• kuvvetmira ailesinden bir rapper.
 • bugünlerde mozart underground isimli albümünü çıkarmış olan rapper.
 • eski adıyla kuvvetmira yeni adıyla melankolia dan ayrıldıktan sonra pek ortalıkta gözükmedi son albümü haricinde.son albümünü 10 ağustosta piyasaya sundu ve adı mozzart underground.tüm altyapı, düzenleme, kayıt ve mixler mozole mirach 'a ait.kayıtlar r2 stüdyolarında gerçekleştirilmiş.sitem depresifle featleri de gayet başarılı.mozz'un kendini gösterdiği bir albüm olmuş.

  tracklist:
  01. açılış sahnesi
  02. mucize
  03. ey rap
  04. bu günde bitti feat. da poet
  05. istediğin yere
  06. interlude (2 dk. melankoli)
  07. kulak ver feat. sitem depresif
  08. gölgesisin kendinin sadece
  09. hasret kalbe zehir feat. sitem depresif
  10. yine bi hikaye
  11. interlude (heycan dorukta)
  12. günah rüzgarı feat. sitem depresif
  13. herşey o'na dönecek 1 gün
  14. kapanış sahnesi
 • 05.01.1987 tekirdağ doğumlu harun dinç(mozole mirach a.k.a beatkey&muaf teknik) 2004 yılı tekirdağ namık kemal lisesi mezunu olup şu anda istanbul teknik üniversitesi konservatuarında okumaktadır.

  2000 yılında hiphop kültürüne graffiti sanatiyla baslayan mozole mirach(writer:co2 nore) 2003 yılında rodosto underground'ta lendua ile beraber ilk amatör kayitlarina başladı. ardından rap sayesinde tanistigi sitem depresif ile beraber 2003 yılının sonlarinda ilk oluşum temellerini attılar. mozole mirach 2004-2005 a'raf albümünü çıkardıktan sonra yeraltında adından sıkça söz ettiren sert ünsüzler albümünde raziel ve da poet ile beraber çalıştı. 2005 ekim ayında kuvvetmira bünyesine katildi. bazi sorunlar nedeniyle 2006 yilida kuvvetmira ailesi ile yollarını ayıran mozole mirach esas (sitem depresif)'le birlikte rodosto r2 studio'larında çalışmalarına devam etmektedir.
 • (bkz: geri çekil)
 • konservatuar eğitimi aldığından, sesini son derece iyi kullanabilen, yeni evli bir mc'dir.

  2008 yılında kayıtlarını bitirdiği uyan artık dünya ep isimli underground albümünü yeni yılın ocak ayında piyasa sunacağını kendisi kuzey londra'dan duyurmuştur. şuradan ilgili videoya ulaşılabilir.
 • konservatuar eğitimi konusuna bir şey diyemeyeceğim de, da poet'in selam dünyali albümünün çikiş partisinde kendisi sahneye çikinca arkadaşlarla ortamdan nasil kaçtiğimi hala hatirlarim. hatta da poet "n'apiyosunuz olm girsenize içeri?" dediyse de bizi ikna edememişti. muhteşem bir nota bilgisi olmayan, hobi amaciyla beat yapan birisi olarak bile kendisinin notalara hakim olmadiginin bilincindeyim. en azindan o gün öyleydi.

  zaten sago abisinden nağmecilik virüsünü kapan hiç bir mc'ye ihtiyaç yok bana göre.
 • bugün itibariyle eski, yayınlanmamış parçalarından derlediği uyan artık dünya adlı altı parçalık albümünü yayınlamış ve yine ortaya dinlenecek bir şeyler çıkarmış rapçi.

  belki türk rapinin en iyisi değil mozz, fakat en istikrarlısı denebilir kendisi için. şu ana kadar her rapçi anlaşılır şekilde her işlerinde belli bir standardın üstüne çıkamıyor, bazı albümleri genel performanslarına göre kötü oluyor ama mozole mirach kuvvetmira zamanından beri hiç bir zaman çizgisinin altına düşmedi. yani bir albümde mozole mirach imzası varsa eğer, onu seven birisiyseniz kesinlikle dinlenebilecek bir şeyler olduğundan emin oluyorsunuz playliste koyarken.
 • kuvvetmira ailesinden iftiralarla sitem depresif ile ayrılmış insandır. bu iftira üzerine yılan lisanı adlı şarkıyı yapmıştır sitem depresif ile birlikte. http://www.youtube.com/watch?v=17-cuhqlnag
  8-9 sene önce harun ile yeni tanıştığım dönemlerde azimli olduğunu ve başarılı olacağını görmüştüm ki gayet başarılı olmuştur kanımca. kendi şu anda londra'dadır.
hesabın var mı? giriş yap