• sabah çıkmadan evde yapmanız gereken her şeyi ofiste yapmanıza sebeptir.
    istanbul'daysanız sabah 8'de başlayacak mesai için 06.30'da evden çıkmanız gerekir.
    gördüğünüz gibi hiç insanı bir saat değil, bi cemaat namaza kalkıyor onların konumuzla alakası yok tabii.

sabah 8'de beni ofise tıktıkları için ben sadece aceleyle uyanıp giyinip servise yetişmeye çalışıyorum.
    makyajımı ofiste yapıyorum.
    oje mi değiştireceksem ofiste değiştiriyorum.
    ayakkabılarımı sabah servise koşmak zorunda olduğum için ofiste değiştiriyorum.
    saçlarımı ofiste şekillendiriyorum
    kahvaltımı ofiste yapıyorum.
    sanırım bi gün abartıp pijamalarımla ofise gelip kıyafetimi de ofiste giyeceğim.

ya sabah mesaisini erken başlatmayın ya da başlatıyorsanız maaşımdan vergi kesmeyin.
    dünyanın en zor şeyi bu yağmurlu havada cemaatle birlikte gün ağarmadan sokağa çıkmak.

edit: aklıma gelenleri eklemeden geçemeyeceğim;
    erken başlayan mesailerde, enteresan dalgınlıklar başınıza gelebilir.

mesela bi arkadaşım sabah sütyenini takmayı unutmuştu ve gün boyu montla oturmak zorunda kalmıştı.

bi başkası farklı renkte çizmelerle işe gelmişti bir gün. biri kahverengi diğeri siyah.

bi diğeri; cumartesi sabah altta pijama, üstte gömlek kravat evden çıkmak üzereyken eşi tarafından son anda uyandırılarak geri yatağa dönmüş.

not: ne yazık ki bu sabahki derdim bu, skecek buton aramayın.
  • - ulan ben de diyorum, sabah şirket tuvaletine giren kızların yerine çıkan bu ablalar kim?

celal, 28, bilgi teknolojileri müdürlüğü

- arkadaşım sabah alıyoruz başka, akşam bırakıyoruz başka. valla tanıyamıyorum yabancı mıdır çalışan mıdır..

hüsamettin, 54, servis şoförü
  • öyle olmasına rağmen hiç bir zaman yetişemediğim başlangıç. 09:00`dan önce şirket kapısından içeri giremediğimden acaba o saatte gelen arkadaşlar ne yapıyorlar diyede meraklandığım olmuştur. kovacaklar birgün beni ya hayırlısı bakalım...
  • servis de yoksa, yürüyerek "işe gidecek toplu taşıma"ya gidiyorsanız, yol da yokuş da varsa, tam bir işkenceye dönüşür.
    hava tam aydınlanmadan evden çıkılır, bir terleme bir üşüme şeklinde işe varılır.

böylesi bir durumda, mecruben yedek kıyafet götürülür ve toptan wc'de kıyafet değiştirilir, makyajı da orda yaparsın, saçına fönü de.

kahvaltı yapamamak da cabası ...
  • içinde bulunmaktan muzdarip olduğum durum. birisi de çıkıp demiyor ki biz ne bok yiyoruz. bankanın açılmadığı ortamda neyin kavgasını veriyoruz, nasıl bir ticaret döndürüyoruz? 08:00 - 09:30 saatleri herkesin ihtiyaçlarını karşılayamadığı için onlar ile uğraştığı saat dilimi ne kula, ne allah'a ne kendine yarıyor zaten. üzerine herkes it gibi çalışıyor, yıl içinde yaptığı tatil ve yasal çalışma saat sınırının sikkoluğu göz önünde bulundurulduğunda iyice din iman gidiyor.

hadi tembel değiliz, çalışması gereken, geri toplumuz ki temiz sistem kölesiyiz; neyimize 17:30'da çıkıyoruz. mesai temiz 20:00'de bitsin.
  • (bkz: saçmalık)
    (bkz: verimsizlik)
  • ''07:00'da başlamasından yeğdir.'' diyorum ve sabah saat 06:00'da evden çıkmak zorunda olduğum acı gerçeğini sizlerle paylaşmak istiyorum.
    2 senedir bu şekilde yaşamıma devam ettiğim için de haftasonlar maksimum 09:00'a kadar uyuyabiliyorum.iyi mi kötü mü karar verebilmiş değilim.
  • eğer akşam bitiş saat 17:00'dan geç ise bildiğin acımasızlıktır ve çoğu işveren acımasızdır.
  • istanbulda özellikle şu iş disiplini muhabbetine bir reform getirmek gerektiğini gösteren bir başlık. cidden komik hale gelen durumlar çok normal olmaya başladı artık şehirde.
  • mesai 8'de başlayırsa istanbul için sokaklara düşme vakti sabah 6:00. eğer ki 6:15'te yollara düşersen otobüste, minibüste, vapurda ve metroda hep ayakta kalmak zorundasındır. ilçe ilçe ya da bölge bölge mesai başlama saatleri değiştirilmeli. bazı yerler 8 bazı yerler 9 da başlamalı. buna göre de çıkış saatleri de değişecek tabiki. daha iyi olmaz mı??
hesabın var mı? giriş yap