• arsa payı hariç ve yaptırılacak şehire göre maliyet değişmekle birlikte

200 metre karelik müstakil bir dubleks ev orta-üstü sınıf bir malzemeyle (lüks değil

bakın) 400-500 bin tl arasına yapılmaktadır.

edit: düzeltme
  • dün gece ülkeyi minecraft oyunun içine mi taşıdılar naptılar bilemedim.
  • metrekare fiyatı 400-500 tl arasıdır, doğrudur. düşünmeye zahmet etmeden gömme çabasına giren yazarları bize gösteren maliyettir.
  • birisi m2 fiyatı 400-500 yazmış. yani 200 m2 lık müstakil evi ortalama malzemeyle 80-100 bin arasına mal ediyorsun.
    hesap bilmeyen, piyasadan haberi olmayanların işkembeden salladığı başlık.
  • natamam ; 70 metrekare buyutme ,cati yenileme, mantolama ve 200 metrekare toplam tadilat ile 450k tl
  • inşaatın m2 si 600 tl miş ya lan diyerek inşaata başlayıp iflas eden vatandaşı hatırlatan önermedir.
  • geçen yaz başlayıp bu sene biten bir ev yaptırıldı. kendi arsalarına yaptırdılar. yaklaşık olarak 270bin tl civarında bir masraf edildi. süper lüks falan değil ama iyi seviyede malzeme, yalıtım balkon vb. çevre duvarları 4 oda dışarda da ufak tefek yerler var. 5 6 araçlık otopark yapıldı parke döşendi. ön cephede kalan bahçeye ağaçlar ve yeşillendirme yapıldı. bahçe duvarı üstüne metal çit çekildi. bunlarda maliyete dahil.
  • 2010 yilinda koyumuzde kendi arazimize yaptirdik, dubleks olarak. 85 m^2 total alan olarak.

malzemelerin hepsi 1. kalite olacak sekilde secildi. 2 metre zemine girildi, hazir beton yapildi.

toplam maliyet 100.000 lira civarina cikti, ekstralariyla birlikte 130.000 lira civarina gelmistir.

arsaya para vermedik, belediyeye vb. para verilmedi arsa bizim oldugu ve imara acik oldugu icin.
  • metrekaresi minumum 1000 tl. ucuza mâl eden gelsin beni bulsun.
hesabın var mı? giriş yap