aynı isimde "mukavemet (film)" başlığı da var
  • bir arkadaşımın adını mukavement sandıgı derstir, bu arkadaş sadece sanmakla yetinmemiş bir de kütüphane bilgisayarında dersle ilgili bir kitap bulmaya yeltenmiş, mukavement üzerine hiç bir kitap da bulamayınca " böyle üniversitenin..., koskoca üniversitede bi mukavement kitabı yok!" diye sayıp sövmüştür.
  • inşaat mühendisligi talebesi iki insan bir araya gelse bir iki küfür etmeden geçemedikleri azap yoludur zannımca.
    yurttaki 2 kişinin zar zor sıgdıgı odam televizyon içermesi sebebiyle kurtlar vadisi akşamlarında 15-16 kişi alabilecek mukavemeti gösterir.yine bu tarz bi akşam .kurtlar vadisinde konu kirvenin delirttigi gözlüklü arkadaştır.niye delirdigi flasbacklerle aktarılır izleyiciye.adamın soyunu sopunu kesmiştir kirve.ama kardeşinin ölümü vardır ki fena etkilemiştir gözlüklüyü.gözlüklü evine girerken kardeşi evi terketmektedir.hoş beş ederler.kardeş''abi kaç gecedir çalışıyorum dün gece de sabahladım bu sınavı geçecegim''gibi biraz yapmacık bi idda atar ortaya.sonra ayrılırlar.
    -bizim arkadaşlar bisiktirgit oradan o kadar gece hiç bi ders çalışılmaz.boku çıktı bunnu gibi reaksiyolar verirler.

derken bizim ögrenci kardeş otobüs duragında vurulur.elindeki kitaplar yere saçılır.kamera birini gösterir.

mukavemet.

az önce bi siktir diyen arkadaşlar.

-dogruymuş lan çocuk harbi harbi çalışmış.way mına koyyum.herif mukavemeti bilerek öldü.
  • eşşeğin ziki gibi bir ders. çalışırsın vizeden 02 alıp oturursun.

edit: final 75 kaldım amk.

edit2: büt 02. *
  • sınavı yaklaşık 4 saat süren, ancak verilen 4 soruyu hiçbir hakedişimde tam olarak yapamadığım inşaat mühendisliği dersi. eğer aynı dönemde btonarme2 ve mukavemet 2 alınıyorsa hatta üstüne yapı statiği 2 de varsa kişinin mavi ekran verme olasılığı hayli fazladır.

azmin editi: mukavemet1 den 92 mukavemet2 den de 80 ortalama ile geçtim. demekki azimle sıçan ankastre mesneti kırabiliyormuş.
  • sınava 1 hafta kala hoca sınıfa sorar..

-aranızdan kaç kişi çalışmaya başladı

sınıftan 5-10 parmak kalkar.

-tamam gerisi boşuna çalışmasın.
  • 179 kilo kızların o topuklular tarafından nasıl taşınabildiğinin incelendiği ders/bilim dalı.
  • ozellikle insaat muhendisliginde okuyan ogrencilerin hayatlarini cehennem azabina ceviren ders...bunun bir de ikincisi vardir ki, kimse neden bahsettigini bilmez, antik bir dille yazilmistir. icerigindeki sekillerin nazca duzlugundekilerle olan benzerligi insanin aklina soru isaretleri getirmektedir.
  • bu dersin finaline hesap makinanızı unutup girerseniz beyninizdeki kıvrım sayısı artıyor. bugün bizzat şahit oldum.
  • strength of materials : cisimlerin mukavemeti, saglamligi
    benim bir kirisim var, benim egri bir kirisim var ve buna moment uygulayip kivirmak istiyorum.
hesabın var mı? giriş yap