• adapazarı'nın sanırım en meşhur ıslama köfte yapan yeri. eski bir dükkandadır ama dükkanın önünden lüks araçlar eksik olmaz.
 • 30m2 içine on tane garson* çaliştıran köfteci. neden bu kadar fazla insanın çaliştiğını anlamak namümkün . madem çok fazla işin var adamlarını vardiyalı çaliştır demek istediğim yer .
  ama köfteleri ,özellikle yaptığı ıslak ekmeği adapazarı içerisinde yediğim en lezzetli köfteci olma ünvanını hak etmiştir*.
 • adapazarına gidildiğinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir lezzet ustası. köftesi yediğim ıslama köftelerin uzak ara en iyisi , ekmeğini ise köfte kalmasa bile piyazın yağına bana bana yiyebilirim.

  http://www.lezzetduragi.net/…ıslama-kofte-r137.html
 • köftesinden daha güzel ve özel ekmeğidir. 1.5 porsiyon köftenin yanına mutlaka ek ekmek isteyin.
 • köfte-piyaz-şıra-ekmek kadayıfı dörtlüsü akıllara zarar olan yerdir. 3-4 ay beş dakika yürüme mesafesinde yaşayıp lzzeti sömürdüm ama şimdi 1,5 saat araba kullanarak ulaşmanın daha da enteresan bir tadı var be sözlük.

  http://cercop.blogspot.com/…adapazarna-gidilir.html
 • izbe bir mekan, lavobosu bile merdiven altı. ama gelin görün ki, dünyanın en lezzetli ıslama köftesini bu adamlar yapıyor ve fiyatları sayesinde de en burjuvasından en halk insanına kadar herkesin uğrak yeri olabiliyor.
 • yugoslav göçmeni olduğunu söyleyen çakır gözlü tonton amcanın yaptığı servis bir harikadır. ilk kez gitmiş olsanız bile "ye kızım, ye oğlum oh daha ekmek ye! bak daha su koyayım, ekmeyin sosunu bol yaptırayım!" der şaşırtır herkesi sanki öz dedeymiş gibi.
 • adapazarı'nın yenicami semtinde bulunan, ıslama köfte denince akla ilk gelen köfteci.

  ilk nesil 1900'lü yılların başında makedonya'dan göç etmiştir ve lokanta kurulduğundan beri aynı mekanda hizmet vermektir. köftesi, ekmeği, piyazı, şirası, kabak tatlısı iyidir güzeldir ama bunların yanında lokantanın dekorasyonunda en dikkat çeken unsur olan yüksek ayaklı yeşil mermer masalarının güzelliği, ilk tanıştığım günkü güzelliklerinden bugüne kadar hiçbir şey kaybetmemiş, orada yenilen her yemeğe her daim ekstra bir lezzet vermiştir.
 • ilk defa ıslama köfte yiyecek olanların mutlaka uğraması gereken adapazarı yenicami mevkiinde bulunan mekan. kredi kartı geçmez nakit çalışır.
  ayrıca buçuk değil de 1 porsiyon köfte söyleyenle ilave ekmek istemeyenin yabancı olduğu anlaşılır.

  :kredi kartı geçiyormuş. ben çocukken geçmezdi. öyle de devam ediyor sanıyordum. meğer pos makinesi tezgahın altlarında bir yerlerdeymiş. insanlara kredi kartı geçmez intibası vermek için diye düşünüyorum. bende bir yıl başarılı oldular.
 • ıslama köfteye "salçalı köfte" diyenlerin pek de hoşlanmayacağı yerdir. ayrıca süt mamülleri o kadar güzeldir ki ayranını pet şişeye doldurtup eve getirirsiniz.

  ek düzeltme notu: kredi kartı çatır çatır geçmektedir.
hesabın var mı? giriş yap