• bir cizgi film karakteri..
 • bir final sınavında "why" diye tek bir soru sorduğu ve "why not?" diye yanıtlayanın haricinde herkesi bıraktığı söylenen hoca
 • mumtaz soysal in erkek kardesi...
 • geçen sene emekli olmuş olmasına rağmen, bizim sınıfa ders veren, gerçekten ilginç bi insan. bir anda çok ufak birşeye parlayıp sınıfı muma çeviren ama 5 dakika içinde siniri geçen biri olduğu için bu azarlama triplerini ciddi ciddi sinirlendiği için değil bilerek (muhtemelen insanlara stres çektirmekten ve insanların kendisinden korkmasından hoşlandığı için) yaptığını düşünür olmuştuk. sırf muhan hoca hakkında anlatılanlar bile o kadar etkili olur ki, ilk dersine girdikten sonra bir sonraki derse kadar eve gidip uyuduğum zaman kabus görmüştüm.
 • sınıfa arkası dönük tahtaya bi şeyler yazarken öğrencileri gözden kaçırmamak için dikiz aynası kullandığı ve bazen yoklama niyetine sınıfın fotoğrafını çektiği söylenen odtu isletme bolumu (man at work tişörtleri güzeldi) hocası...
 • odtu isletme'de strateji hocam. yaptigim sunusta, honda'ya yanlislikla giant (dev) dedigim icin sunusumu yarida kesip beni sirama "otur yerine hayvan herif" diyerek oturtan hoca. ama kendisine muthis hayranlik duyarim!
 • secmeli ders alma kuyruklarinin bir gece onceden km'leri buldugu tarih oncesi donemlerde, sirada beklerken ayaklarimizi duvarlara dayayip duvarlari kirlettik diye, butun sinifi f'letmekle tehdit etmisti bizi sinifta naralar atarak. biz ne yaptik, cok genctik oyle korktuk oyle korktuk ki hakkaten, yillik paralarimizdan tasarruf ederek ve bir usta tutarak o koridorlari piril piril boyattik. ha kotu mu oldu, gayet de iyi oldu. ogrenci adama universite koridoru boyatmis adamdir, helal olsun muhan hocama. bu adam her isletme ogrencisinin iyi ya da kotu en cok hatirladigi hocadır...
  (bkz: reklamın iyisi kotusu olmaz)
 • muhan hocamin "bugun mezunlardan bolum icin ne koparsam" seklinde istihareye yattigi bir gecenin sabahinda o zamanki vakifbank genel muduru ve isletme mezunu ismet alver'e gittigi rivayet edilir. aralarinda bir sehir efsanesi haline gelmis su diyalog gecer:

  muhan hoca: ismetcim, isletme koridorlarina masa sandalye koyup, ogrencilerin karda kista kutuphaneye kadar yurumeden, ders calismalari parlak fikrime mali destek ariyorum.

  ismet alver: ee muhan biraderim, benim soyadım alver, ben almadan bir şey vermem.

  muhan hoca: ismetciim, sen benim soyadımı unuttun galiba, benim soyadım soysal, ben adamı soyar salarım :)

  vee sonuç yüzde yüz başarı tabiii. :)))) ayrıca bu kıvrak zekası sonucu tum bolumlerin odeneksizlikten kırıldığı donemlerde, isletmeye beş yıldızlı otel tuvaleti standardında tuvalet yaptırmış adamdır muhan hocam.
 • bagirarak dedigini yaptirmayi adet edinmis odtu isletme hocasi.
 • kitapligi yeter iken yarismasi cikmis zat:
  http://www.ba.metu.edu.tr/yarisma/
  nasil bir ego ise artik...
hesabın var mı? giriş yap