• la tahzen innallahe meane
  • "her $erde bir hayir vardir".
  • "happiness can be found even in the darkest of times. ıf one only remembers to turn on the light."
    - albus dumbledore

güzel sözlerdir. insana gaz verir umut verir. öyle ki neredeyse dövmesini yaptırıyordum yukardakinin.
  • her şey çok güzel olacak.
  • aynı kaynar su, patatesi yumuşatırken yumurtayı sertleştirir. ne olduğun, içerisinde bulunduğun şartlardan ziyade neyden yapıldığın ile alakalıdır.
  • öyle bir söz yoktur ama kötü günlerde kişiye güç veren sözleri yaratan ortam vardır. çok afilli bir söz çoğu zaman bir şey ifade etmez çok basit bir söz de çok zor zamanlarda can simidi gibidir.
    2005 yılında üniversiteye başladığımda ne evim ne param ne eşyam ne işim vardı oysa ne hayaller kurmuştum üniversite için 2 yıl beklemiş belki de her gün üniversiteli olmayı düşünmüştüm (sonra bir bok olmadığını anladım o ayrı) üniversiteye gidince büyük sefalet yaşadım orada tanıştığım güzel bir dostum yaşça benden büyüktü başka bir öğrenci evinde otururken sadece dizime vurup ' hepsini hallederiz' demişti 11 sene geçti hala gözümün önünde duruyor. çok basit dandik 'hallederiz' bana çok büyük güç vermişti. öyle bişi işte
  • "ağlama ahmet ağlama
    davranma kuşağına ikide bir
    anam avradım olsun bu kara günlerin sonu gelir."

bir de "nihaaaaaaattttt".
  • la ilahe illa ente sübhaneke innı kün-tü mine’z-zalimın.

biz ne zaman sınava girsek annem tembihler malum şimdi ülkecek bir sınavdayız .
hesabın var mı? giriş yap