• tv'de kibariyeye soruyorlar:
    - mtv izler misiniz??
    - em tv izlerim, em radyo dinlerim.. ikisini de pek severim..

şaka diil, gerçek!
  • kadınların erkeksizlikten duvarları tırmalayıp birbirlerine şehvetle dokundukları ve sonunda zenci erkek gelince hep birlikte erkeğe tacizkar hareketlerde bulundukları kliplerin kanalı. yani soyun, avuçlarını duvara dayayıp kıçını salla, zenci erkek gelsin bi de; direkt mtv'desin.
    başımıza taş yağıcak.
  • eskiden müzik dinleyebilirdik bu kanaldan. tamam her zaman zevkimize hitap etmezdi ama hiç olmazsa bazı bazı güzel klipler dönerdi. ama sonra r&b dalgası ve bir o kadar hip hop musibeti çıktı. tabi sevenlerine saygım var ama yeter be kardeşim bizim kitleye yönelik de birşeyler verin yahu dedik. çünkü alternatifimiz yoktu fazla. ya kral tv'de cıstak şarkısnı söyleyen, sarışın, göğüs dekolteli, fingirdek bir hatun seyredecek ya da canlı yayında "falan olan" number one vj lerini izleyecektik. başka kanallar da vardı ama genellikle bu minvalde idiler. sonra mtv işin iyice suyunu çıkardı. seks, birliktelik, kız erkek ilişkileri, gay, blind date derken aşk ve cinsellik iyice kullanılmaya başlandı. tamam hiç birine karşı değilim. gay datelerden falan da iğrenmiyorum. hatta güzel hatunlar çıkığında ağzımda hafiften bir sulanma da olmuyor değil ama yapma arkadaşım yapma kardeşim. sen müzik kanalısın. hiç mi yok adam akıllı rock grubu hiç mi yok adam akıllı metal yapan birileri. bu yöndeki eksikliklerini de nu metal le efendime söyleyeyim limb bizkit ile doldurmaya çalıştılar ama olmadı bence.

bu arada ben bunları seyrediyor muyum? evet. çünkü alternatifler belli.

güzel şeyler de yaptılar jackass gibi. ama onun da suyunu dirty sanchez ve viva la bam ile çıkarmayı bildiler. i want a famous face'den bahsetmek istemiyorum. sonuç olarak mtv ödül törenlerini sevdiğimiz simaları görmek amacı ile seyrettiğimiz ancak fırlama gençler, çiftleşen kızlar erkekler, takılar giymiş zenciler ** ki blues'u unutmuşlar ve altyapısız rock grupları nedeni ile soğuduğumuz bir kanal oldu. maalesef "music television" özelliğini kaybetti.

edit: vay anam 6 sene önce ne dertlerim varmış. piyuu!
  • chris cornell'in astoria konserinde billie jean calmadan once nefis bir ayar verdigi kanal. "bu sarki biz cocukken mtv'de calardi. siz hatirlamazsiniz, o zaman "muzik" calan mtv diye bir kanal vardi."
  • bana göre müziğin katilidir. belki ilk kurulduğunda, henüz yükselirken iyiydi. ancak daha sonra show business ortaya çıktı, müzik de bitti. mtv gibi müzik sayesinde varolan bir kanalın, müziği en aza indirip de şov kısmını çok fazla yükseltmesi, magazinsel boyutu her seferinde daha da yukarılara taşıması kabul edilemez. hepsini geçtim, çoğu efsaneyi yok ettiler bu yüzden. bu efsanelerin çoğu rock sanatçısıydı, ve şov bunun bir parçası değildi elbette. ulan ben metallica'nın en fazla satan albüm ödülünü aldığını hatırlıyorum, şimdi bana one direction dinletmeye çalışıyorlar. one direction da kendini rockstar olarak görüyor, sinirlenmemek elde değil. diyeceğim odur ki, sanat bu değil lan, müzik dediğiniz şey bu değil, kadınlar seksi gözükmek, saçma sapan klipler çekmek zorunda değiller, müzik daha yukarıda tutulmalı, müziği de kapitalizme soktunuz ya helal olsun.
  • küçükken mtv dendiğinde aklıma müzik kanalı gelirdi, şimdi mtv dendiğinde motorlu taşıtlar vergisi geliyor. çok üzücü.
  • geçen gün spor salonunda yanımda dinleyecek bir şey getirmeyince açayım arkada müzik dönsün dedim. nasıl bir zamanlar televole futbolla ilgili başlayıp bambaşka bir boka dönüştüyse, mtv de müzikle ilgili başlayıp daha da başka bir saçmalığa dönüşmüş. dönüp dönüp ara ara kontrol ettim özellikle. ulan bir saat boyunca bir kez bile klip yayınlamaz mı insan, yuh
  • muzik televizyonu..
  • hiçbir şeyini değil ama mtv israil'in o korkunç şarkılı türkülü reklamlarını unutamayacağım kesinlikle. feciydi gerçekten çok zevksizlerdi. şimdi ne olmuştur bilmiyorum tabi.

ek: bugün şanslı günümdeyim, linkini de buldum o iğrenç reklamın;

http://www.youtube.com/…urmz5duiccm&feature=related
hesabın var mı? giriş yap