• en güzel kafadır, kazandığın takdirde düşüşü yoktur. olayın hastalık boyutuna gelmesi biraz bünyeyle biraz da çevreyle alakalıdır. ailede kumara takık birileri varsa sonraki nesillerde bir şekilde kumar alışkanlığı görülebilir.

  müdahale edilmesi gereken bir durumda olduğunuzdan emin olamıyorsanız şu şekilde sağlama yapabilirsiniz; eğer bir oyun bitiminden diğer oyuna geçerken bilinçsizleşme hali görülüyorsa tebrikler kumar bağımlısı olmuşsunuz demektir. bazı oyunlarda oyunun sonuna kadar kazanıp kazanmayacağınız belli olmaz ama bazı oyunlarda büyük ihtimalle kaybettiğiniz oyunun ortalarında belli olur ve kendi kendinize o elin son el olduğunu söylemeye başlarsınız.. lakin bir bakarsınız ki oyun bitmis ve başka oyuna başlamışsınız. eğer bu durumdaysanız hiç üşenmeyin, kumara yatıracağınız parayı götürüp tedaviye yatırın, uzun vadede karlı çıkacağınız bir işe imza atmış olursunuz. eğer ota boka iddiaya giren, adım atarken bile bahis düşünen insanlardansanız hiç tedaviyle falan uğraşmayın, kumar dürtüsünü ruhunuzdan söküp atmanız mümkün değil.. kendinizi böyle kabullenip en azından çok kaybettiğinizde size dur diyebilecek iradeye sahip bir sevgiliyle dolaşmaya bakın.

  kumarın yoksunluk krizi, kullanıcıya kumarı hatırlatan bir şeyle tetiklenir. zar sesi, oynanan makinenin efektlerinin sesi, kağıtların sesi vs.. resmen kafasını yeni yeni açmaya başlamış kişiyi cilveli bir ses ve şuh bakışlarla yatağa çağıran bir kadına benzer. şansını deneme fikri bir kez aklına düşmüşse, karşı koymak çok zordur. arkadaş çevresini ve yaşama alanını değiştirmek gerekebilir.
 • (bkz: igrok)
 • (bkz: dostoyevski)
 • çok ağır bağımlılıktır.
  kıbrısı görene kadar ben de"abartmayın arkadas, oynamazsın, gider tedavi falan olursun"derdim
  ama kıbrıs tam bir cennet bu tip insanlar için.
  ne kavgalar ediliyor kumara inmek için yan odalarda,koridorlarda anlatamam.
  bir resim çizcem şimdi kafanızda:
  kızın teki annesini kollu makinelerden kaldırmaya çalışıyor.anne zaten iri kollar rocky. oda tutmuş makinenin kolundan "kalkmam ulan!"diyip kızına ters aporkat çakıyor.
 • içindeki kazanma hırsını kumarla tatmin etmek yerine daha akılcı yöntemler bulabilseler çok zengin olabilecek insanların düştüğü bağımlılık. ortalama bir oyun masasında kumarcının ruh hali ve aldığı riskler kişisel gelişim kitaplarının günümüz insanına empoze ettiği her özelliği barındırmaktadır.
 • kazıkazan da bu bağımlılığa giriyorsa, evet ben de bir bağımlıyım hatta ailece bağımlıyız.

  her dışarı çıktığımda 4 5 lirayı mutlaka gömüyorum. ananem herkese bir iki tane sipariş eder. babam biraz daha risksever olduğundan 20 25 lirayı birden gömer. şu güne kadar ne geçti elinize derseniz bir kere 100 lira çıkmıştı, bir iki kez de 5 lira çıkmıştı sanırım.

  umut dünyası işte, durmak yok kazımaya devam.
 • benimde zamanında içerisinde olduğum durum. 2 sene de yaklaşık 30.000 dolar para kaybettim. en azından hesaplayabildiğim bu. at yarışı iddaa gibi şans oyunları oynayanları bile garipseyen ben 2 sene boyunca şurumu kaybetmiş gibiydim.

  örnek vermem gerekirse, 1000 dolar günlük para çekme limiti olan kartımın limiti tekrar yerine gelsin diye atm nin önünde 3 saat beklemek ve 00:00 da para çekmek. onu da kaybetmek , gazinonun garajında arabanın mahsur kalması benim 10 dolarım olduğu için çıkartmamam ve bariyeri kaldırarak arabayla altından kaçmak.

  bunu bana biri anlatsa vay arkadaş derim adama üzülürüm, gerçekten acınası bir durum. sonu intihar düşüncelerine kadar giden bir yol dur kumar.
 • cüzdanımda taşıyorum. herşeyim üzerine yemin ederim oynamayacağım.

  edit: bu yeminime uydum, mutluyum. oh be özgürlük.
 • kumarın insana zevk vermesinin sebebi insana çaba sarfetmeden bir şeyler kazandırmasıdır, kumar bir şey kazandırmadığında zevk için uğraşılan bir hobi olamaz.
 • beynin dopamin etkisi ile öğrenebilme yetisinden kaynaklanan kör noktalar sayesinde kişinin kumar oyununu öğrendiğini sanıp devamlı riske girmesine sebebiyet vermesinin genel adlandırılmasıdır.
hesabın var mı? giriş yap