• icra ettiği müzik, durduk yerde hıçkırıklı ağlayışlara boğulmanıza sebebiyet verecek denli hüzünlüdür ki özellikle ege sahillerinde dinlenilmesi, duygu dengelerinizde çok daha muazzam fırtınalar yaratır.
 • kuzey yunanistanlıdır. dogal olarak da cingenedir. bir diğer çingene muzisyen vassilis saleas ile sahneye cıktıgı gibi kendi albumleri de vardır.
  yanık bir sesi vardır. dinleyip de sevmeyen rastlamadım. yunanlı bir yönetmenin çektiği rom (çingene) adlı filmin muziklerini de o seslendirmiştir. istanbulda istiklal caddesindeki mefisto kitabevi nin müzik reyonunda sürekli birkaç albümü bulunur.
 • songs of a greek gypsy albümünün yaratıcısıdır.
 • koumpaneia müzik türünün en iyi temsilcisi denebilir. jastar amenge dur isimli parçası candan erçetin tarafından türkçe'ye uyarlanmış (bkz: söz vermiştin), şarkının giriş kısmı sagopa kajmer'in bir pesimistin gözyaşları isimli parçasında loop sample olarak kullanılmıştır.
  albümleri:
  songs of a greek gypsy
  rom of fire - the wandering
  forth wings and fly
  sar penen
 • kali tihi parçasını ciğerinden gelerek söyleyen yunan çingenesi.
 • duygu dünyası içine bu memleketin insanının rahatça girebileceği şarkılar icra eden müzisyen. bilmem arabesk mi desem yunanesk mi! insan bu adamın ılık bir meltemden başka şey olmayan müziğini dinlerken piizlenip efkarlanır, zira tek mümkün budur.
 • yunan'ın bize en büyük oyunudur bu adam. heder olalım , rakı arayalım, anılardan hüzünlü olanları araklayalım, boşluğa düşelim, kahvaltı sofrasında bile denk gelip ölümcül lokmalar yutalım diye bu adam peydah oldu. baklava sizin mi, bizim mi diye tartışılırken bu adam sizin harbiden sevgili yunan.
  ağrılarımdan uzak dur pavlidis, bak benim dayımlar mafya..
 • çingenelerin ''ağlayan sesi'' dir... dikkat edin neşeliyseniz ölürsünüz, eğer melankolikseniz ölürsünüz...
 • günlerdir dinlemekten kendini alamadığım, bulabildiğim tüm albümlerini indirdiğim muhteşem ses. neden bu kadar çok beğendim diye soruyorum kendime. bir sürü yanıt aklıma geliyor ama şimdi buraya uzun uzun yazsam da kifayetsiz kalır.

  iyi ki keşfettim dediğim çok özel seslerden. bu yaz ege kıyılarında dinleyince daha da anlamlı olacak benim için.

  songs of a greek gypsy albümünü hiçbir yerde bulamadım. d&r 'dan satın alamıyorum zira kargo şirketi olarak yalnızca yurtiçi kargo ile anlaşmalı. sipariş versem bana ulaşmaz o sipariş. en son çare yakınımdaki kasetçiye sipariş verdim o getirtecek cd'sini. umarım kavuşurum özlemle beklediğim o cd'ye.

  sar penen [2003] albümünüm youtube'dan dinledim pek sevemedim ama birkaç kez daha dinlemek lazım.
 • dinle dinle efkarlan diye şarkı yapan adam.
hesabın var mı? giriş yap