• her otelin kendine ait bir kulup şarkısı ve dansı vardır, genelde tarkan'ın müzikleri seçilir. yakalarsam mucklayacam şarkısı bir ara hemen hemen bütün otellerin kulup şarkısıydı.

kulup dansındaki ortak özellikleri biraz inceleyelim. dans öncesinde animatörlerin anonsuyla ne kadar çocuk varsa sahneye alınır ve bütün animatörler sahte bir gülüşle aynı mevkide konuçlanır. sonra müzik başlar;

- eller havaya kaldırılıp bir defa deli deli işareti yaptırılır
    - makarena hareketine geçilir eller sırası ile karşılıklı olarak dirseklere değdirilir, sonra sağ el sol omza, sol el de sağ omza alınıp kıç sallanır.
    - alamanları aha sizi nasıl mor ediyorsuz der gibi gerdan kırılır ki hepsi saşkın şaşkın bakar ve yapamazlar
    - sıra ayağa gelmiştir, ayak tabanı ile sanki bir böcek eziliyormuş hareketi yapılır ve yine kıç sallanır.
    - amanda hanimiş o göbecikler diyerek azıcık göbek atılır
    - gerdan tekrar kırılır ve omuzlar ileri geri, sağa sola hareket erttirilir
    - bir ara sağa ve sola dönülür ve yandakinin elleriyle şakada şukada diye ses çıkarttırılır.

müzikler değişir ama yukarıdaki hareketler hiç değişmez
  • 3 öğün yemekten önce ve sonra,havuz oyunlarından önce ve sonra,gece animasyonundan önce ve sonra hatta herşeyden önce ve sonra(bkz: abarttım),zibidi animatörlerin bütün sevgili "misafir"lerini davet etmesi neticesinde yapılan maymun dansı.
    herkes pek bi eğlenir böyle dansederken nedense.
    tatil köyüne yeni gelmiş olanlar ahihihi şeklineki kahkahaları eşliğinde "ay ben yapamıyorum" diyerek bi yandan da yanındakini taklit etmeye çalışırlar.dansı ezberlemiş olan eski "misafirler" de yüzlerinde ben çoktan öğrendim bunu der gibi bi sırıtmayla zıplar dururlar.olaylar gelişir
  • en cok bilinen polka sarkisi olan kaba tercumesi vahsi/cilgin kuslar esliginde yapilir. zaten bu dans ve muzik (polka, waltz gibi prusya urunlerinin hem dans hem muzik icin ortak isimler oldugunu hatirlatalim) tatil koylerinin anasi olan club medlerde degil polka kuluplerinde ortama henuz ayak uyduramamis, "ay ben dansetmesem olmaz mi"cilari yada henuz yeterince bira icmemisleri kalabaliga katmak icin katalizor olarak kullanmak icin icat edilmistir. dolayisiyla tatil koylerindeki "kulup dansi" fenomenini once club med'leri, vakti gelince yurdum tatil koylerini isgal eden almanlari minik mutluklular icinde leyla etmek icin ayiya dayi diyen fransizlara borcluyuz. kayincosu icin bakiniz: ki ki ki ko ko ko glu glu vak vak vak
  • 15 günlük yoğun animatör şevkatine maruz kalan kişilerde gözlenen söz konusu müzik duyulduğu anda zincirleme gelen hareket güdüsü (bkz: pavlov) (bkz: şartlı refleks)
  • insanlarin sabir taşini çatlatabilecek derecede etkili bişey. zira oturup güzel güzel havuz kenarinda kitap okuyorsunuzdur , şemsiye altinda bi yandan rakınızı içiyosunuzdur oh ne güzeldir. sonra animatörlerden biri vadaaaaaaaaa diye belirir tepenizde , "eyvah ufukta yeni felaketler göründü" diye düşünmeye başlarsiniz. "ya birak kardeşim ya oynamiycam" dersiniz , animatör denyo da , "aaaaa ama herkes yapiyo bunu de haydi haydi" diye israr edip bi şekilde kaldirir. işte o anda , kaldirilan insan , içten içe "şikayet edicem lan bu ne böyle , beni böyle görse biri , 2 yil dalga geçer" * diye düşünürken , bi de o denyo animatör tarafindan havuza itilir. müşteri öylesine kizgindir ki , havuzdan buhar çiktiğini söyleyenler bile olmuştur. **

bunu yaşayan bir müşteri , bir daha asla , hiç bir tatil köyüne gitmek istemez. evet istemez.

(bkz: kabus)
  • (bkz: kulup rakisi)
  • gün içinde yapılanı havuz kenarında yapılır genelde, amcalar teyzeler, uyuyanlar uyumayanlar da dahil olmak üzere herkes çeke çeke getirilir havuz kenarına, yapmaya çalışır herkes animatörler gibi, izlenesidir, ee yavaş yavaş öğreniliyor tabi. dans bittikten sonra da göze kestirilen kişiler direk veya endirekt havuza itilir. bazen komiktir bazen değil.
    (bkz: eğleniyor muyuz)
hesabın var mı? giriş yap