• beklenenden cabuk duyurulmus oyun. kasim 17 de cikiyor sanirsam.
 • bütün içeriğini görmeden ahkam kesmek belki yanlış olacak, ama oyun içi videolara baktıktan sonra insan "ee, bunu survival update gibi yine büyük bir updatele de çıkarabilirdiniz?" diye düşünmeden edemiyor. muhtemelen valve da bu gerçeğin farkındadır, fakat team fortress 2'yi ilk çıktığından beri herhangi bir ücret talep etmeden sürekli güncelledikten sonra, en azından en taze oyunları için bu işe bir "dur!" demeye karar verdiler herhalde.ilk videoları şu adresten izlenebilir:

  http://pc.ign.com/…ts/14352245/left-4-dead-2/videos
 • trailerından anlaşıldığı kadarıyla campaign varyasyonu arttırılmış, daha güçlü atmosfer, yeni special infected ve boss infected'larla oyunun sürprizleri arttırılmış. "ıyk campa'ya doydum survival'a bile gelemem anca versus" diyen oyuncular için iyi bir haber gibi.
 • arttırılmış gore seviyesi, daha kalabalık common infected gruplar, dinamik oyun seviyeleri, dinamik olaylar, elimize geçirdiğimiz herşeyi silah olarak kullanabilme, yeni special infected ve benzersiz boss infected'lar, versus oyunlarda birden fazla boss infected yönlendirebilme şansı, hafif puzzle'ımsı bölümler ve bana half life 2'yi hayli andıran bir atmosfer gibi yenilikler getirecek olan oyun.
 • oyuncuların daha ilkine yeni yeni ısınmaya başlamış olmasına rağmen, left 4 dead 2 adı altında sadece silah ve oyuncuların değiştiği zombi temalı oyun.
 • valve'ın felsefesine yakışmayan devam oyunu. bazı noktalardan kritik etmek gerekirse;

  * yıl 2008. gabe newbell, left 4 dead için planlarının aynı team fortress 2 gibi olduğunu, bir community kurmanın ancak bu şekilde mümkün olabileceğini açıkladı. (bkz: http://www.videogamer.com/…4_dead_launch_plans.html)

  * left 4 dead piyasaya çıktığında fiyatı yüksek olmasına rağmen pek çok oyuncu "valve oyunları uzun ömürlü oluyor. bir kereliğine veriyoruz bu parayı, olsun alalım.." düşüncesi içinde oyuna sahip oldu.

  * oyunun çıkmasını altı ay geride bıraktığımız şu günlerde left 4 dead 2 duyurulmuş vaziyette.

  sakın yanlış anlaşılmasın, amacım bedavacı bir yaklaşım ya da emek sömürüsü değil. ancak orijinal oyun sahiplerine para karşılığı ek paket* olarak sunulabilecek bir ek içeriği yeni bir oyunmuş gibi 49.99$'dan piyasaya sunma çabalarını, daha da önemlisi bu hamlenin ilk oyuna yama ve ek içerik desteğini geri plana itecek olmasını kabul etmek mümkün değil.

  ikinci bir husus ise oyunun aceleye getirilmesi. kasım ayında çıkacağı düşünülürse, hiç şüphesiz ki 8 ayda hazırlanan bir oyunun beta test süreci oyunu satın alan oyuncularla yapılacaktır. bu kalite düşüşü ve seri üretim mantığı valve'ı giderek ea'leştiriyor.

  işte tüm bu nedenlerden ötürü valve'a bir "titre kendine gel" mesajı verebilmek maksadıyla biz de oyuncular olarak kişisel tepkimizi ortaya koymalıyız. işte bu noktada l4d2 boycott isimli grup anladığım kadarıyla insanları tek çatı altında toplamayı başarabilmiş bir grup ve buraya siz de katılarak bir nevi bu yazılanların altına imzanızı atabilirsiniz.

  gerçekçi olmalıyız, left 4 dead 2 çıkmaması gibi bir şey söz konusu değil. ancak bu, bu olaya sessiz kalmamızı gerektirmiyor. umudumuz left 4 dead 2'nun serinin ilk oyunuyla birlikte bundle olarak çıkması ve ilk oyun sahiplerine steam yoluyla ucuza sunulması.

  (bkz: http://steamcommunity.com/groups/l4d2boycott)
 • (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=dsfsmjgypdw)

  valve'ın left 4 dead'in gündüz vakitte geçen, country, blues tadındaki halini yapıp, karakterleri de redneck* haline sokup kakalamaya çalıştığı bir fiyasko gibi duruyor resmen, ulan ''abi durumumuz çok kötü, ekonomik kriz s.kertti bizi de'' deseler aramızda bir para toplar verirdik be heriflere, bu kadar emek sömürüsü olamaz yani...
 • yayınlanan trailer ve ekran görüntülerine göre l4d'ye dlc olarak sürülse daha iyi olurmuş diye düşündüren oyunumsu. adamlar sırf bu zombi bokuna half-life serisini unuttular. bir de source motoruyla olmuyor artık sevgili valve. saçma sapan şeylerle uğraşacağına oturup yeni bir grafik motoruyla oyunu yap ki bari ikincisinin bir albenisi olsun.
 • valve'ın ign videosunu kendi platformlarında sansürlemesine kadar gitmiştir. bahsi geçen video;

  (bkz: http://video.ign.com/…4_prt_sameoldstuff_61609.html)

  alternatif link'ler;

  (bkz: http://www.gamespy.com/…prt_sameoldstuff_61609.html)
  (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=49zmwhw_vgw)
  (bkz: http://tinyurl.com/valvecensorlink)
hesabın var mı? giriş yap