• "zeytin gozlum sana meylim nedendir?/ drim nirim.../bu sevmenin kabahati kimdedir.../driniririr.../zeytin gozlum uzaklarda isin ne?.../durulururur durlururu /geliversen kapaniversem dizine../dururnruurur"
  diye surup giden bi sarki soylerdi bu amcam olayi neydi hatirlamiyorum ama pavyon garsonu gibi bi takim elbisesi vardi.yakasinda da bi karanfil.gozleri de yesil miydi hatirlamiyorum.1985 yazinda babamin reno 12 si ilen antalyaya giderken dinlerdik.
  (bu arada o drim riririm kismini ud, kanun ve yaylilarla kafanizda canlandiriniz....adam demiyo onlari, hatirlayamamis sallamis yakaladim otisin hatasini diye havaya girmeyin kirarim kalbinizi)
 • "zeytin gozlum duserim ben yollaraaaaa..durulurururururu"
  boyle bi bolumu daha vardi unutmadan yazayim.
 • hem solist, hem de orkestra $efidir kendileri. eminim birkac bestesi de vardir.
 • karam turkusunu en iyi okuyan hanendelerdendir, bunun disinda bir cok zor eseri oldukca yetkin bir bicimde okur, zira oldukca oktavli bir sesi vardir kendisinin
 • su anda trt1'de 70'ni gectigi halde yasayan en buyuk seslerimizden biri oldugunu gostermekte olan tsm sanatcisi.
 • yakında harbiye'de müzeyyen senar ve bülent ersoy la konser verecek olan eski bir şarkıcı.
 • bazi kisilerin degerini onlar sagken bilme projesi kapsamında değerlendirilebilir bu yazacaklarım. bu proje çerçevesinde verilen bir bakınız ile çoktan beri yazmayı düşündüğüm şeyler geldi aklıma yeniden.
  mustafa sağyaşar'ın, türk sanat müziğinin en etkileyici erkek seslerinden biri olduğunu, trt4 teki programlara şöyle bir göz attığımda karşılaştığım her seferde, söylemekte olduğu şarkıyı dinlemeden geçemediğimi fark ettim geçenlerde. zeytin gözlüm ve karam değil sadece, mustafa sağyaşar tarafından seslendirilen tüm şarkılar hoşuma gidiyor. türk sanat müziği solistlerinin tümünü bir araya toplasanız kız enstitüsü gibi bir güruh görürsünüz, erkek solist sayısı kadın solistlerin herhalde beşte biri falandır. bu kısıtlı ortamda ne kendini ne sesini hiç değiştirmeden yıllar yılı güzel güzel şarkı söylemiş bir yorumcudur kendisi. işte bu da böyle biline.
 • aslen adanalidir,
  dertliyim ruhuma hicranimi sardin da yine* sarkisini söylerken kimsenin eslik edemeyisini hatirlarim.
 • dün gece makinaya konuk olmuştur. eski bir radyodan ya da taş plaktan gelir gibi bir ses rengi var.. neden bilmiyorum ama bu adam bana fender twin reverbü çağrıştırdı..
hesabın var mı? giriş yap