• her guncel olayın benzerini osmanli tarihinden bulup cikaran, ve olayi artık "onlar idam etmis iste, biz de etsek ne olur ki" boyutuna kadar getiren sakal/gozluk bey
 • "osmanlı'da gece dersleri" (emin değilim "osmanlı'da gece hayatı" de olabilir) adlı güzel, komik, tavsiye edilesi kitabın yazarı.
  yeniçeriler, osmanlı'da oğlancılık, hamamlar ve tellaklar, osmanlı padişahlarının seks hayatı gibi ilginç konularda hoş bir uslupla yazan, sıkılmadan okunabilen tarihçi.
 • hürriyet gazetesi yazarı,son yazdığı kitap sultan vahidettin'in hayatını anlattığı şahbaba.
 • ilginç bulduğum tüm yazılarını kesip, arşivime aldığım, oldukça başarılı araştırmacı-tarihçi-gazeteci.
  elektronik postası: [email protected]

  temmuz 2001'den itibaren hürriyet gazetesi'nde yazmaya başlamıştır. her pazar düzenli olarak bir sayfası vardır.

  (bkz: hurriyet tarih)

  antolojisi:
  maragali abdulkadir
  fener beylerine turk sarkilari
  refik bey
  sultani besteler
  sahbaba
  son osmanlilar
 • kendisi bir tarih bilginidir. çoğu zaman osmanlı'nın son yüz yılı hakkında geniş bilgilerle hürriyet gazetesinde karşımıza çıkar.
 • kemal alemdaroğluna kafayı fena takmıştır bu güzel abimiz.biryerlerden yazıları araklayıp kendi yazmış (bkz: intihal) gibi yayınladığını iddia etmektedir her hafta köşesinde.garip olan kemal alemdaroğlundan hala bir "tık" olmamasıdır.bu durumda iki ihtimal geliyor akıllara .
  1-kemal alemdaroğlu bunu hiç iplemiyor ve cevap vermeğe dahi değer görmüyor.
  2-kemal alemdaroğlu iddia edilen olayı yaptı,verecek cevabı yok... bakalım hangisi doğru,bekleyip görelim.
 • (bkz: ulas bardakci)
 • yakında "bakın kayanın q kızına geçirdiği stilde zamanında baltacı mehmet de katerinayı..." şeklinde yazı yazabilir.iyi bir tarihçi olduğu su götürmese de yazıları çok gereksiz olabiliyor.bi çok kere "iyi o zaman da böyle bişey olmuş da bunu koca sayfaya yaymanın bi de ilk sayfada anons etmenin ne alemi var" dedirtmiştir.bize lazım olan tarihi magazin değil tarihi iyi analiz edip aydınlatan yazılardır.o da işini yapıyo tabi, yine ertuğrul'a iyi niyet sunmak lazım...
 • cok genis bir arsive ve kulture-bilgiye- sahip ve kiskanilan tarihci yazar.populer tarih'ten sonra dogru durust ikinci tarih dergisi de onun sayesinde cikiyor.
 • her yaşanan güncel olayın bir benzerini osmanlı tarihinden bulup çıkaran ve yayınlayan hürriyet gazetesi yazarıdır, son olarak uday ve kusay hüseyin'in ceset fotoğraflarının medyada yayaınlanması üzerine, osmanlı tarihinde yaşanan benzer olayları ve ceset teşhir yöntemlerini kaleme almıştır
hesabın var mı? giriş yap