• resmi olarak öyle bir yasak olmadığı içindir. türkiye esnaf ve sanatkârları konfederasyonu da içki satmaya devam edeceklerini açıklamıştır.
    link
    edit: bir holdingin iktidara posta koyabileceğine ihtimal verenlerin iyimserliğinden ben de istiyorum. allahım nasip et.
    edit 2 : başlık başıma kalmış. migrosun içki satışına devam edeceğine dair iddia bana değil başlık sahibine aittir. yarın eliniz boş dönerseniz kulağımı çınlatmayın.*
  • olması gereken tavırdır.

yeter ya, adamlar ne dese ferman sayılıyor

kimse padişah değil. burası türkiye cumhuriyeti, laik bir hukuk devleti.

isteyen zemzem içer isteyen rakı, bırakın ortaçağ zihniyetini

üç beş marjinalin komplekslerine ve şahsi ego tatminine göre yönetilmeyecek kadar büyük bir ülkeyiz.
  • içişleri bakanlığının kendi yayınladığı genelgeden bihaber olduğunu gösteren durumdur.

ben artık bu yalanın ciddi ciddi alkolden alınacak vergi için yapıldığını düşünmeye başladım. millet 17 günlük stokunu bir kerede alsın da fazla vergi alalım kafası.
  • bundan sonra bütün alışverişimi migrostan yapmamı sağlayacak olan uygulama.

sallama da değil. yolumun üzerinde 5m migros var. girer ordan alırım. online marketinden alırım.

sadece içki değil genel alışverişimi yaparım. bakmam başka markete.
  • gerçek olması durumunda her gün içmesem dahi satın alarak destek olacağım harekettir.
  • doğru uygulama.şeriat fantezilerine karşı durmanın bir göstergesi en azından.
  • eğer bugün başladıysa yasak, ben aldım. ve eğer yasağa rağmen satıldıysa, bir daha diğer marketlerden çöp bile almam. böyle de kesin konuşuyorum.
  • islamiyeti türban, domuz eti, alkol arasına sıkışmaktan kurtaracaktır. bravo migros'a. keşke bütün günahlara aynı özen gösterilse.
  • olması gerekendir. ortada yasa dışı bir yasak var buna uymayarak tepki göstermeleri gerekir. bunlar tepki görmeye görmeye bu noktaya geldi zaten umarım buna uymazlar ve dik duruş sergilerler
  • alkol yasağı olmadığı için olan durumdur. şöyle örnek vereyim yasakta turşucular kapalı ama marketten turşu alabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap