• necati şaşmazın 3. mimiğini de kullanmaya başlamasını umdugumuz yeni tv dizisi.
 • kurtlar vadisi'nde tam olarak işlenmeyen ama yakınından geçen, ima edilen konulara yönelik olacağını düşündüğüm dizi. eğer öyle olursa ki bence herkes bunu istiyor, yine gündemde ve üst sıralarda olacaktır. sağır oda'nın jeneriğine koyup içeriğine koymadığı konuları kurtlar vadisi ekibinin işlemesi elbette beklenilendir. zaten terör olayına yönelmeselerdi dizinin kaldığı yerden devam etmesi gerekiyordu. öyle de olacak. kv terör'ü sinemada işleyeceklerini düşünüyorum.

  fragmanından bazı başlıklar:

  *turgut özal öldü mü? öldürüldü mü?
  *muammer aksoy, eşref bitlis ve uğur mumcu'yu canından eden pusuyu kimler kurdu?
  *özdemir sabancı ve üzeyir garih cinayetlerinin arkasında hangi karanlık güçler var?
  *dünyayı avrasya üzerinden yönetmek isteyen küresel çetenin üyeleri ve işbirlikçileri kimler?

  dizinin son bölümlerine doğru, karahanlı'nın kriptekste sakladığı yazılarda bahsedildiği gibi turgut özal cinayetinde yüce seçkinlerin ve dolayısı ile maşa olan karahanlı'nın parmağı vardı. ve yüce seçkinleri deşifre edecek bir sürü önemli belge polat'ın elinde. kimin nerde hangi hizmette olduğu yazılı. şimdi onlar elif'in mezarında saklı. dizinin onlar üzerinden devam etmesi muhtemeldir.

  ayrıca sevmeyenler yine sevmemekte haklıdırlar. ona lafım yok.
 • 19 nisan 2007 de televizyonlarda yayınlanmaya başlayacak yenilenmiş kurtlar vadisi..

  bu gece fragmanlarını gördükten sonra kendi adıma biraz umutlandım yeni vadi ile ilgili..fragmanları izledikten sonra bir kaç yıl önce sözlükte girilmiş entarilere bakıp nostalji de yaptım...o zamanlar ne çok teori üretiliyordu her hafta hakkında..mehmet karahanlı nın ölümüyle tavan yapan bölümleri vardı..illuminati ye kadar uzanmıştı..

  kurtlar vadisi türkiye televizyonlarında çıkmış en saglam kurgulardan birine sahipti bence ta ki kanal d ye gecene kadar..bakıyorum da sıfırdan başlayıp en üste çıkan polat alemdar karakterinin bu seviyeye gelme sürecinde en alt tabakadaki mahalle mafyaları ve it dalaşının koptugu yari piyon illegal gruplara daldık..*
  zamanla polat alemdar denilen karakter, statüsünü yükseltince bahsedilen it dalaşı ya da şiddet yerini her bölüm üretilen yüzlerce teoriye bıraktı..hatırlayınız, illuminati den, mabetten 2. bölümde görülen bir karakterin 55. bölümlerde yeniden önemli bir ayrıntı olarak karşımıza çıkamsından..bu anlamda kurtlar vadisi türkiye deki en saglam kurgulardan birine sahipti..ve ana karakter* bu kurgu içerisinde yükseldikçe biz de it kopuk dalaşından çıkıp daha çok yönetim, komplo teorileri, illuminati, hafif felsefe kısmına kayıyorduk..ki güzel olan yönüyde buydu kanımca..o dönemki bölümleri oldukça özledigimi belirtmekteyim..

  benim gibi nostalji yapmak isteyenlere bir kaç entari ayıkladım o döneme dair üretilen teoriler ve görüşler ile alakalı olarak..umarım kurtlar vadisi pusu da saglam bir kurgu çerçevesinde ilerler..

  (bkz: #7024984)
  (bkz: #7026858)
  (bkz: #7078051)
  (bkz: #7078708)
  (bkz: #7080276)
  (bkz: #7121963)

  daha bir suru var tabi ki..demek istedigim kurtlar vadisinin kanal d ye gecene kadar olan kurgusu neredeyse kusursuzdur kanımca...ve o günlerin entarilerini okudugum zaman bugun lost hakkında her bölüm yüzlerce teori üretmeyi anımsıyorum..ve istedigim bu kurgunun yeni kurtlar vadisinde de süregelmesi ki sanırım yine oradan devam edilecek..kriptekste yazanlardan yola çıkarak..görecegiz bakalım..
 • fragmanından gördüğüm ve özetinden okuduğum kadarıyla :
  global mafyanın, türkiye'nin en büyük mafyasını çökerttikten sonra huzurlarına kadar çıkıp kendilerine meydan okuyan polat alemdar'ın karşısına, bu kez türkiye'nin yine kendi kontrollerindeki en zengin, illegaliteye en meyilli 4 kalantor ailesini sürmesini konu alan kurtlar vadisi spin off'u.
  fikrimce, kurtlar vadisi terör kadar ilgi çekici bir yanı olmayan, her ne kadar mükemmel oyunculara sahip olsa da orjinalinin kaymağını yiyecek gibi görünen yapım.
 • hatırla sevgilide beren saatin oyunculugunu begenmeyen,beren saat ağlamasın diyen kişilerin izlemesi gereken dizi.nefise karatay ağlıyor çünkü.
  bunun dışında osman sınav zamanında gayet güzel bir dizi film havasında devam eden bu dizinin yeni bölümlerinin niye ısrarla ilkokul piyesi havasında devam ettirildiğini anlayamıyorum.
  "evet abi,kimle savaşıyoruz." gibi diyaloglar komedi dizilerinden fırlamış gibi.
  ayrıca dizi başlamadan önce söylenen necati şaşmaz 3. mimiğini kullanacak vaati de yalan olmuş görünüyor.
 • uzun süren pazarlıklar sonunda bölüm başına 2 cinayet ve maksimum 390 kurşun kullanma koşuluyla rtükle anlaşan yapımdır!(?)

  kurtlar vadisi terör yayından kaldırılırken, silah, cinayet ve şiddet öne sürülmüştü. ki izlediğim kadarıyla kurtlar vadisi terör'ün ilk bölümü kurtlar vadisi pusu'dan çok daha kurgusal ve şiddetten uzak durmaya çalışan ve hatta konu hassas olduğu için olabildiğince ince elenip sık dokunmuş bir yapım olarak karşımıza çıkmıştı. ancak şimdi bakıyorum, terör ile pusu arasındaki tek fark konu. hatta pusu'nun çok daha kanlı bir başlangıç yaptığını söyleyebilirim.

  neymiş. pkk terörü hakkında dizi yapamazsın. şiddet'i bahane eder kapatırız. ama başka bir konuda abartmadığın sürece kan, şiddet ve taramalı tüfek kullanabilirsin, umrumuzda olmaz.
 • 1. bölümünde, yasaklanan kurtlar vadisi terör hakkında neden yasaklandı, neden istenmedi gibi soruları, polat az da olsa açıklamıştır.
 • tamer şahin bu diziyle sınıf atlayıp polat alemdar'ın başhekırlığına terfi etmiştir.
hesabın var mı? giriş yap