• sabah sekerlerinden sonra yine sebnem donmezle gorevimiz tehlike adli yarismayi sundu. saclarindan sorunluydu. bi kac programda bir mutlaka sac dokulmesiyle ilgili bi espri yapardi. bi de bakis atma olayi vardi telefonla arayanlara. zeki birine benziyodu, mal degildi.
  • isadami ayhan bermek'in kizi hande bermek'in sevgilisi, simdi de onlarin sirketi tekofaksta bir tur ust duzey yoneticilik yapan kisi.
  • bedelli askerlik yaptigi izmir narlidere'de mümkün mertebe araziye uyum saglamasi, revirden çikmamasi, vs gibi sebeplerle tüm eratin tepkisini çeken adam. ayni dönemde, bununla ayni bölükte askerlik eden ntv haber müdürü mirgün cabas'in egitim alaninda götünden ter akarken, murat basoglu nam sabah sekerinin poposunu revir ya da yatakhane siltelerinde dinlendirmesi ilginçtir. orada bulundugu süre içinde hiç sevilmemis, arkadas edinememistir..
  • ilk olarak sertab erener'in rüya isimli klibinde oynamış manken
  • sabah şekerleri furyasının ilklerinden.kanal d'de başlamış, ilk programlarda
    kameralara uyum sorunu yaşamışsa da sonra açılmış ve programın akışında şebnem dönmez kadar tutulan biri olmuştur.
  • tek büyük(!) eksiği vardı, o da fenerbahçe'sinin maçlarını bir gazetede yazamıyor olması...bu hem türk futbolu, hem fenerbahçe hem de güzel şeyler okumak isteyen futbolseverler açısından büyük bir eksiklikti. neyse ki o eksik de giderilmiş. görüldüğü kadarıyla bir süredir fotomaç denen spor gazetesinde yazıyor.

bizim bir mahmut abi var, eline kalem versen üç aşağı beş yukarı aynı şeyleri yazar biricik fenerbahçe'si için. imlaları da editör uyarır zaten. neyse, bu yolda başarılıyor diliyoruz kendisine.
  • son derece alçak gönüllü ve sevecen bir insanın eşi. dört yaşındaki oğluyla son derece ilgili tam bir aile babası.
  • bu adama zamanında baya kız hayrandı, 3 numaralı bakışı, 7 numaralı bakışı filan vardı.

geçen gün öğle vakti kanal 7'de rastladım kendisine. bir sürü orta yaşlı teyzenin ve bir japonun arasında bir evin salonundaydı. ve aşağıda şu cümle yazıyordu:

"bu japonun kına gününde ne işi var???"

vay be dedim, nerden nereye...
  • biyer isimli bir reklam ajansı açıp, kendisini kreatif direktör ilan etmişliği vakidir. reklam işinden anlamayan birine açıklamak gerekirse; kendisinin öyle tepeden inme kreatif direktör olması, yıldırım demirören'in kulüp başkanı, osman gökçek'in belediye başkanı olması kadar absürd bir hadise olsa gerektir.
  • fotomaç gazetesinde fenerbahçe için yazarlık yapmaya başlamış kendisi. ilk başta resmini gördüm, "hadi lan" dedim kendi kendime. daha dikkatli bakınca benzediğini gördüm ama hala konduramadım. en sonunda sözlükte adını yazınca o bildiğimiz sabah şekeri olduğunu iyiden anladım.

yalçın dümer galatasaray, murat başoğlu fenerbahçe hakkında yazı yazıyor bu ülkenin spor medyasında. ha bu arada sabah gazetesi önünde 200. gününe yaklaşan bir grev var.

allahım sen bana sabır ver.
hesabın var mı? giriş yap