• kuran'da da bahsi geçen, arap toplumundaki en popüler üç put.

günümüzdeki karşılıkları güç para otoritedir.

ihsan eliaçıkın konu ile ilgili tespitleri, günümüz hayatının ve insanlık tarihinin ağzının üstüne okkalı bir tokat niteliğindedir.
  • oyun dostu, büyükçe bir abimiz. saygımız sonsuz..
  • (bkz: şeytan ayetleri)

--- spoiler ---

onlar yüce turnalardır.
    --- spoiler ---
  • roma imparatorluğunun ipek yolu üzerinde ticaret eden kişilerin kendi ve eşya güvenliklerini sağlamak amacıyla kurulan tapınaklar/mekkeler ve gelenlerin o bölgenin hakimiyeti kimlerde olduğunu anlaması ( sasaniler, roma veya vasallar ) için tapınakların içine yerleştirilmiş heykeller. her tapınağın bekçisi vardır anahtar bekçidedir ve ticaret yapmaya gelen kişileri ağırlamak ve eşyalarını tapınağa ( çalınmaması için ) koymakla yükümlüdür. sonrasında işler yüzlerce yıl sonra karışır ve “ el uzza - lat ve menat “ arapları bir araya getiren üç büyük put ( elif - lam - mim ) olur.
  • (bkz: #63592022)

ilginctir, cagri filminde muhammed'i caydirmak icin ebu talib'e giden heyyette ebu sufyan soyle der:

"we will give him position, authority, money..."

"ona güc, otorite ve para veririz..."
  • abbasilere kadar dahi inanıla gelmiş arap cahiliyesi tanrıçalarıdır. abbasiler kur'an üzerinde detaylı düzenlemeler yaptıktan sonra bütün izler silinmiştir. tıpkı içkinin çok sonradan haram kılınması gibi bu inanç sistemindeki 3 tanrıça figürü yavaş yavaş islamdan çıkarıldı.
  • olmamış olayları varmış gibi kafasına göre entry giren yazar.
  • olmayan olaylar, paranormal şeyler i see dead people.

oysa, entry'de kısaca zamanında 200 liraya smoothie blender aldığımı adres sorunu sebebiyle değişim yapılmadığından, aynı ürünü -şu an 1.400 tl olarak listeli- alırsam, aradaki fiyat farkını amazon'un ödemeyi kabul ettiğini ama ben değişim istediğim için -adres değiştirerek- değişim yoluna gidildiğini yazdım. kargo aşamasında oluşan sıkıntı sebebiyle de ürünü -o zaman- hasta olduğum için kargoya teslim edemeyeceğimi söylediğimde, bana yeni ürünü gönderip, elimdeki ürünü iyileştiğimde kargo firmasına teslim etmemi istediklerini de ekledim. olmuş muymuş?
hesabın var mı? giriş yap