• link

  konya'da yaşanan olayda motosiklet sürücüsünü durdurmak için kafasına kaskla vuran polisi, karşı şeritte duran bir vatandaş videoya alıyor ve olaylar gelişiyor.

  karşı şeritteki adama helal olsun, garibanın kafasına vuran polislere anladığı dilden konuşuyor, vatandaşa devlet gibi sahip çıkıyor.

  ekleme:kafasına miğferle vurulan askerimiz şehit olmuş bu durum benzerinde
 • madem vuruyorsun neden sonra yusufluyorsun. işte ses çıkartmazsanız hakkınızı aramazsanız böyle keyfi vururlar, karşı çıkarsan el pençe dururlar karşında.

  tanım: klasik afedersin polis.
 • işte bu yüzden aracınızın hem ön hem arka camına otomatik kayıtta olan kameralardan takın. bu yüzden zaten polis uygulamalarında görüntü kaydını yasaklamak istiyorlar çünkü ellerindeki polisin genel yapısını biliyorlar.
 • işte bu tarz çağ dışı uygulamaları bir daha görmemek için:

  (bkz: polis uygulamasında görüntü almanın yasaklanması)
 • adam dengesini kaybedip arabanin altinda kalsa, kimin kime hesap verecegini kestiremiyorum.
 • kameraya ceken ve ardindan da motorcuyu savunan adama helal olsun. gunumuzde sadece polise karsi birini/birseyi savunmak bile basli basina yigitlik ve cesaret gostergesidir
 • arpaları fazla geliyo bunların..
 • bunlardan sorumlu iç işleri bakanını düşününce çok da şaşırmadım açıkçası.
 • kamera kaydı alman yasak diyor. dakika bir gol bir.
  yasak genelgeyle olmaz kardeşim. meclisten geçmiş mi? önerge verilmiş mi? hayır.

  muhalefet partileri her şeye susuyorsunuz eyvallah ama bu konu çok mühim. çıkın biriniz bir kelime edin artık.

  edit: motorcu hırsızmış. hırsız olduğunun bilgisini önceden almışsa eyvallah. ama haberi yokken vurmuşta yakalamışsa şanstır.
  ayrıca konu burada vatandaşın kayıt almasının yasaklanmaya çalışılması.

  edit1: mesaj kutuma abanmayın. bu çocuk hırsız olmayabilir. bilgi yanlışta olabilir. ancak bu hırsız tayfanın ne olduğunu başına gelmeyen bilmediği için vuramaz falan diye duyar kasıyor. hırsızlık anında karşılaşsanız gırtlağınıza yapışır %90’ı. o yüzden boş konuşmayın.
 • genelge çıkaran emniyet genel müdürlüğü'nün bu konu hakkındaki düşüncesini merak ediyorum. senin personellerinin içinde ne oldum delisi, belindeki silaha sahip diye kendini devletin sahibi sanan insanlar da var. bu çürük elmaları ayıklayıp adam etmektense, edemediklerini teşkilattan atmaktansa; sen bu adamların kayda alınmasını hiçbir kanuni gerekçesi, dayanağı olmaksızın garabet bir kararnameyle (özel hayatın gizliliğini ihlalmiş, hangi özel hayat? polisinin vatandaşa saldırması mı özel hayat? özel hayatınızda vatandaşa mı saldırıyorsunuz?) engel olmaya çalışıyorsun.

  bakalım muhalefetimiz, hukukçularımız ne yapacak bu genelge karşısında? bakalım bu genelgenin iptali davasını görecek yargıçlarımız ne diyecek? bakalım bu görevini kötüye kullanan polisinize ne olacak? müspet sonuçlar bekleyemiyorum ben artık.

  edit : entry biraz düzenlenmek durumunda kalınmıştır.
hesabın var mı? giriş yap