• monster x7200 server modelinde intel xeon 6 çekirdekli işlemci kullanan mobil server markası. notebooklarını 30 gün sıfır ölü piksel garantisi altında satmaktadır.
 • türkiye'de çok tanınmayan dizüstü bilgisayar markası. tüm modellerde işlemciyi görmek içn yapılması gereken tek şey alt kapağın vidalarını sökmek. bir hp,asus alırsanız ekranı bile sökmek zorunda kalabilirsiniz.
 • toplama pc mantığı ile laptop toplayıp satan, satış sonrası hizmetlerinin gerçekten çok iyi olduğu bir laptop markası.
 • yaptıkları internet sitesi ile bana oha dedirtmiş diz üstü bilgisayar markasıdır. anlatmakla olmaz gerçi ama şöyle izah edeyim, bilgisayarın ekranının mat lcd olmasından birincil hdd için ssd, ikincil hdd için 500 gb kapasideli disk seçimine, hatta ikiz disk kullanıp raid konfigürasyonu hazırlanmasına kadar seçip anında fiyat görebiliyorsunuz. yok ya valla girin bakın, kendiniz çüş deyin.

  aynı konfigürasyonda (ki bulunabilir mi onu da bilmiyorum) markalı bir ürün almaya kalksanız rahat 8000 tl bayılacağınız ürünü 3000-3500 tl civarına almak mümkün kendilerinden. biraz ağır mağır büyük ama, büyük ihtimal bir sonraki dizüstü markam olacaktır kendileri.
 • şu sıralar üniversiteye merhaba kampanyası adı altında 16 ekim teslim tarihli cihaz almak kaydı ile 750 tl indirim yapan marka.
 • okula dönüş kampanyasıyla w110er modelini aldığım notebook. teslimatta yaşanan gecikmeden dolayı özür olarak 500 gb olan hard diski 750 gb'a çıkarmışlardır. o yüzden "türk esnafı kafasında" yakıştırması biraz acımasız kaçmaktadır.
 • kendilerinde beğendiğim bir bilgisayar vardı. 1500 lira indirimli 1,5 ay sonraya teslim kampanyaları vardı. bilgisayarın kalınlığı için ise 55 mm yazmışlar. sırf bu yüzden bilgisayardan vazgeçtim. dün teknosa'da - bakın teknosa'da diyorum - işlemci chipseti bir üst model olan ve diğer her özelliği aynı olan hp bilgisayar 100 lira daha ucuzdu. hp de indirimdeydi doğal olarak. hp 2 cm daha ince. üzerinde orjinal windows 8 kurulu olarak geliyor, windows'u orjinal kullanmak istemeyebilirsiniz ona bir şey demem fakat monster notebook bunun için kallavi bir ücret istiyor. kim ne derse desin bir yerel firma yerine uluslararası bir firmanın garanti ve servis imkanlarını tercih ederim. hp'nin yeni serilerini bilmem, fakat eskiden evimize doğal gaz bağlanmadan önceki 5 günde sırayla bir hp laptop'u kucağımıza alıp ısınırdık.

  kısacası indirimlerin havada uçuştuğu bilgisayar piyasasında her ne kadar canavar laptoplar üretseler de, gün oluyor ki daha iyi ve daha güvenilir firmalar monster notebook'tan daha güzel ve daha cazip bilgisayarlara daha az paralar isteyebiliyorlar. bu da onların piyasada bulunuş iddialarını tersine çıkarıyor ve firmanın çekiciliğini, elle tutulur yanlarını engelliyor. kendilerine tavsiyem karlarını azaltıp, belli başlı yenilikler yapmalarıdır. biz bu piyasanın burasında isim yaptık, ne yapsak millet ucuza canavar laptop satan bir tek biz varız mantığından kurtulmaları gerekmektedir.
 • sözlükte dikkatimi çekti bu marka. bir web sitelerini inceleyeyim dedim. aklıma ingilizcedeki "too good to be true" lafı geldi direk. hayvanlar gibi ama cidden hayvanlar gibi bir laptop makinayı 1.5 ay sonra alırsan diye 2500 tl kdv dahil fiyat vermişler. göya 1500 tl ucuz oluyormuş o zaman. nasıl oluyor aklım ermedi, amerikadaki laptop fiyatlarından bile oldukça ucuz bir fiyat bu.

