• bikaç saat önce albümünü alıp, dinlemeye başladığım philadelphialı caz/blues icra eden müzisyen-
  greta garbo gibi diyecekmişim gibi, herr an, böyle..

  neysse,, aslında biraz üzücü bi hikayesi var: 19 yaşında, sıradan bi genç iken, bisiklet kullanırken bi arabanın ona çarpmasının ardından, oldukça ağır bi beyin travması geçirmiş.. tedavi gördüğü hastanedeki doktorlardan biri, birisi onun müzikal yeteneğini keşfetmiş.. ve bu keşif, melody'yi hayata bağlayan şey olmuş: ama yine de, güneş gözlüklerini gözünden çook az çıkarır olmuş.. doktorunun şarkılarını kaydetmesini önermesinden sonra (le scaphandre et le papillon'daki gibi..) melody, yatağında şarkı kaydetmeye başlamış.. ve manidar isimli ilk epsi some lessons: the bedroom sessions'ı 2005'te çıkarmış.. 2008 şubatta da ilk albümü gelmiş: worrisome heart (bu paragrafın kaynağı wiki..)

  bi kere sesi çook güzel, alıp götürüyor.. epsini dinlemedim ama, albüm oldukça başarılı, tatlı bi naiflik var sözlerinde ve çook güzel bişii bu.. goodnite'sa favorim oldu şimdiden..
 • worrisome heart albumu sarap mantarinin siseyi ilk terkedisindeki o tok sesi hatirlatiyor.. sonrasi los isikta sigara dumanina bogulmus sarap yudumcuklari.. tuscany yoresinden.. eve alip beslesen bunlari kansere de iyi geliyorlarmis.. canim benim..
 • ayrılık sonrası insanı tepetaklak eden baby i’m a fool şarkısını barındıran son albümü my one and only thrill'i yayınlamış olan hoş bayan..
 • my one and only thrill albümündeki les etoiles parçasıyla, doğaçlamasıyla insanı kendinden alıp başka bir yere bırakan sese sahip kadındır.
 • haftaya esma sultan yalısında, mükemmel bir manzara eşliğinde dinleyeceğimiz muhteşem kadın.. eriyip bitmek serbestmiş..

  ... look me in the eye and tell me love is never based upon insanity...
 • kişisel olarak norah jones'tan daha iyi buldugum sanatci. ekibin kurguladığı müziğin caz temeli norah jones'a göre kat kat üstün. melody'nin sesi de keza. çok farklı tonlarda söyleyebiliyor, sıkmıyor, tekdüze değil.
 • son bir buçuk yılın en iyi keşiflerinden biri benim için. iyi ki kaza geçirmiş diyesim geliyor valla.
 • goodnite şarkısı inanılmazdır.
 • daha çok silje nergaard kokusu aldım ama hoş bir tat bıraktı ağzımda. yanında kesinlikle kırmızı şarap içilmeli.

  (bkz: yemek arası entry girmek)
hesabın var mı? giriş yap