• norah jones, jude law, natalie portman, rachel weisz, ed harris ve muhteşem kevin spacey'in rol alacağı söylenen wong kar wai filmi..
 • yeter artık bitir bee adam şu filmi. imdb bir post production diyor, bir ay sonra filming yazıyor. biliyoruz ki wong kar wai sever yayıla yayıla film çekmeyi. lakin bu defa daha çok merak ediyoruz. nitekim dil ingilizce, mekan amerika, oyuncular da hollywooddan üstüne christopher doyle yok. güvenimiz sonsuz ama az da olsa endişe var kalplerde. bir an önce bitir de rahatlayalım.
 • cannesda altın palmiye için yarışacak filmler arasında.
 • ilk fragmani net'e sonunda dusen son wong kar wai filmi:

  http://www.cannes2007.com/…ndes-annonces=73057.html
 • beklentilerimin tavan yaptığı film.

  filmin ingilizce olması, hikayenin amerikada geçmesi, popüler olma ihtimali beni tedirgin etmiyor. daha da heyecanlandırıyor. yeni bir mecra gibi. anlamadığım bir dilde altyazıları takip ederek, müziklerinde kaybolarak in the mood for love'a aşık olabilmişsem, wong kar wai yine yapar yapacağını, bu filmi de 5 kere izlettirir bana. sadece bu sahne için: http://blogs.allocine.fr/…img/1179322477_jones2.jpg , bu sahne için harcadıkları emek için bile kalp acısı gibi bir hisle beklemekteyim.
 • hadi artık be kardeşim ne zaman vizyona girecek diye merakla beklediğim film. galasında gösterilenden yarım saat uzun sürse şaşırmayız heralde, my blueberry nights - turkey edition diye çıksa ya lan.
  hayır korkuyorum aylardır yazılan eden bir şey yok, kopyalar mı kayboldu ne oldu..
 • imdb'de vizyona girme tarihlerinde türkiye'nin önümüzdeki nisana kadar gözükmediği film. illa yasadışı olacağız yani, ızdırabını zkiyim..

  yeni yılla gelen edit: bu ayki sinema dergisi vesilesiyle 11 ocakta vizyonda olacağını duyduk, sevinç sardı her yanımı. ızdırabını zkmiyim..
 • eğer wong kar wai ustanın daha önceden pişirdiği o ilginç, özel ve orjinal yemekleri yemiş ve beğenmişseniz bu çay saati kıyamındaki yabanmersinli turtasına da bayılacağınıza eminim...tatlı niyetine bir film bu..
  usta bir elden çıktığı belli filmin. zayıf bir hikayesi yok sonuçta..fotoğraf karesi kıvamında çekilmiş her sahnesi..ışıklandırma hele de kadraj olayında aşmış yine..sanki film izlemiyorsunuz da gözetliyorsunuz gizlice..o özenle hazırlanmış, ayarlanmış her sahne filmi izlerken doğal geliyor insanın gözüne...

  --- spoiler ---

  hikayesi içsel yolculuk..ruhani anlamda duyguları sindirme, kıyaslama, kendisi ve insanları tanımayla gelen olgunlaşmayı anlatıyor..yollar sonunda başladığı yer olan aşkla kesişiyor..ama çok farklı bi aşkla..

  --- spoiler ---

  sinemasal dehasına inandığım wong kar wai,müzisyen kimliğine hasta olduğum norah jones ve rachel weisz ve diğer oyuncu kadrosuyla kişisel olarak ilk anda aaa benim için çekilmiş resmen bu dediğim bir filmdi...ki gerçekten özel benim için...
  film bittiğinde yüzünüzde bir gülümseme kalıyor daha ne olsun...
 • wong kar wai nin in the mood for love için çektiği kısa metrajlı bir filmden yola çıkılarak çekilmiştir.
  mor renklerin ve erotik yabanmersini turtasının iştah açtığı bir cafeye gelen elizabeth (norah jones), burada tanıştığı jeremy'nin (jude law) da etkisiyle aşk acısını unutmak ve kendini tanımak niyetiyle yola koyulur. amerika'nın doğusuna yapılan bu yolculuk esnasında tanıştığı insanlar ve dinlediği hikayeler elizabeth'in olgunlaşmasına meyil verir. alışılageldik wong kar wai filmlerinden farklı olarak, bu filmde daha çok konuşur oyunucularımız, duygular asya'daki gibi gizli değil, apaçık ortadadır.
  ayrıca wkw'nin röportajlarında belirttiği gibi my blueberry nights road movie değil, mesafenin tanımlandığı ruhsal bir yolculuktur.
  türkçeye benim aşk pastam diye çevrilen film, asla bir chungking express veya in the mood for love değildir.
hesabın var mı? giriş yap