  nedir olayı, çokmu çakma, çokmu çinli bilemedim.
 • iki aydır bir oyun laptop'ı almayı veya düzgün bir kasa toplamayı düşünüyorum. kendileriyle ilgili düzgün bir araştırma yaptım. monster marka laptop sipariş etmeden önce bilinmesi gereken şeyler var;

  birincisi, bu adamlar ellerinde olan laptopları zaten belli bir fiyat üzerinden satıyorlar. iki ay sonra elinize geçecek şekilde olan kampanyalarda da bir sipariş havuzu oluşturuyorlar, belli sayıda sipariş gerçekleşince yurt dışından kendileri de parçaları sipariş ediyor. şimdi asıl sorun bu durumda çıkabiliyor. tedarikçilerden sipariş ettikleri ürünler geç gelebiliyor, bu da kendi siparişlerinin geç gelmesine neden oluyor. fakat bu durumda da gecikme günü x 6,5 lira civarında monster para veriyorlar müşteriye ve sipariş geleceği zaman bu monster paralarla ekstra bir ürün alabiliyor ya da bilgisayarınıza ekstra bir upgrade yapabiliyorsunuz.

  sattıkları bilgisayarlar gerçekten değerlerinin çok altında fiyata satıyorlar ve gecikme durumunda da sizi mağdur durumda bırakmamaları güzel.
 • benim de kendileri ile ilgili tecrübem şöyledir:

  - notebook sipariş ettim 7 kasım teslimatlı
  - 7 eylülde parayı hesaplarına yatırdım.
  - teslim tarihinden 15 gün önce aradım gecikme olacak mı diye. kesinlikle olmayacak bir sıkıntı yok dediler
  - teslim tarihi 7 kasım'da telefon bekledim aranmayınca ben aradım kasımın sonuna sarktı teslimat dediler.
  - kasımın sonu aradım, aralık 25'e sarktı dediler bu tarih kesinkes benim bilgisayarı alacağım tarih olacakmış öyle dediler
  - 25 aralıkta aradım biz size 25 aralık-7 ocak teslim tarihi aralığını verdik aranacaksınız tarafımızdan dediler
  - 7 ocak'ta aradım bilgisayarlar ellerindeymiş teslimatlar başlamış işlemcileri kalmamış ellerinde
  - 17 ocak taraflarından, sipariş sonrası ilk defa arandım. 74 gün gecikme dolayısıyla gün başına 6.5 tl veriyoruz. toplam 420 tl monsterparanız birikmiş ne yapmak istersiniz dediler. ben de win8 + logitech gaming mouse+ ram'leri yükselttim.
  - 21 ocak'ta bilgisayar elimdeydi.

  elde edin tecrübeler :
  - 444'lü numarasını aramayın oradaki adamların bir şey bildiği yok
  - zaman sıkıntınız varsa bu markadan uzak durun. zamanında bilgisayarı eline ulaşan son 1 senedir hiç yok. ama dolandırılmıyorsunuz eninde sonunda bilgisayarınız elinize geliyor.
  - adamlar sipariş sayısı belli bir sayıya ulaşınca yurtdışına sipariş veriyorlar sonra da gelmesi 4-9 hafta arası sürüyor bunları bilerek sipariş verin.
  - fiyat ve özelliklere bakacak olursanız türkiye'de daha uygunu yok
  - bilgisayar performansları canavar gibi ama aletler ağır
  - el çantası yerine sırt çantası isteyin. el çantaları ne kadar dandikse aksine sırt çantaları baya kaliteli
  - firmanın sipariş sonrası müşteri ilişkileri berbat durumda, sonradan gönül almak için geciken gün başı 6.5 tl veriyorlar kendi sitelerinde harcamak için ki kendi sitelerindeki fiyatta piyasadakilerden bir %20 daha fazla.
hesabın var mı? giriş yap