• edit 5: bu edit'i en üste yazmak istedim. sanırım tülay hanım bu başlığı görmüş ve alınmış. edit 3'te de önceden belirttiğim gibi soyisimleri kapalı olarak verdim, üşenmeden kapattım hepsini. o paylaşım public olarak, isteyen herkesin görebileceği şekilde yapılmış olmasına rağmen, bir yönlendirme bir hedef gösterme olmaması adına soyisimleri kapattım. diğer yazarların ajanlık yetenekleri ile bilgilere ve kişilere ulaşması ya da farklı şekillerde hakaretler etmesi ne beni de ne de ekşi sözlük'ü bağlar. sonuç olarak bu yapılan paylaşıma insanlar linkedin üzerinden de ulaşabilir. kaldı ki herkesten destek almak amacıyla oraya yazan sizdiniz. yani sorun 500 600 linkedin bağlantısına göstermekte sakınca bulunmayan bir paylaşımın, daha fazla kişi tarafından görülmesi mi? sanmıyorum.

  -----------------------------

  tülay'ın boş bardakları çaycıya bırakmayıp mutfağa götürmesi, çaycının da ertesi gün tülay'a, "bugün getirmemişsin bardakları" demesiyle başlayan ilginç tartışma.

  olaya dahil olan arkadaşlar plaza dili ve edebiyatı mezunu arzu hanım, bence de tülay haklı diyen delikanlılar, temizlikçisinden şikayetçi olan ayla hanım, kibir var burada diyerek olaya giren hasan bey, bizi mi deniyorsunuz diyen adem bey, polemik yapmayın diyen soner bey, ihracat görmek istiyorum ben goygoy değil diyen emre bey, cehenneme giden yolu güzel bir sözle betimleyen ihsan bey ve yaratılıştan itibaren konuyu toparlamaya çalışan gülçin hanım.

  bana göre çaycının da linkedin hesabı olmalıydı. bu haliyle çok lezzetli bir hikaye değil.

  http://i.imgur.com/fehwvz2.png
  http://i.hizliresim.com/kbl22r.png

  edit: hizliresim'de sanırım biraz kalite sorunu var gibi, imgur daha net olsa gerek.

  edit 2: yatmadan bir bakayım dedim de bayağı şenlenmiş burası. bir de hala tost makinesi ile mi ss aldın diyen var. hayır, chrome'da çalışan güzel bir ss alma eklentisi ile aldım. (bkz: edit 4). imgur'da baktığım zaman linkedin'de nasılsa aynı görüyorum. bilmiyorum siz başka şeye mi bakıyorsunuz? hizliresim için yapacağım bir şey yok, kıçıyla falan upload etmiş olabilir.

  özetle, dns'i ayarlayıp imgur'dan bakın. ha çok merak ediyorsanız tülay'ın paylaşımının altına sizi etiketleyeyim, biraz da siz girin muhabbete.

  edit 3: neden soyisimler kapalı? bilmiyorum. direkt olarak adamlara bir yönlendirme olmasın ya da ne bileyim ayıp olmasın diye kapadım. yoksa tülay public olarak paylaşmış bunu. herkes bilsin falan diye paylaşmış olsa gerek. ben bu tartışmayı, listemde bulunan ve o paylaşıma yorum yapan başka bir tip sayesinde gördüm. o tipi de ne ara eklemişim bilmiyorum, o ayrı hikaye.

  edit 4: birkaç kişiden daha o screenshot'ı nasıl aldın sorusu geldi. link'teki chrome eklentisini kuruyoruz. https://chrome.google.com/…jjppndjkmgjaogfceg?hl=tr çok faydalı. 6 7 scroll'da aşağı inebileceğiniz bir sayfayı komple ya da seçtiğiniz kadarı ile alıp kaydedebiliyor. image'dan pdf'e kadar farklı kaydetme seçenekleri var. hoş, deneyin.
 • ortamlarda sorsan da hepsinin en sevdiği film de fight club'tır ha!

  kişisel gelişim kitaplarında okudukları zırvaları kendi yaşanmışlıkları, fikirleri ya da hayat prensipleriymiş gibi anlatıp profesyonel görünmeye, prim yapmaya çalışan bir avuç beyaz yakalı kölenin tiyatrosu

  karakterler:
  tülay : ofiste klima savaşlarını yapan kişi .
  salih : meslekteki 20. yılına rağmen hala müdür olamamış, tecrübeleriyle egosunu tatmin eden ofisin deneyimlisi.
  arzu : hergün meeting set edip konsörnleri konuşan mba'lı abla.
  haldun: stajyerliği yeni bitmiş ve şirkette yer edinmeye çalışan yalaka.
  nazan : linkedin'in yılmaz özdil'i... ... ...
  belma : başka şirketten yeni geçiş yapmış ve otorite kurmaya çalışan yönetici adayı.
  ferhat: iş ortamında efendi adamlar yerine tercih edilen piç bu.
  hasan: şirketin badem bıyıklısı.
  adem: fizik okurken kafayı sıyırıp sonra iş bulamayınca finans sektörüne giren adam.
  mutlu: en alt tarafta en yapıcı yorumu yapan adam gibi adam.
  aykut: bariz ekşici.
 • üşenmedim okudum. bence tülay hanım haklı.
 • dünyanın yazısını yazmışlar gereksiz yere. olay şu bakınızdan ibaret.

  (bkz: kıyakçılığın sonu ayakçılıktır)
 • (bkz: siklenmeyen eren)

  aslında sohbet iyi başlamış ama sonra bok olmuş.

  eren ibnesinin bu işte bir parmağı olabileceğini düşünüyorum.
 • siraç bey*, canada da işlerin nasıl ilerlediğine açıklık getirmiştir. *

  edit: bir facebook kedi grubundaki tartışma değildir.
 • siradan bir gunde icinizden geldigi icin isyerinde yaptiginiz herhangi bir iyiligin bir sure sonra uzerinize gorev olarak yapismasinin bir ornegidir. (bkz: tulay hakli beyler).
hesabın var mı? giriş yap