• sedat peker'in 8. videosunda geçen iddia.

içinde silah olduğunu ve sadat tarafından türkmenlere karşı savaşan el nusra'ya ulaştırıldığını anlattı.
  • sadat adlı akp'nin paramiliter şirketi tarafından türkmenlere karşı savaşan teröristlere gittiğinin söylenmesidir. o yapılanmanın araştırılması gerekiyor.

tuğrul türkeş de aynısını söylemiş ve hemen başbakan yardımcısı yapılmıştı. aynı sözü söyleyen can dündar ise vatan haini ilan edilmişti.

edit: bir alttaki tescilli aktrolün hezeyanlarına bakınca nasıl da kuyruk acısı yaşadıklarını anlayabiliyoruz. aynı mafya babası muhalefete laf söylediğinde hunharca alkışlayan kekolar şimdi ciyak ciyak bağırıyor. tuğrul türkeş ''vallahi de billahi de o tırlar türkmenlere gitmiyordu, teröristlere gidiyordu'' dedi, ona makam verdiler. ama başkası söyleyince hemen terörist oluyor. islamcılık böyle bir şey.
  • "silahlar kendi üstünden gönderilen" kişinin iddiası. mk saptırmacı trolleri mafya babası iddiası diyor.
  • sedat peker'in 8. videosunda 50:25'inci dakikasında anlatmaya başlayıp detaylıca ele aldığı iddia.

anlatım, spoiler: (bkz: #123954752)
  • can dündar‘ın iddia ettiği ve sedat peker'in onayladığı hükümet yetkililerinin sansasyonel para çarkı itirafı.

utanarak yapmak zorunda kaldığım edit:

1-) 2015-2017 yılları arasında başbakan yardımcılığı görevini yapan ve halen akp milletvekili olan tuğrul türkeş'in açıklamaları vallahi billahi tırlar..

2-) mehmet bahçeli'nin beyanı ( mhp resmi youtube kanalı üzerinden) ihanetin perdesi yırtılmalıdır

gururla paylaşmak istediğim bir edit:

—alnım ak bir şekilde vatanıma döneceğim ve siz yargılanacaksınız...

üzüldüğüm edit:

mahkeme heyetinin dağıttığı kantarı bozuk yandaşa teslim adaletin sonucu bazı komutanlarla yıllarca hapis cezasına çarptırılan devlet görevlileri.

—eski adana cumhuriyet başsavcısı süleyman bağrıyanık'a "devletin gizli kalması gereken belgelerini temin etme" suçundan 5 yıl, bu belgeleri açıklama suçundan 7 yıl, fetö üyeliğinden 10 yıl 6 ay olmak üzere 22 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

—eski adana başsavcıvekili ahmet karaca ise "devletin gizli kalması gereken belgelerini temin etme" suçundan 4 yıl 2 ay, bu belgeleri açıklama suçundan 5 yıl 10 ay , fetö üyeliğinden 8 yıl 9 ay olmak üzere 18 yıl 9 ay hapis cezası aldı.

—eski özel yetkili adana savcısı aziz takçı'ya "devletin gizli kalması gereken belgelerini temin etme" suçundan 6 yıl, bu belgeleri açıklama suçundan 8 yıl, fetö üyeliğinden 12 yıl olmak üzere 26 yıl hapis cezası verdi.

— eski özel yetkili adana savcısı özcan şişman, "devletin gizli kalması gereken belgelerini temin etme" suçunun teşebbüste kalması nedeniyle 5 yıl 3 ay, fetö üyeliğinden 12 yıl olmak üzere 17 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

ayrıca komutanlardan;

— eski adana il jandarma komutanı kurmay albay özkan çokay'a ise "devletin gizli kalması gereken belgelerini temin etme" suçundan 5 yıl, bu belgeleri açıklama suçundan 6 yıl 8 ay, fetö üyeliğinden 8 yıl 9 ay olmak üzere 20 yıl 5 ay hapis cezası verildi.

— eski adana jandarma bölge komutanı tuğgeneral hamza celepoğlu, "devletin gizli kalması gereken belgelerini temin etme" suçundan 4 yıl 2 ay, bu belgeleri açıklama suçundan 5 yıl 10 ay, fetö üyeliğinden 10 yıl olmak üzere 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

ayrıca enis berberoğlu'nu da unutmamak gerek.
  • doğruysa türkmenlere tarihi bir ayıp yaptığımız anlamına gelir.
  • hem uluslararası mahkemelere göre savaş suçu,
    hem de türkmen kardeşlere yapılan büyük orospu çocukluğudur, kahpeliktir.
    daha da kötüsü, orada şehit edilen vatan evlatlarından bazılarına sıkılan kurşunu, acaba biz mi gönderdik şüphesini akıllara düşürmüştür.
  • eğer doğru ise sırf sünni olduğu için terörist arapların, şii türkmenleri öldürsünler diye desteklendiği anlamına gelir. bu da yerli ve milli lafını ağızlarından düşürmeyenlere gelsin.
  • (bkz: bize bilmediğimiz bir şey söyle reis)

olm 7-8 yıldır aklı selim herkes biliyor bunu. seçimle gitmeyecekler diyen insanlar bu yüzden söylüyor.
  • can dündar’dan bir farkı kalmamıştır. can dündar gibi devlet sırrını ifşa eden bir hainin şahitliğini yapan “serdengeçti” ile karşı karşıyayız.

edit; abd pkk/pyd’ye aleni bir şekilde neden destek veriyor? neden tır tır silah gönderiyor? pkk/pyd bu ülkenin yüzlerce vatqndaşını katletti? yüzlercesini kandırıp dağa götürdü. abdnin pkk/pyd’ye desteği niçin? suriyede söz sahibi olmak için. kendi askerini tehlikeye atmadan söz sahibi oldular. pkk/pyd bu silahlarla bizim bekamızı tehlike altına soktu mu? soktu. türkiyede gayr-ı resmi yollarla el-kaide tabanlı el-nusraya, kendi çıkarları için destek verir silahda gönderir. ki sedat peker çeçenistana kime yardım gönderiyordu? orada da el-nusranın başka bir kolu yok muydu? şimdi de kalkmış, devlet el-nusraya silah gönderdi diyerek aklınca devletin sırrını ortaya döküyor.

edit2; hayatım boyunca hiç bir partinin kapısından içeri girmedim, hayatım boyunca hiç bir parti üyesi dahi kimseyle bir araya gelmedim. yazdığım entryler ortada. yok kaç para maaş aldın yok trollsün bilmem nesin gibi mesajlar atmayın. hayatım bürokratik tiplerden hiç haz etmedim. bu tarz tiplerin samimiyetsizliği mütemadi gelir hep bana. hayatım boyunca mafyavari tipleri de hiç sevmedim.
hesabın var mı? giriş yap