• maksimum verim saglayan duzenek
  • bir arkadasimin bizim uzerimizde test ettigi icki karisimi. herif o zamanlarda nasil da yazmis simdi gercek kova ne demek onu okuyunca ogrendim.

yazlikta oturuyoruz bir gun, dedik aksama ne yapalim? ben o zamanlar lise 3 e gecmisim.

-aaabi biz univ hayatinda ogrendik kova diye birsey cok saglam onu yapalim kafa oluruz.
    -aa iyi lan, ee nasi yapcaz?
    -icki alcaz iste sonra karistircaz onlari, ben biliyorum tarifini cok saglam.

neyse biz aksam bulustuk. marketten 1 sise cin 1 sise votka (tekel ikiside) 1 sise tonic, 1 sise portakal suyu, 1 sise visne suyu, 1 sise de sarap aldik. ben burda arkadasin bir acigini yakaladim ama hevesimden bir sey diyemedim. adam ne alincagini bilmiyordu, oyle gozune guzel goruneni seciyordu. neyse bir eve gittik, birisi viledanin kovasini duruladi koydu onumuze. bu kova arkadas da aldi butun ickileri karistirdi ama sarabi ayri tuttu. neyse birde kepce bulduk. basladik icmeye. 1 oldu 2 oldu 3 oldu bizde bir bok yok. dedik kafalar guzel olmadi napalim. ama bu arada kepceyle bize icki koyan arkadas surekli guluyor ve surati kipkirmizi olmus. meger o aradan kendisine 2 bardak daha cikarmis. sonra ikiser bardak sarap yuvarladik. bizim kova dedi ben bira da alcam. iyi dedik al, ama artik kimse ayakta duramiyor, herkes guluyor. biralari almaya giden bir geldi torba delik biralarin 2 tanesi yolda dusmus, ama adam duymamis bile. neyse biz biralarida ictik..

bundan sonra ilk hatirladigim sahilde pantalonlari cikarip denize kosusumuz. bir kizin sarhos olmak sana cok yakisiyor demesi, ve benim herkese 'bakin bakin kusuyorum' diyerek etrafa kusmam. o gece 6 defa cikardim. tabii bizim arkadaslar da.

yillar sonra gelen itiraf 1) "abi ben kova ne bilmiyordum, attim kafadan"
    yillar sonra gelen itiraf 2) "ben o kovayi duzgun yikamadim, icinde deterjanlar kopuruyodu"
  • tek bir nefesi yeten sistem.
  • ürün ziyanını engeller.
  • arkasına bir takım ismi konularak sıfatlaştırılabilen isimsi.
    cümlede kullanalım: minik ali, hayatında ilk kez gittiği fb-gs maçında "kova cimbom" diye bağırdı.*
  • nargilenin kapaklı sistemi.
  • kalesine gelen 3 şuttan 2 sini içeri alan kalecilere takılan lakap.

(bkz: altay bayındır)
    (bkz: 1 eylül 2021 türkiye karadağ maçı)

(bkz: 17 ekim 2021 trabzonspor fenerbahçe maçı)
    kalesine gelen serbest vuruşu içeri aldı. gerçekten aldı. topla içeri yuvarlandı.
    penaltıda hareket edemedi.
    3. golde top yerine kendisi filelere yuvarlandı.
  • (bkz: bong)
  • fince'de "sert, sıkı, zorlu" demek. hatta eşanlamlısı da "ankara".
hesabın var mı? giriş yap