• winrar lisansi alan adamla acik arazide kapisirlar.
  • açık öğretimden üniversiteye yazılın, edu uzantılı mail adresi alın. bedava kullanın daha ucuza gelir.
  • ekşi sözlük sürü psikolojisi etkisi yine kendini göstermiş, en üstte görünen günün ilk entrysi ile aynı şeyi söyleyen entryler tine peş peşe sıralanmış. kimbilir, belki de microsoft'un reklam çalışmasıdır. lan bir de eskiden bir kere lisanslanır, ömür boyu kullanılırdı. şimdi her ay bunlara domalmak gerekiyormuş.

birincisi, babasının hayrına crackleyen de var. biraz kafa çalışıyorsa düzgün crack rahatça bulunabilir.

ikincisi, google docs alternatifi ve open office gibi diğer alternatifler asla orijinal office yerini tutmuyor.

üçüncüsü, yasal olarak zaten satın almanız gerekir, öbür türlüsü hırsızlıktır, burada tabii ki suç işlemeyeceğiz. parası neyse verin alın tabi.
  • kurumsal harici saçmalıktır.

kurumsalda da libreoffice gayet yeterlidir, hatta bazı durumlarda daha bile kullanışlıdır.

ayrıca korsan kullanım sanıldığının aksine en çok microsoft'un işine yaramakta bu yüzden de çok fazla üstüne gitmemektedir. korsan kullanım insanlarda ms office alışkanlığı sağlamakta ve kurumsal hayatta yani microsoft'un asıl kazanç kapısı olan şirketlerde insanların kullanmak zorunda kalması durumu ortaya çıkmaktadır.

diğer yandan ms office 2016 herhangi bir crack yapmadan lisans da olmadan sadece açılışta uyarı verecek şekilde bedava kullanılabilir.
  • lan kac tane hintlinin emegi var o office'te biliyor musunuz. bilmezsiniz tabi bir hintli ne kadar köri yakiyor senede. sari billy istese turkiye'deki herkesi hirsiz konumuna dusururdu ama istemedi. picasso'nun istese en realistik tabloyu cizebilecegi gercegi gibi. yuruyedur gonlu genis gozluk adam çiple insanligi.
  • öyle zengin işi falan değildir.

birden fazla bilgisayarda kullanım hakkı olan, bilgisayar değiştikçe lisansını aktarabileceğiniz, teknik destek imkanı olan kutulu office versiyonları pahalı olabilir.

ancak tek bilgisayarda kullanabileceğiniz, lisansını başka cihaza devredemeyeceğiniz, teknik hizmet alamayacağınız orijinal 2016 professional office oem lisansını internette çok makul fiyatlara bulabilir (doların durumuna göre bazen 20-30 tl bile oluyor), microsoftun resmi internet sitesinden indirip kurarak süre sınırı olmadan gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

bu fiyatlar bu yazılım için makul. kopya yazılım kullanıp adamların hakkına girmeye de crack peşinde debelenmeye de değmez.

not: aynısı windows 10 için de geçerli.

edit: 20-30 tl yi duyan geliyor. güncel bilgi de vereyim: fiyat çok oynak, ben n11 den 50 tl ye almıştım. sonra 25 tl civarına indi ama dolar kurundan mütevellit benim aldığım yerde şu an oem lisans 89 tl. yine de n11 ve gittigidiyor üzerinde başka mağazalarda sansını denemek isteyen için hala 45 tl den ve 50 tl den satıldığını görmek mümkün.

e ticaret mecralarının nimetlerinden faydalanın. satın almadan önce kullanıcı yorumlarını incelemenizi, mağaza ile önden soru sorarak iletişim hızlarına bakmanızı ve fatura sormanızı öneririm.

edit 2: ben bu şekilde 4 ayrı lisans aldım ve bir yıldır sorun yaşamadım. ancak @vsop sağolsun uyarı göndermiş. bu versiyonlar genelde tekrar satışı yasal olmayan kaynaklardan geliyor ve bir süre sonra deaktive edilebiliyormuş. bunu da not düşelim.
  • bir öğrenci (edu.tr) hesabı ile 6 farklı bilgisayara lisanslı kurabilirsiniz.

edit: üniversite mail hesabınız ile oturum açıp “office uygulamalarını indir” diyorsunuz. indikten sonra tekrar açılan menüden oturum açıyorsunuz.

https://www.office.com/?omkt=tr-tr

not: bazı üniversiteler desteklemiyormuş.
  • (bkz: libreoffice)
  • enterprise sürümlerinden parayı kırmaktadır zaten. firmaların eli mahkumdur, çakma kullanamazlar.
    bireysel lisansları da okul döneminde laptop isteyen veletlerin masum babalarına antivirüsle beraber ittirirlerken birkaç kez şahit oldum, müdahale etmedim.
  • dijital lisansları amazon'da, trendyolda vs heryerde var. 1-2 ay evvel 59,90 tl'ye aldım. gayet de orijinal. online kontrollerden geçiyor. korkmadan alıp kullanabilirsiniz.

eskiden anormal fiyatlardaydı mecbur farklı yollar kullanıyorduk. insan gibi fiyat verin de lisanslı alalım diyorduk. o günler geldi, hiç uğraşmayın artık torrent vs.
hesabın var mı? giriş yap