aynı isimde "leyla ile mecnun (film)" başlığı da var
  • erdal bakkal'dan geliyor

--- spoiler ---

+adın ne?
    -erdal
    +anlamı ne?
    -yeryüzüne düşen ilk bakkal tanesi.

--- spoiler ---
  • emegi gecenlere sesleniyorum,

sizler sirf mecnun'un leyla'yi kendi gibi gordugunu gostermek icin mecnun'un beyninde koca bolum cekip aynada ikisini konusturuyorsunuz ya;
    sizler sirf son nefeslerini birbirlerini opmek icin harcayabileceklerini gostermek icin uzayda bolum cekiyorsunuz ya;
    sizler sirf asklarina dunya karsi ciksa bile dunyanin sonunu alt edebileceklerini gostermek icin kiyametle ilgili bolum cekiyorsunuz ya;
    ve bunlari komedi cekerken vicik vicik duygu arabeskine girmeden ama gerekirse yeter dozda arabeski ferdi tayfur'dan ya da bizim ali atay'dan sarki olarak veriyorsunuz ya;
    sizler bu saydiklarimi trt gibi bir ekranda cesaret edip yapiyorsunuz ya;
    sizler bu saydiklarimla benim bir gunumun sizi beklerken heyecanli, bir gunumun sizden sonra neseli gecirerek kurtariyorsunuz ya;
    ulan en onemlisi su biz en akillisiyiz diyen ama cogu bi sike derman olmayan su ortam dahil ''oglum bunlar uzay diyo, dunyanin sonu diyo, ne sacmaliyo ya bunlar'' diyen ''absurd'' un anlamini bilmek istemeyen embesillere ragmen su isi yapiyorsunuz ya,

minnettarim sizlere.
  • --- spoiler ---

hido: kaçırmaya değecek bir adam mı. hani ben adam kaçırsam neşet ertaş'ı kaçırırım. onu da kaçırmaya gerek yok zaten. kalender adam. çağırsan gelir. türküsünü söyler gider.

--- spoiler ---

neşet ertaş'ı son kez anmış dizidir.
    allah rahmet eylesin.
  • güvenlik sektöründe çığır açtılar şu anda;

--- spoiler ---

"ah be abicim ne gerek var bu kadar lazere falan. kapıya bi çift ayakkabı koysalar, biri var diye girmeyiz..."

--- spoiler ---

bu ne ulan aahhahahha
  • erdal bakkal: sen de şu çocuğu doğuracaksan doğur artık nurten ya. biraz şey yapmıyorsun gibi geliyor, bilmiyorum.
    nurten: hayırdır, ne oldu? acelen ne sabırsız bakkal.
    erdal bakkal: ya kaç ay geçti doğmadı bir türlü çocuk ya. bir an evvel doğsun bu kadar da bekletilmez ki insan.
    nurten: dört aylık çocuğun doğduğunu duydun mu hiç sen erdal?
    erdal bakkal: bilmiyorum nurten yav ama biraz ağırdan alıyorsun, böyle savsaklıyorsun gibi geliyor acele et biraz. *
  • --- spoiler ---
    ismail abi: dağcılık bizim aileden gelir. benim halamı dağa kaldırmışlar.
    --- spoiler ---
  • ...
    simit yok mu simit. yiyoruz ya hani. o simidi bi düşünüyorum da yani o simidin ortasında bir delik var ya o boşluğa ne oluyor? biz yedikten sonra yani o boşluk nereye kayboluyor yani? hayır onuda yiyorsak çünkü hava yutmuşuz gibi oluyor da böyle gaz mı yapmasa sonra korkusu var hep içimde onu yemesek mi acaba yani? o gaz insanı öldürür biliyor musun? o simitin ortasındaki o boşluk adamı öldürmüş...
    ...

konu değiştirirken bile beyin yakan dizi

edit: link
  • leyla'nın günlüğünü alan ve fakat okuyup okumamakta kararsız kalan mecnun'a ismail abi'nin o cânım ayarı:

"hem kızı seviyorum diyorsun hem de gidiyorsun günlüğünü çalıyorsun. kızın şifrelerini isteyen adamdan ne farkın kaldı senin o zaman?
    sen ki mecnun çınar'sın! leyla'nın geçmişini anlamak için senin o defterdeki satırlara mı muhtaç kaldın sen? insan sevdiğinin gözünün içine bakar. oradan anlar ta geçmişinin ne olduğunu. biraz acısını paylaşır. sevincine şaşar. böyle gidip de günlüğünü çalmaz ergen gibi. pislik be."*
  • --- spoiler ---

yavuz'un ilk hırsızlığında çok aç olup, fırına girip televizyon çalması da muhteşemdi.

--- spoiler ---
  • ana karakterlerinden biri** taksici olmasına rağmen 85 bölümdür -ya da 2 yıldır- takside hiç para dolu çanta ya da bomba sanılabilecek şüpheli bir paket unutulmayan dizi. klişeden ölen var çünkü.
hesabın var mı? giriş yap