• italyan bir tv kanalinin programina konuk olan ve programda seslendirecekleri parcayi playback seklinde soylemelerinin istenmesi uzerine cok sinirlenip program yapimcilarina oyun oynayan grup.
    playback seslendirilen parcada baterist dom howard mikrofona geciyor , vokal matthew bellamy ise onun yerine baterinin ardina geciyor ve sarkiyi o sekilde playback liyorlar.
    kendileriyle parca bitiminde roportaj yapacak program sunucusunun ise muse un kim oldugundan haberi bile olmamasi sebebiyle , sarki bitiminde front man i dom howard saniyor ve roportaji da kendisiyle yapiyor.
    saka gibi.
    http://new.uk.music.yahoo.com/…use-fool-italian-tv/
  • nazarımda 2000'lerin en büyük grubudur. adamların yaptığı şarkıların %75'i hit ve gerisi de pek şeyimde değil. bunlara taklitçi diyerek prim yapmaya çalışan şabalakların yapmaya çalıştığı şeyin hollanda'dan sistem ithal edip ortalığı süpüren barcelona'ya taklitçiler demekten zerre farkı yok gözümde.

üstüne dünya müzik tarihinin sayılı canlı performansçılarından biri bu herifler. çoğu canlı performansı albüm kayıtlarından daha iyi. he piyasa canım he. bunların kat kat üstünde değerlendirdiğiniz adamların solistleri önce sesleri çatlamadan bi konser bitirsinler.
  • 15 yıllık grubu yeni keşfedenlerce ergen grubu olarak adlandırılan grup. yeni meşhur olmuşlar hehe *.
  • kimse ağzıma sıçmayacaksa gayet beğendiğim bir şarkı yapmış adamlar. videodan ripleyip arabaya koydum haldır huldur işe geldim keyifle mesela.

ancak ben muse üzerinden bir tespit sıçmak istiyorum bu şarkıyı kullanarak efendim. şöyle ki ülkemizde müzikle uğraştığını zanneden o kadar sikko bir tayfa oluşmuş durumda ki öeah dememek için zor tutuyorum kendimi. amatör olarak müzik yapan bir insan olarak sosyal ağlardaki çevremde de "müzik yapan" insanlar gayet bol şekilde bulunuyor. birkaçı şarkıyı gayet beğenerek paylaşmış altına da bu mallar yorumlar döşemiş.

hasan 26 yaşında, 2 senedir 4/4 ritmler dışında hiç bir şey beceremeden davul çalıyor:
    -abi tavul tonları çok mekanik çok elektronik müyza yakıştıramadım olmamış.

muharrem 17 yaşında, gitara yeni başlamış babası sağolsun ona kendi kendini akort eden bir gibson almış:
    -bobo riff çok ocoz ya rösmön kolaya kaçmoşlor bo olbom tutmaz.

çükütay 30 yaşında, fasıla gidildiğinde sarhoş kafayla şarkılar söylüyor, ortamda kimse ayık olmadığı için sesi güzel sanılıyor:
    -mathüv sesini çok yormuş aaabi, yıllar adama yaramamış. bu sese bişiy yapmazsa bundan sonra konser albüm vs zor valla.

bi siktirin gidin arkadaş.
  • bööle bi grup var. muscle museum diye de bi sarkilari var, klibinde herkes agliyo...
  • vokalistleri matthew bellamy, bir röportajında "yeni yeni ünleniyoruz, eminim ki 2-3 sene sonra madonna ve iki arkadaşı bize oral seks yapmak için kapımızı çalacaktır" demiş.

bunun dışında güzel bir gruptur, "best new band" ödülünü almışlardır ilk albümleriyle.
  • once plug-in baby dinleyin, begenemezseniz uprising'i dinleyin, hala olmadıysa knights of cydonia dinleyin. bunlara ragmen begenmediyseniz fazla kasmayın, gidip serdar ortac ile muzik kariyerinizi surdurun.
  • spotify premium sağolsun. bi rüyayı yaşıyorum bikaç aydır. merak ettiğim her şeyi dinliyorum çalışırken, saatlerce, yıllardır aklımın kenarında duran hatta durmayan her şeyi! açık büfe görünce gözü dönen görgüsüz zenginler gibiyim. : ) bu sayede şunu farkettim. bikaç istisnai grup haricinde, sevdiğim gruplar, bildiğim sevdiğim şarkıları dışında elle tutulur hiçbişi yapmamışlar. yani, the doors bile, ki böle anamdan babamdan çok severim, bi 15-20 şarkıdan sonra bitiyormuş. tüm albümlerini sıra ile dinlemek bütün vücuda em ar çektirmek gibi bir işkenceye dönüştü.

ve fakat, bazı istisnasi gruplar var, muse da bunlardan biri. arkadaş, adam yememiş içmemiş muhteşem şarkılar yapmış. durmuş durmuş yeniden yapmış. 2 sene beklemiş bi daa muhteşem bişi yapmış, 5 sene beklemiş bi daa yapmış. önünü alamamışlar yani adamın. tabi ki her albüm baştan sona aynı muhteşemlikte değil, biçok şarkı vasat ama her albümden yine en az 2 muh-te-şem bir atlayış denebilecek şarkı çıkarmış, diğer şarkılar da şeffaf silika jel değil, dinlenebilir kıvamda. ya o uprising nedir öle ya? hayvan mısınız evladım? ofiste dinliyorum ben bunu ayol? why go'nun klibindeki kahve molasında tekno kafasıyla dans eden kız gibi oldum sizin yüzünüzden.

http://www.youtube.com/watch?v=nudxuei6kf8
  • kötü şarkısı yoktur, kötü kulak vardır.
hesabın var mı? giriş yap