiği üzere bakir(e) olmaması ya da sevgilisiyle ölümden biraz önce yatmış olması da muhtemeldir.
 • (bkz: zenci)
 • bazen "kim ulan bu filmin başrol oyuncusu karmaşası"nı yaşatmak için, filmin en yakışıklısını/güzelini gönderirler. tam korku sayılmaz ama hostel bu tanıma cuk oturur. her anı süprizdir bu serinin.
 • muhtemel arkadadaş grubunun en zekisi ve buyuk ihtimalle de en meraklisidir.
  ya gider karanlik odanin kapisini ilk o acar
  ya gider calan telefonu ilk o acar
  ya gider "abi karnim acikti su buzdolabinda ne var bi bakayim" der bok yoluna gider...

  ulen bok mu var gidiyon karanligin göbeeende o kapiyi aciyon?
  ac kalsan biraz daha ölür müsün?
  bu kadar merak niye haci?
  insanin basina ne gelirse meraktan gelir sen duymadin mi hic?
 • çoğu zaman grubun fırlaması olur aklı fikri sextedir. muhtemelen de bir sex sırasında veya sonrasında öldürülür.
 • cem yılmaza göre en gözlüklü ve en şişman olandır.
 • öncelikle bu kişinin şişe götüne benzeyen gözlükleri olur. şişman olmama ihtimali yoktur zaten. ayrıca çok da meraklıdır. her boku esas oğlana sorar.
 • kazara ölmüştür. zira katil birey, cinayetleri işleyecek olan kişi henüz herhangi bir eylemde bulunmamış, hali hazırda bir takım planlar yapmaktadır. ama bu arkadaş ya gider sarhoş kafayla içerisinde pizza bulunan mikrodalga fırına kafasını sokar kızarır, ya da havuza düşer boğulur. sonra da vay efendim katil var, vay efendim hepimiz öleceğiz. lan hepiniz öleceksiniz tamam da o mal kendi dikkatsizliği sonucu öldü. ben çok gördüm bu tip korku filmlerini. bu kadar klişe cinayetler işlenmez. biraz şüpheci olun.
 • merak kediyi öldürür sözünün karşılığıdır. bu arkadaşlar bi yerde bi çıt sesi duymasın, anında sinsi sinsi yaklaşıp ne olduğunu anlamaya çalışırlar. ama elime bi sopa alayım, bi sağıma soluma bakayım, arkamı bi kollayayım demezler. hayır sanki o olayı anlasan n'olucak? öyle muhtar gibi pıt diye biterler katilin karşısında. yapmayın bunu kardeşim! aptal bi espri anlayışınız varsa, katliam hikayelerini böyle zevzek zevzek, ballandıra ballandıra anlatıyosanız, uzakdoğu dövüş tekniklerinden bihaberseniz, supermanle de tanışıklığınız yoksa, bi ses duyunca kaçacaksın! bu kadar basit...

  (bkz: erkekligin onda dokuzu kacmaktir)
hesabın var mı? giriş yap