• flort ettigim kizin babasinin isi hakkinda konusurken "i don't know. it's confidential" sozu uzerine "is he a spy? ahaha" eblekliginde bulundugum "no, he works for lockheed" cevabini alarak belden asagi arka taraftan surklase olmama vesile olan amerikan savunma sirketi. (altta kalir miyim, bizim de kagit fabrikamiz var diyerek uste cikmak istedim. olmadi tabi... o gunden beri kagit ucaklarla saldiri ve savunma teknikleri uzerinde calisiyorum. ates bocegi, sinek, orumcek ve arilara karsi basariliyim, gercek ucaklarla dog fightlara yakin zamanda baslayacagim.)
 • google ve apple ın en büyük rakibi.

  edit: sorular üzerine , zamanında çok değerli bir tarih hocamız vardı derste dua edin ki şu an dünyanın en büyük şirketi bir bilişim şirketidir ( o zamanlar micosofttu). ekonomik konjonktürde bilgi en tepede olmazsa silah üreticileri ve satıcıları yerlerini alır demişti.
 • elon musk'in $8'a verified hesap denyolugunda israr etmesinin sonucu olarak, fake bir hesabin bu sirketin resmi hesabiymis gibi attigi tweet, sirketin borsadaki degerinin bir gunde %5 dusmesine sebep olmus.

  hayir fake hesaba inanip (abd dahil bir cok ulkede satislari durduruyoruz yazmis) panic olan denyolar ayri ama, elon musk'in bu kafayla bir kac sene icerisinde hapse girecegini ongormek artik cok da zor degil.

  https://twitter.com/…?s=20&t=qf4plrvdssnesfjtfsvgya
 • bugun genel baskaniyla tanistigim sirket.
  hayatimda ilk defa gercekten kotucul birisini gordum.
  iskeletor ve palpatine karisimi birisiydi. ismi unuttum adamin fakat bakislarini unutmam zor. neyse benden uzak olsun da baska sey istemez.
 • toprak ananin herhangi bir kösesinde savas çikarmak için elinden geleni ardina koymayan bir ton silah üreticisinden biridir..
 • blackwater güvenlik şirketiyle birleşmesi halinde dünya'nın ilk özel askeri kuvvetler birliğini kurabilecek şirket. karadan ve sudan blackwater, havadan ve teknolojik destekten lockheed martin, alın size ülkesiz ordu.

  bazı ürünleri raytheon'la kapışamaz orası ayrı.
 • türkiye'de füzyonu keşfetmiş muamelesi görmesine şaşırmadık. videolarından anladığım kadarıyla füzyon reaktörü tasarımını yenilikçi bir çözüm ile optimize ederek mevcut reaktörlerin 10'da 1'i ebatında prototip üretimine devam ediyorlar. 3 oda 1 salon bilgisayarların desktop'a onun da akıllı cep telefonuna evrilmesi gibi bir sürecin daha başındalar, az sabır. hemen jetgiller e bağladınız.
 • mevcut reaktroru 10da 1 ı boyutuna indirip compact hala getirmeleri fuzyonun yeniden kesfi gibi birseydir.
  ınsan gercekten hayret ediyor.

  buzim sigirlarin hala ateist komunist ogretmeni hayati dar ete cabalariyla mesai harcadigi bir donemde amerikanin boyle bir teknolojiye imza atmasi insanlik ve kendileri acisindan spektakuler bizim icin ise utanc verici bir adimdir.
 • "abd'deki ikiz kule saldırılarından sonraki 6 hafta içinde lockheed martin adlı silah şirketi dünya tarihindeki en büyük askeri siparişi aldı: 200 milyar dolar. ingiliz silah şirketleri de 11 eylül'le birlikte büyük bir büyüme yaşadı. bae systems şirketi dünyanın en yoksul ülkelerinden biri olan tanzanya'ya 40 milyon dolarlık bir hava savunma sistemi pazarladı." -john pilger, "new rulers of the world", 2003.
 • uçaktan uzay gemisine, füzyon reaktöründen zırhlı nakliye aracına kadar askeriyenin ihtiyaç duyup satın alacağı her alanda çalışama yürüten devasa savunma firması.

  45 milyar dolarlık yapısı ile ufak çaplı bir ülke kurabilecek kadar çalışanı vardır.
hesabın var mı? giriş yap