• türk insanının belli bir kesmi gidiyor değil mi bu konsere? yani herkes değil de, nispeten ekonomik durumları iyi, tarzı belli insanlar gidiyor.

konserden önce diyor ki "moderat is a very dark show, flashları patlatmayın, 2 durun kaydetmeyin de anı yaşayın, keyif alın".

ama türk insanının %80'i öküz. çünkü %80'i önce bu yazıyı "vaov çok havalı" diye fotoğrafladı, daha sonra sürekli sevdiği şarkı çıkınca kaydetti, foto çekti, bak ben buradayım diyip nispet yapmak için.

o sürekli fotoğraf çekip, sahneyi cep telefonundan izlememe sebebiyet veren öküzler, evet öküzsünüz. konserden keyif almasını bilmiyorsunuz, adamların yaptığı ricaya saygı duymayı bilmiyorsunuz, müzik dinlemesini bilmiyorsunuz. sizler konsere gelseniz ne olur, gelmeseniz ne olur.

sonra da başkaları hakkında ahkam falan kesiyorsunuz. ulan bi kendinize bakın önce davaroğlanları.
  • 23 ağustos prag radiohead konseri öncesi bizi kendi deyimleriyle "warm up" etmeye gelen gruptur. tur otobüsünün içinde gernot ile röportaj esnasında sascha ve sebatian'ın üst kattan yaptıkları tacizlerle beni gülmekten öldürmüşlerdir, daha da hastaları olmuşumdur. konserde zıplamaktan doğru düzgün çekememiş olsam da iki video sizleri bekliyor:

a new error - http://www.youtube.com/watch?v=ymv_lpyw3_u
    rusty nails - http://www.youtube.com/watch?v=_ip_3sypntq
  • apparat ve modeselektor'un bir araya gelip aynı isimle oldukça başarılı ilk albümünü çıkardıkları proje. albümle ilgili ufak bir yazı:

http://divvida.blogspot.com/…4/moderat-moderat.html
  • bu sene istanbul'da canlı canlı dinlediğim için kendimi şanslı saydığım grup. performansları harika, mükemmel bir ortam vardı.
  • dün yeni konser tarihlerini paylaşan grup. içinde istanbul yok. euro 15 lira falan. berlin konseri için hesap yaptım 10bin lira falan lazım. senelerdir hayal ettiğim konser için maaşımın 3 katından biraz fazlası lazım. şaka gibi. 2 sene önce berlin seyahati planlıyordum, 5bin lazımdı. şu an 10bin lazım. inanamıyorum. yemek yemem, içmem o parayı biriktirip giderdim. şu an bir haftalık berlin tatili için ne kadar aç kalmam lazım bilmiyorum. kendimi bok gibi hissediyorum. bu ülkede mahsur kaldık. ve bırak gezmeyi, burda bile yaşayamıyoruz. hayat sadece yemek yemek, kahve içebilmek değildir. bazen bazı insanlar için müzik dinlemektir. ben nasıl mutlu olabilirim bu ülkede? en basit, beni en mutlu eden şeyi bile yapamıyorum. konsere gidemiyorum. 2 üniversite bitirdim, şu an yüksek lisans yapıyorum. erasmustayken öğrenci halimle hamburg'dan zürih'e konser için gidebiliyordum. şu an çalışıyorum, elime daha fazla para geçiyor güya ama yerimden kıpırdayamıyorum. kıpırdamadığım halde bile istediğim gibi yiyip içemiyorum ki zaten. euro 15 tl. bunun için niye sesimizi çıkarmıyoruz? zaman geçiyor, hayat bitiyor. mutsuz ölücez.
  • "bad kingdom" şarkısı ile tanıştığım, klibine de ayrıca hayran kaldığım gruptur. klip için
  • bugün sosyal medyadan yayınladıkları mesajlarla, berlin konserinden sonra dağılacaklarını duyurmuş olan grup.

won't stay long just passing by demişlerdi rusty nails'de. öyleymiş.

moderat ile ilgili söylenecek çok şey var, ama çoğu, eğer ileride yeniden geri dönmezlerse söylenecek. benim hayatımda çok büyük yer edindiler. öyle böyle değildir. kelimelere sığdırmak güç olur. aklınıza, zekanıza, zevkinize, elinize, kolunuza sağlık abi. gerçekten teşekkürler.

damage done.
  • alive 2007'den sonra hiçbir performans beni tatmin etmez diyordum.. etmemişti gerçekten de.

bu herifler dün, beni, bu yaşımda (34) tekrar 25 yaşımda gibi hissettirdiler. 2 saat boyunca bağıra çağıra şarkı söylemek nedir bu yaşta arkadaşım ? 70 yaşında sigaratör amcalar gibi çıktı bütün gün sesim. aşkolsun size..

iyi ki varsınız.
  • 2016 turunun berlin performansını live adında yayınlamışlar. şuradan ulaşılabilir. yayın videosuna da şuradan ulaşılabilir. benim gibi konser yetmedi diyenler için evde ufak çaplı delirmeceler falan mesela.. parçalar ayrı ayrı yayınlanmış, ilaveten kesintisiz 1 saat 15 dk'lık konser kaydı da yayınlanmış. ölürüm.
  • 6 ay sonrasına bilet aldığımız grup. 24 haziranda istanbulda görüşürüz.
hesabın var mı? giriş yap