• dersane zamanlarında metalci hareket partisi derdik ona
  • iktidarda kalmak uğruna bugün asla geri atmam dediği konulardan birinde daha* taviz vermiş olan parti.insan merak ediyor,bu partinin iktidarda biraz daha kalmak için vermeyeceği herhangi bir taviz varmıdır.yanlış anlaşılmasın burada tartışılan idam değil iktidar uğruna ilkelerden verilen tavizlerdir.sanırım mhp seçmeni şöyle diyordur bu aralar..sandıkta görüşürüz devlet bey*.
  • idam konusunda henüz taviz vermemiş ve hatta bu konuda epey sorun çıkaracağa benzeyen parti. aslında bu tavırlarında pek de haksız sayılmazlar. her ne kadar elitist görünen birtakım köşelemeci yazarlar, "seçmene selam yola devam" zihniyetinin sona erdiğini, seçmenin bilinçlendiğini, bundan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söylese de, sokakta biraz dolaşıp, hele bir de otobüse-dolmuşa bindiğinizde "bu mu bilinçli yurttaş, bu mu bilinçli seçmen" yakınmaları arasında ağlamaklı dönüyorsunuz evinize. işte tam da burada; aslında uygulanmayan ve uygulanamayacak idam cezasına neden karşı çıktıkları konusunda mantıklı tek bir gerekçe gösteremeyen mhp'lilerin elinde "ya tutarsa" kozunu denemekten başka da şans kalmıyor. gelin sorunun yanıtını arayalım ve bir kez daha ağlayalım: ya tutarsa???
  • tabanina,isci partisi tarafindan goz koyulan parti. gunumuz mhp'sinde "atsizlar" tasfiye edilmis, "islam" agirlikli bir milliyetcilik surdurulmektedir. devletin de destegiyle, 12 eylül oncesi ve sonrasi sistematik olarak "cinayet" islemis kisilerin partisi oldugu hatirlatirmali.gecenlerde olmus, osman bolukbasi denen zat, "mhp" illetinin en buyuk sorumlularindan - dusunyapisinin olusmasina yardim etmis kisilerinden biridir. holding medyasi disinda, ilhan selcuk ve cumhuriyet gazetesinin bu partiye yaklasmasi, "parasal kaynak" talebi, vahim bir gelismedir. "kuva-i milliye" ve "ataturk" kavramlarinin, "add" gibi cikar amaci kullanilmasi da hatirlatilmalidir. (bkz: maocu bozkurtlar)
  • zamanında komünizmle yaptığı mücadeleyle bu ülkenin çok şey borçlu olduğu ama yine de 20 yıldır türkiye'yi ve türk milliyetçiliğini frenlemekten,dünyadan koparmaktan başka hiçbirşey yapamayan,artık ömrünü doldurmuş,yokluğu varlığından daha hayırlı partilerden
  • (bkz: mhp)
  • haluk kırcı yı çıkarmak için af yasası çıkarmaya uğraşan iktidar partisi.
  • iktidarda kalarak geçirilen her günün katlanarak artan oy erozyonuna yol açtığını nihayet farketmiş ve koalisyondan ayrılmanın ve bir an önce seçime giderek zararın neresinden dönsek kardır zihniyetine dönüş yapan parti.yine de üç ortaklardan ilk uyanan bu parti oldu.toplum olarak kocaman bir günaydın diyoruz kendilerine.
hesabın var mı? giriş yap