• kardeş türküler grubunun üyelerinden. ud, cümbüş, buzuki ve bağlama sanatçısı.

  grubun doğu, vizontele film müzikleri, hemavaz ve vizontele tuuba film müzikleri albümlerinde yer aldı.
  1978 doğumlu olan mehmet erdem, kardeş türküler'in en genç üyelerinden birisi. amatör olarak sürdürdüğü müzik yaşamını 1997'de katıldığı boğaziçi üniversitesi bünyesindeki bgstde devam ettirdi. 1998 yılında kardeş türküler'e katıldı.

  batı anadolu ve balkan ezgilerinde buzukiyi, doğu anadolu, kürt ve ermeni ezgilerinde ise udu kendine has yorumlamıştır.

  kardeş türküler konserlerinde keman soloyla başlayan nevruz türkü adlı urfa türküsündeki performansı izlemeye değerdir.
 • sahnenin soguk sokaklarin sicak cocugu..kardesim...
 • aslen malatya arapkirli' dir.
  ilkokulu manisa ali riza çevik ilkokulunda, ortaokulu manisa fatih anadolu lisesinde, liseyi izmir fen lisesinde üniversiteyi ise bogaziçi üniversitesi makina mühendisliğinde tamamlamıştır.
  hertür telli enstrümanı çalabilme yeteneğine sahiptir. 1998 yılından beri kardeş türküler' de yeralmaktadır. ilginç gırtlak yapısı ile yorumladığı türküler bambaska bir tat vermektedir.
  bilhassa kırmızı gül demet demet' i kendisinden dinlemek ve akabinde mendil hazır bulundurmak gerekir.
  konser ve turnelerinde bayan hayranların kendisi ile tanışmak için oldukça heyecanlandıklarına bizzat şahit olmuş bir kişi olarak belirtmeliyim ki; oldukça samimi ve sıcakkanlı bir insandır. konser girişlerinde kendisinden rica eden kimseyi kırmaz, kulise götürür, en samimi arkadaşıymışcasına diğer grup üyeleri ile tanıştırır.
  çekinilecek en son sanatçılardandır. kendisine nevizade' de rastlama olasılığınız yüksektir. bir merhabayı karşılıksız bırakmayacaktır, hatta kendinizi masasına bir sandalye çekmiş, muhabbetin akışına kapılmış bulabilirsiniz.
  kendini dinletir, iyi güldürür, müziğinin hüznünü iki kelimeyle kahkahayla değiştirebilir.
  hayatımın en güzel gününün, düğünümün,hayallerimin ötesinde olmasında emeği geçmiş bir güzel insandır. sesine sağlık.
  gönlü zengin, kadir kıymet bilir bir dosttur. iyi ki vardır,iyi ki müziği seçmiştir.
 • anadolu üniversitesi sinema televizyon bölümü öğretim görevlisi mehmet erdem gösterişli'nin adıdır.
 • az biraz içtim, elim ayağıma dolaştı, beş on kere de "olur ya" şarkısını dinledim dilinden. kafam güzel, kafam bir dünya. aklıma tek bir şey geldi, dile de getirdim hatta; çok özlemişim o'lum ben seni.
  çatlak sesini duymadan dank etmiyor kafaya demek ki.abim de yok, bir erkek kardeşim de. ama sana sarılmanın tadından bilirim ne demektir; aşk dışında bir sevgiyle bir erkeğe sarılmak ne demek. şimdi sarhoş kafayla yaptığım hesabıma göre 19 sene falan olmuş birbirimizi tanıyalı.yıl 88 falandı herhalde. düşün ki, kaç insan girdi hayatlarımıza bunca senede, sen ne aşklar yaşadın ben en büyüğünden bir tane.sen de hep çocuk sevdin ama yeğenlerle idare ettin.biz rrr ile kendi kuzularımızı sevmeyi tercih ettik. ağzımızın küllük gibi koktuğu uzun alkol gecelerinin yüzleşme sabahlarında, dandik kahvaltılarda uzun uzun derteştiğimiz günler bile geride kaldı şimdi.
  gene de hala 19 sene önce kadar ucundasın telefonun. tek fark; eskiden anneler açardı telefonu.
  şarkı çok güzel olmuş mehmet, acaip birşey olmuş. tüylerim diken diken. ki n kere dinledim.hala çok güzel şarkı.
  oldu bu iş kardeşim. sen kazandın. 10 yıllık müzik inadın kazandı.
  senin adına delice mutluyum.herkese dinletiyorum. kendi kitabım çıkmış kadar gururluyum.
  yüzümden gözümden anlardın içimden geçenleri burada olsaydın. uzun zamandır ilk kez ne hissettiğimi yazamayacak kadar kifayetsizim. diyeceğim o ki;
  helal olsun lan!
 • özgür akgül ile birlikte polis'in müziklerine el atıp sazın buzukinin ötesine geçmiş olur ya'yı dilime dolamış puslu ses..
  tom sen daha waits bak neler dönüyor şu garip dünyada..ateş bacayı sarar, şeytana uyarsın , yanmaz dersin yanar..olmaz mı olur ya.
 • sesine nasıl sığdırmış, nasıl sığdırmış geçmişin hayal kırıklıklarının, acıların hemen yanıbaşına birine dair kurulan düşlerin, tüm güzel olasılıkların geniş ufuklarını... cam kırıklarının içinden yürümüş bir umut... parıl parıl değil, hayat gibi ben gibi sen gibi, çamura, toza toprağa bulanmış, yine de ayağa kalkmış, üstünü başını silkelemiş bir olur ya. belkiden daha güzel bir kelimeymiş olur ya... sesinden öğrendiğim adam.
 • muhabbet adamı.
  konuşurken puslu sesini zorluyor diye içim gidiyor.
  nice taksim sohbetlerinde karşılaşacağım, umarım "gerek yok" * bi daha demez diyeceğim hoş sohbet insanı.
 • show tvde yeni yayına başlamış olan sınıf dizisinin jenerik müziğinide yapan şahsiyet
 • show tvde başlayan sınıf dizisinin müziklerini de yapan adam, nedense çoğu herkes jenerik (herkes aynı hayatta) parçasını pinhaninin yaptığını söylüyor; külliyen yanlış
hesabın var mı? giriş yap