• dünyayı ele geçirmek için sahip olmanız gereken yegane araç. artık nasıl bi' sihri var büyüsü nedir çözemedim ama dükkandan içeri girdikten bi'kaç saniye sonra, abi bana üç ekmek sekiz yumurta bi' tane kelebek makarna ve kola, diyorsunuz ve gözünüz televizyona kayıp dünya ile olan bütün ilişkini koparıyorsunuz, gözünüz ondan başka hiçbir şey görmüyor, varsa yoksa bakkal televizyonu... öyle bi' etkisi var. sırf bu yüzden yıllar oldu bakkala gitmiyorum arkadaşlar önünden bile geçmiyorum zira sesini duyunca bile bi' kalıyorum olduğum yerde... evet.
  • sosyo-psikolojik sorunlar yaratan bir alet.
    evinizde 30 tane televizyon olsun. her birinde rtl ve benzeri kanallar açık olsun iki dakka bakmazsınız ama bakkal televizyonunda ajdar çıksın, gözüne far verilmiş tavşan gibi durup izlersiniz..
  • genelde kasanın hemen çaprazında duvar aparatıyla montelenmiş 37 ekran tv. bir nesil boyun fıtığı oldu bu tv yüzünden. kuruyemişçilerde de vardır bu düzen. maç günü kuruyemişler ısıtılmıştır abi 2 bira 10 lira extra atsana" dersin bir bakarsın maç başlamadan lig tv açılmış maç öncesi yorumlar falan.
  • aşkı memnu finalini küçük bir bakkalda izleyen erkek ağırlıklı grubu gördükten sonra önemini kavradığım hadise. kitle yerine mıhlanmış gibiydi, bir süre sonra ben de aralarına katılmıştım.
  • hipnotize eder.
  • dr. who'nun el atması gereken uzaylı bi "varlık" olabilir.
  • allah'ın köyü-spor vs çomakspor maçı bile olsa size heyecanlı gelecektir.
  • evet doğru her bakkala girdiğimde yaptığım enteresan olay. demek ki başka kişilerde de oluyormuş.
    bu tılsım nereden geliyor bulmak imkansız gibi bir şey.
    (bkz: garip ama gerçek)
  • hele ki dünya kupası, avrupa kupası gibi major organizasyonlar esnasında bu etkiye kapılmak kaçınılmazdır.

turnuva sırasında gün boyunca tüm maçları izleyen bakkalın ibretlik scout ürünleri de meyvelerini verecektir. zira kimsenin göremediği korenin sağ açığı, gana'nın genç sol beki gibi tüm yetenekleri o görecek, bilmeyenlere bildirecektir.
hesabın var mı? giriş yap